Nejúchylnější kanibalové

17. 02. 2010, autor: Jarda Sauer
Po světě běhá strašná spousta úchylů. Ti nejhorší vraždí lidi a jejich těla potom pojídají - v našem novém miniseriálu si představíme ty nejúchylnější kanibaly z celého světa!
Nejúchylnější kanibalové
"Snědl jsem jeho játra s fazolemi... a zapil dobrým chianti. Ssss!" Také vám tato scéna s doktorem Hannibalem "Kanibalem" Lecterem ze slavného nerváku "Mlčení jehňátek" utkvěla v paměti? Na první pohled nenápadný a kultivovaný psychiatr, který si své pacienty připravoval na rozličné způsoby, je pravděpodobně nejznámějším lidožroutem všech dob, nicméně jedná se pouze o smyšlenou postavu. V dějinách ovšem nalezneme mnoho skutečných případů kanibalismu, jejichž děsivost mnohdy přesahuje ty nejzvrácenější výplody fantazie hollywoodských scénáristů. Pomineme teď rituální kanibalismus, typický pro řadu domorodých kmenů, i kanibalismus "z nutnosti", vyvolaný extrémními podmínkami a hladomorem. Zaměříme se na jedince z civilizované společnosti, jimž zkrátka lidské maso neobyčejně zachutnalo.

albert_fishAlbert Fish (1970 - 1936) - Sympatický starý pán s knírem - tak na své okolí působil tichý malíř pokojů jménem Albert Fish. Nikdo neměl nejmenší tušení, že právě on je obávaný vrah dětí přezdívaný "Šedý muž" či "Brooklynský upír". Fish se svou ženou zplodil šest potomků a široko daleko byste nenašli spořádanějšího otce rodiny. Tvrdě pracoval, nikdy na své ratolesti nevztáhl ruku, byl hluboce věřícím křesťanem. Postupem času se u něj však společně se vzrůstajícím náboženským fanatismem začaly projevovat sklony k drastickému sebetrýznění - tloukl se do krve holí pobitou hřeby, pod nehty si zabodával špendlíky atd. Manželka s dětmi od něho nakonec odešla, poblouzněný Fish začal putovat od města k městu a nápadně často se pohyboval v blízkosti dětských hřišť. Jednoho únorového dne roku 1927 si vyhlédl čtyřletého Billyho Gaffneye, odvlekl jej na skládku a tam ho po brutálním mučení zavraždil. Části jeho těla pak snědl. Největší delikatesou byl údajně zadeček na slanině s cibulí... Fishovou další obětí se stala desetiletá Gracie Buddová, kterou uškrtil a upekl si ji. Jejím rodičům poslal dopis, kde podrobně vylíčil, jak skvěle jejich dcera chutnala. Na základě tohoto dopisu se policie dostala Fishovi na stopu a roku 1934 jej zatkla. Fish vypověděl, že zabil více než sto dětí ve třiadvaceti státech a několik jich snědl. Byl odsouzen za vraždu prvního stupně k trestu smrti na elektrickém křesle, což v něm prý vyvolalo pozoruhodné vzrušení...

ed-geinEd Gein (1906 - 1984) - Dětství Eda Geina bylo poznamenáno svéráznou výchovou jeho přísné a autoritativní matky, která se snažila co nejvíce omezit kontakt s okolním hříšným světem a vyžívala se v popisování pekelných ohňů a strašného osudu zatracenců. Z Eddieho tak vyrostla podivínská asociální existence a když jeho matka v roce 1945 zemřela, zůstal zcela sám na rodné farmě v Plainfieldu ve Wisconsinu. Vášnivě rád četl, ovšem v jeho případě to nelze považovat za úplně nevinnou zálibu, neboť hltal kvanta literatury o nacistických pokusech na lidech, o kanibalismu, vycpávání zvířat a anatomii. Pak si našel dalšího koníčka - vykopával na hřbitově ženské mrtvoly a stahoval je z kůže, z níž si vyráběl masky a obleky. Posléze několik žen sám zavraždil. Když se policie shodou náhod dostala v rámci vyšetřování zmizení jisté Bernice Wordenové na Geinovu farmu, čekala je mimořádně ohavná podívaná. Nahá mrtvola ženy bez hlavy a genitálií, nábytek potažený lidskou kůží, kosti, lebky, srdce na pánvi na sporáku, lednička plná lidských orgánů. A v prasečím chlívku ostatky více než desítky dalších ženských těl. Gein byl zatčen a soudní experti z řad psychiatrů jej označili za nejbizarnější kombinaci nekrofilie, transvestitismu, fetišismu a kanibalismu, o jaké kdy slyšeli. Vzhledem k duševní nepříčetnosti Gein skončil v nemocnici pro doživotně odsouzené zločince, kde ve věku 78 let zemřel na rakovinu. Pokud vám byly některé detaily z Geinova života povědomé, je to možná díky filmům jako Psycho či Texaský masakr motorovou pilou, jež se tímto maniakem inspirovaly.

Pokud chcete zůstat naladěni na brutální vlnu, doporučujeme vám článek Nejkrutější popravy!

matej-kuceraMatěj Kučera je Vodnář, což hovoří samo za sebe. Má několik (v podstatě neškodných) úchylek, které zde ovšem nemíní zveřejňovat. Mezi jeho srdeční záležitosti patří mimo jiné bicí nástroje, zen buddhismus, Jägermeister a seriály Chalupáři a Městečko Twin Peaks.

VYBÍRÁME
Trailer: Fish Tank

Trailer: Fish Tank

23. 09. 2009, autor: Jarda Sauer

V akvárku života patnáctileté puberťačky se začnou dělat pěkné vlny, jakmile do něj vstoupí nový přítel její matky. Podívejte se na trailer jednoho z nejlepších filmů roku, který právě začínají hrát britská kina!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
17. 02. 2010, Uživatel: Lindi
Reagovat

Jak někdo může zabít sto dětí?!!! Co s takovým hajzlem?


img
21. 04. 2010, Uživatel: Anna Němcová
Reagovat

nedávno se mi dostala do ruky náhodou kniha na toto téma-Historie kanibalismu-od D.Diehla a M.Donnellyho-fakt dobře napsaná,kde jsou zmínění kanibalové a spoustu dalších-je překvapivé že i v dnešní době je tolik lidí kteří jsou touto úchylkou posedlí-jsou to ve směs nemocní lidé kteří trpí od mala a v dospělosti se projevují tímto způsobem


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nová výstava Škoda Octavia & Škoda Felicia „60“ v mladoboleslavském Škoda Muzeu připomín...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.