Nejlepší vánoční komedie

13. 12. 2010, autor: Aneta K
Proti stresu a nervozitě, které s sebou předvánoční šílenství každoročně přináší, je nejlepší bojovat vtipem.  Přinášíme vám tedy výběr nejvydařenějších vánočních komedií!
Nejlepší vánoční komedie

Je vtipnější zelená potvora, co krade dárky, zamilovaný premiér na vánoční besídce nebo osmiletý kluk, který vzdoruje lupičům? Které komedie nás o Vánocích nejvíc rozesmějí?

5. Vánoční prázdniny

vanocni-prazdniny

Vánoční speciál ze série "povedených" dovolených rodiny Griswoldů, známých jako National Lampoon, je stejně jako ty ostatní řetězem nehod, zranění, zničených věcí, násilí na zvířatech i lidech a především humoru ve stylu grotesek, který neuznává žádné hranice obvyklého vkusu. Jinak to ani nemohlo dopadnout, když se Clark Griswold (Chevy Chase) pokusil ozdobit stromeček, rozvěsit na domě světla a ještě vyjít s nezvaným hostem, který je stejně nešikovný a bláznivý, protože pochází ze stejné rodiny.

 

4. Jak Grinch ukradl Vánoce

jak-grinch-ukradl-vanoce

Slavná pohádka od Dr. Seusse se sice dočkala v roce 2000 hrané verze se zeleným Jimem Carreyem v hlavní roli, ta ale od Vánoc spíš odrazovala. Mnohem lepší je dvacetiminutová animovaná klasika s písničkami, kterou svým charismaticky hlubokým hlasem namluvil Boris Karloff, hororová legenda proslavená jako Frankensteinovo Monstrum. Vtipný příběh o zelené potvoře, co šikanuje svého psa a krade dětem z Kdovíkova dárky, dokud ji Kdovíci nepřesvědčí, že Vánoce jsou svátky lásky, doporučuju jako ideální infantilní zábavu ke skleničce dobrého svařáku.

3. Zázrak na 34. ulici

zazrak-na-34-ulici

I tahle neodolatelná americká vánoční klasika má svůj remake, a ani ten nestojí za pozornost, když existuje dokonalý originál. V něm malá budoucí hvězda Natalie Wood nevěří na Santa Clause, jelikož její máma najímá herce pro roli Santy na vánoční průvod New Yorkem, a dívčina tak ví, jací ožralové to často bývají. Ale nebyla by to pravá rodinná vánoční komedie, kdyby jejím cílem nebylo přesvědčit nejen skeptickou šestiletou hlavní hrdinku, že Santa existuje - stačí v něj jenom věřit.

2. Sám doma

sam-doma

Nejenom Griswoldovi prožívají Vánoce ve stresu. Ani rodina McCallisterů si svátky v klidu a míru moc neužije, ale bylo by to ještě horší, kdyby doma nezapomněli zlobivého osmiletého Kevina. Ten se brzo adaptuje na to, že je sám doma, a pak si řádně vyhraje s dvojicí naštvaných zlodějů, co si evidentně vybrali špatný dům na vyloupení. Krimikomediální dobrodružství se Kevinovi tak líbilo, že si ho další Vánoce zopakoval, tentokrát v New Yorku. I když dětská hvězda Macaulaye Culkina brzo zhasla, kvůli těmhle dvěma filmům za začátku 90. let na něj nikdy nezapomenu.

1. Láska nebeská

laska-nebeska

Za to, že tento hvězdně obsazený britský film určuju za nejlepší vánoční komedii, může asi hlavně fakt, že jsem holka. Láska nebeská naplněná až příliš mnoha milostnými liniemi skupiny Londýňanů je totiž taky jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií. Jak by taky nebyla, když ji napsal Richard Curtis a hraje tu třeba Colin Firth, Alan Rickman, Liam Neeson nebo nejvíc sexy premiér ve fiktivních dějinách Británie Hugh Grant. Nedívčí publikum se může aspoň zamilovat do oplzlého, obstarožního rockera Billa Nighyho, který tu pronáší ty nejlepší hlášky.

Pokud chcete něco chlapáčtějšího, podívejte se na Nejlepší westerny!

aneta2Aneta K. je studentkou FAMU a kromě filmů rozumí sexu, mejdanům a kvalitnímu alkoholu. Má zkrátka dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Bláznivé vánoční dekorace

Bláznivé vánoční dekorace

31. 12. 2009, autor: Jarda Sauer

Vánoce jsou už za námi, a tak se můžeme podívat na kreace, vytvořené amatérskými kutily. Někdy bláznivé, někdy nápadité, někdy úchylné - přesvědčte se sami a za rok je zkuste trumfnout!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nedávné spekulace byly mylné, nová generace zábavných sporťáků skutečně vznikne.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.