Nejlepší válečné filmy všech dob

04. 01. 2010, autor: Jarda Sauer
Holky mají svoje romantické komedie, my máme válečné filmy. Na některé se dá koukat pořád dokola, tak jsou dokonalé...Tady máte videa z těch úplně nejlepších!
Nejlepší válečné filmy všech dob
Jestli vás nebaví válečné filmy, tak jste sem zřejmě omylem zabloudili z magazínu Femina. Protože všichni jsme si jako malí na válku a vojáky hráli. A i když jste třeba stokilová kancelářská krysa, stejně někde hluboko v sobě máte válečnické geny po svých dávných předcích. Připomeňte si tedy šest válečných filmů, které jsou prostě geniální!

6. místo: Nepřítel před branami (Enemy at the Gates, 2001). Jude Law coby sniper Vasilij Zajcev kydlí Němce v rozvalinách Stalingradu. Nejlepší scéna je asi hned na začátku - vojáci se pod palbou dostávají přes řeku do města, následně nafasují buď pušku nebo náboje (nebylo dost zbraní a munice pro všechny) a běží se nechat zabít, protože zepředu do nich střílí Němci a zezadu vlastní důstojníci.

5. místo: Hvězdná pěchota (Starship Troopers, 1997). Jsme v daleké budoucnosti, na Zemi vládne trochu náckovský režim a lidé jsou ve válce s brouky. Bitky s arachnidy na planetě Klendathu prostě nemají chybu, a v nebojových scénách si užijeme několikero nahých prsou. Paráda - i tu uječenou Denise Richards v jedné z hlavních rolí pak člověk přežije.

4. místo: Nebeští jezdci (1968). Zapomeňte na Tmavomodrý svět, tohle je nejlepší film o československých letcích za druhé světové války. Vznikl v krátkém období uvolnění komunistického režimu a na české poměry je to prostě zázrak. Ve srovnání s holywoodskou produkcí jde o film dnes opomíjený, což je škoda. Sežeňte si ho, vyšel i jako levné DVD - bude se vám líbit!

3. místo: 300 (2006). Vizuálně naprosto dokonalé zpracování starověké bitvy u Thermopyl. Hrstka Sparťanů proti obří armádě Peršanů. Co na tom, že historická přesnost šla stranou, tenhle film vznikl podle komiksu a je to na něm znát. Ale možná i kvůli tomu se líbí i mnoha holkám - tolik polonahých svalnatých chlapů, ze kterých přímo stříká testosteron, nemají šanci nikde jinde vidět.

2. místo: Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan, 1998). Naprosto přelomový film! Do jeho vzniku byly válečné filmy realistické asi jako Vinnetou - hrdinové umírali s úsměvem a malou zakrvácenou tečkou v hrudi. To v Ryanovi šlo od prvního otevření dveří invazního člunu o doposud nevídaná jatka, krev a špína a strach a chaos byly najednou naprosto uvěřitelné. Těžko uvěřit, že to žádného režiséra nenapadlo dřív.

1. místo: Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down, 2001). Realističnost vojína Ryana, obohacená moderní technikou. Black Hawk Down je válka v přímém přenosu; boj malé skupiny amerických vojáků proti celému městu nepřátelských Somálců je tím nejdramatičtějším, co zatím ve válečném žánru vzniklo. Film je navíc prošpikován scénami, které se staly legendárními - ať už je to přílet vrtulníků do akce, boj dvou osamělých sniperů proti stonásobné přesile nebo pekelná jízda hummerů úzkými uličkami, plnými nepřátel. Prostě zasloužený vítěz!

Co jsme vynechali: Třeba Apocalypse Now, protože je podle nás přeceňovaná. Nebo Schindlerův seznam, který je sice hodně dobrý a z druhé světové války, ale válečný film to prostě není. Nebo Bratrstvo neohrožených, které je super, ale zase není filmem, ale seriálem. Každopádně nám dejte vědět, co si o našem výběru myslíte!

Zajímat by vás mohly i Nejlepší akční filmy všech dob!

ludek-beranekLuděk Beránek, autor tohoto článku, je z těch lidí, kteří všechno vědí a dokážou kdykoliv a komukoliv přispět dobrou radou. Proto nemá žádné přátele a vlastně ani v naší redakci není nějak zvlášť oblíben.

VYBÍRÁME
Nejlepší mafiánské filmy

Nejlepší mafiánské filmy

25. 02. 2010, autor: Matěj Kučera

Napětí, násilí, emoce, osudové zvraty - to vše můžeme čekat od kvalitního mafiánského filmu. Seznamte se s pěticí snímků, jež představují naprostou špičku tohoto atraktivního žánru pro pravé chlapy!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
04. 01. 2010, Uživatel: extláča
Reagovat

... a kde máte pane Thin red line ? A kde Údolí stínů ?


img
04. 01. 2010, Uživatel: Luděk Beránek
Reagovat

pro extláču: Tenká červená linie měla pár super momentů, ale přišla mi dost zdlouhavá. A o Údolí stínů jsem přemýšlel, jenže nemám moc rád Mela Gibsona, když se modlí:-)


img
04. 01. 2010, Uživatel: Liqid
Reagovat

Proc tu neni Pearl Harbor? Preci jen pilotni umeni je pecka


img
06. 01. 2010, Uživatel: Luděk Beránek
Reagovat

pro ďoba: jestli je ZVS Zvláštní škola, tak tam jsem nebyl:-) pro Karla: mně prostě přijde překonaná, ale je to věc názoru.


img
06. 01. 2010, Uživatel: Kmet
Reagovat

nejlepší je Jdi a dívej se. Oba díly, opravdu pecka. Starej dobrej ruskej film a bez politiky


img
06. 01. 2010, Uživatel: Luděk Beránek
Reagovat

pro Kmeta: o tom jsem slyšel, ale přiznávám, že jsem ho dosud neviděl. Moje chyba!


img
05. 01. 2010, Uživatel: Karel
Reagovat

Trochu se zapomnelo na cetu. Docela dost tam schazi.


img
14. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

For pepča: přečti si komentáře a recenze! ten film bude zřejmě voničem!(viděl sem pouze ukázky,ale nic moc)


img
09. 01. 2010, Uživatel: Oldis
Reagovat

A co treba Gladiator, ten je taky dost dobrej..!


img
10. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

For Oldis: MARA | 8. 1. 2010 v 14.49


img
08. 01. 2010, Uživatel: Luděk Beránek
Reagovat

Tak koukám, že budu muset asi udělat ještě nějaký pokračování:-) Vesměs s tebou souhlasím, tedy až na Černý barony. Ve srovnání s knížkou mi to přišlo jako hroznej shit. Jak se tam Holub-Kefalín stylizoval do Švejka...ble.


img
08. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

OK a knížku sem nečetl ale u filmu sem se docela zasmál :-)


img
08. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

Gladiátor taky výbornej film. A až budeš dělat něco z české klasiky tak určitě nezapomeň na Tankový prapor nebo Černý Barony, neskutečný filmy :-)


img
07. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

ZD co třeba Tobruk CZ 2008 ?


img
08. 01. 2010, Uživatel: SpAz
Reagovat

Seznam dobrý, ale ze začátku mě zarazila absence Bratrstva neohrožených, kterou ale vysvětlujete dále. Jediný film který mi zde chybí je Četa. Je realistická stejně jako Vojín Ryan a je o skoro dvě desítky let starší.


img
12. 01. 2010, Uživatel: pepča
Reagovat

A co třeba jihokorejský film Pouta války (http://www.csfd.cz/film/182330-pouta-valky-taegukgi-hwinalrimyeo/) Představte si úvodní scénu z Vojína Ryana nataženou na celé dvě hodiny.


img
08. 01. 2010, Uživatel: Luděk Beránek
Reagovat

pro MARU: Tobruk se mi líbil, ale mám radši víc akce, proto jsem ho nevybral.


img
08. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

OK v tom šlo vo něco jinýho než o válku, ale máš pravdu, good film. Napadla mě třeba Trója, jestli může být, nebo nějakej historickej film, než jenom z moderní doby.


img
08. 01. 2010, Uživatel: MARA
Reagovat

Mám rád taky filmy z období Kolonizace USA a Napoleonských válek ... Vím že Gibsona nemusíš, jax psal, ale já ho mám moc rád a film jako Patriot si myslím že je drsnej a povedenej film. Nebo taky třeba Poslední mohykán výbornej a kultovní film.


img
04. 01. 2010, Uživatel: KILL
Reagovat

Black Hawk Down je nej. A Nebeský jezdcimě překvapivě taky bavěj


img
04. 01. 2010, Uživatel: luděk Beránek
Reagovat

pro Liqida: protože v PH nešlo o pilotní umění, ale o naprosto nereálné počítačové animace...


img
05. 01. 2010, Uživatel: ďobo
Reagovat

Santa María, to určitě vybíral nějaký Jefim, který nebyl ani na ZVSce. Jednoznačně: Thin Red Line Full Metal Jacket Lepa sela lepo gore Memphis Belle Inglorious Basterds .>)


img
14. 01. 2010, Uživatel: pepča
Reagovat

MARA: Já jsem film viděl celý. A průměrné hodnocení na csfd je 87%, což vůbec není špatné (vojín Ryan má jen o procento víc). Ten film má svoje mouchy - mě třeba vadila "hollywoodskost" nebojových scén. Ale zase válečné scény jsou docela drsné maso.


img
25. 02. 2010, Uživatel: Lucc
Reagovat

Mno, nechci kafrat do pořadí a tak, ale pro příznivce trochu hlubších válečných filmů dodávám tyto tituly: Apokalypsa, Ocelová vesta a Lovec jelenů. Jsou to spíš válečná dramata, mletého masa tam zas až tolik není, ale o to víc se věnují vlivu války na psychiku člověka a prostě i jinému než tomu nejzákladnějšímu rozměru.


img
12. 07. 2010, Uživatel: KiJi
Reagovat

Pane Beránku, jestli jste autor tohoto článku,tak si doplňte znalosti. Nevím, na jakém základě jste udělal top 6 válečných filmů, ale Hvězdná pěchota je sci-fi a 300: Bitva u Thermopyl je něco jako historická fantasy... A nezapomněl jste na ČETU-nejvýznamnější válečný film z Vietnamu? A kdo neví, žánr "válečný film" označuje obvykle válečné konflikty 20. století, dnes 21. Ne víc, ne míň.


img
03. 08. 2010, Uživatel: Bob
Reagovat

Pro mě je válečný film č.1 Četa. Jinak jsem ale dost ujetej na filmy z Americký občanský války - Gods and Generals, Wicked Spring, Gettysburg nebo i poloslaďák Návrat do Cold Mountain.


img
23. 07. 2010, Uživatel: Mikey
Reagovat

Někdo tu zmínil Pearl Harbor, to mi spíš příjde jako romantické drama a na pozadí se někde odehrává boj. Určitě mi tu chybí Bitva o Midway, Tajemná záře nad Pacifikem(tento film trochu koketuje se scifi ale moc se mi líbíl), co takhle Full Metal Jacket z Vietnamu nebo Jarhead z Íráku. Taky dvojfilm Vlajky našich otců a Dopisi s Iwo-Jimy. V těchto filmech se sice moc nebojuje ale i tak mají k tomuto tématu blíž než Vesmírná pěchota nebo 300. Nápad vypsat nejlepší válečné filmy byl dobrý, ale příště bych toto téme přenechal někomu, kdo má k tématu blízko a má k němu co říct.


img
23. 07. 2010, Uživatel: Mikey
Reagovat

pardon za pravopis, píšu ve dvě ráno v práci


img
15. 06. 2010, Uživatel: mrazikcomp
Reagovat

jo vojin rajen - starsi verze NEJDELSI DEN , mozn nema tolik efektu ale urci te ma vic opravdovy techniky pouzity , pak ted skoda jeste serialu vichry valky /bezelo kdysi na prime/ ze je to serial


img
15. 06. 2010, Uživatel: mrazikcomp
Reagovat

uplne tu krom jezdcu chybi starsi dalsi filmy , vas seznam je 1997-2010 , novodobej PH je fakt naprd historicky a sama us vlajka tam , lepsi je tora,tora,tora , bitva o britanii, bitva v ardenach, midway ,puvodni cb sahara taky dobra , potom eastwodovy dopisy z iwojimy a vlajky nasich otcu , japonska YAMATO - lod smrti ,... a te je jen 2ww , , z prvni valky stihaci na start, a treba master a commander se starsiho obdobi a pak jeste naky napoleonsky a rimsky valecny filmy ktery uz si nepamatuju mena :)


img
18. 06. 2010, Uživatel: Martin
Reagovat

Rajen? Ta americká propagační slátanina? Záleží na každym, že jo. Ale jak už se tu píše, aji já hledám ve válečných filmech spíš tu opravdovost a krutost války. Tu nabízí dobrý i když levný německý trháky jako Stalingrad a Das Boot:). Kdo řekne, že Rajen je lepší než Stalingrad tak s tím bych se asi nebavil:)


img
16. 08. 2010, Uživatel: SectorX
Reagovat

...a co "Smrt číhá všude" nebo třeba "Zelená zóna"???:)


img
16. 10. 2010, Uživatel: Markuss
Reagovat

Jak je možný, že tady padlo pouze jednou jedinkrát jméno STALINGRAD. To je podle mě nejlepší válečnej film všech dob. A taky bych nerad zapoměl na LETTERS FROM IWO JIMA. A samozřejmě DER UNTERGANG.


img
01. 06. 2010, Uživatel: June
Reagovat

Tak lidičky - nesouhlasím s Vojínem Rayenem. To protože je nerealistický a plný amerických keců, zpomalených scén. Jasně, má to i plno skvělých momentů - nejlepší z celého filmu byl tvz. Den D, operace Overlord... ale jinak mi ten film nic neříká. Dala bych mu tak... tři hvězdičky z pěti? I za to zpracování. A Pearl Harbor? OMBCJKUJN To je americká slátanina, oproti tomuhle je Rayen zlatej. U válečných filmů hledám hlavně tu surovost a opravdovost. Právě proto volím film Stalingrad nebo Schindlerův seznam. Nebo Tobruk - jde hlavně o žádné pomalé umírání, žádné trapné keci typu "Neumírej prosím" a podobné koniny. Zazněl tady "Atentát". Jo, moc dobrý film. Kvůli němu si pamatuju jak to přesně bylo. Málem jsem učitelce urvala ruku, když nám vykládala, jak při atentátu stříleli párkrát z pistole.


img
27. 04. 2010, Uživatel: sintt
Reagovat

Jako Čechovi mi tu velmi chybí film Atentát. A na jednom z předních míst by určitě neměl chybět Příliš vzdálený most,či Nejdelší den.


img
17. 05. 2010, Uživatel: Lukáš
Reagovat

Ahoj, dobrá seznam, jen dle mého názoru místo hvězdné pěchoty bych zařadil 9.rotu, která je dle mého názoru jeden z nejlepších válečných filmů a mistrovské dílo ruské kinematografie


img
19. 05. 2010, Uživatel: Jakub Tyl
Reagovat

Zrovna dneska sem vyděl jestřába a ten je fakt suverení... Pak z druhé světové války mě moc nezaujme protože bratrstvo neohrožených nasadilo laťku tak vysoko že ani vojín Ryan neni pro mě dost dobrej. U Válečných filmů hledam suverenitu a film 300 je sice na první pohled pěkná řežba ale neni vůbec suverení a nikdy jsem neměl chuť se na něj dívat znovu... Hodně dobrejch filmů je z Vietnamu... Třeba zmiňovaná Četa, Olověná Vesta, Hamburger Hill, Oběti války, Údolí stínů... Je toho hafec... Z válek na středním východě je dobrá již zmiňovaná 9. rota (Afgán) a určitě je docela zajímavý film Smrt čeká všude (Irák). Snažím se teď ještě sehnat nějaké kvalitní snímky z nedávných konfliktů (jako například ten černý jestřáb) něco z Iráku nebo tak... Nevíte o něčem??? Jinak o Pearl Harboru je lepší vidět dokument než ten děsnej tříhodinovej slaďák...


img
22. 03. 2010, Uživatel: Mirhull
Reagovat

A co Četa? Ta přece nemůže v žádném takovémto žebříčku chybět!


img
17. 03. 2010, Uživatel: thommassonn
Reagovat

... a co Tora! Tora! Tora! nebo Ponorka, ty jsou hodně dobré. Narozdíl od Hvězdné pěchoty. PS: Taky bych zvážil Žhavé výstřely 2, je to přece nejkrvalečnější film všech dob :-)


img
29. 08. 2010, Uživatel: alagord
Reagovat

podle mne by tu mohla být i pevnost alamo, kterou jsem tu nevidel napsanou a nebo jeste treba na ty horsi mista 6. batalion


img
16. 10. 2010, Uživatel: BaRT
Reagovat

Za BaRTa: 1) Das Boot (Ponorka) těžko ji něco u mě překoná 2) Bitva o Anglii (klasika) 3) 9. rota (z Afaganistánu)


img
30. 10. 2010, Uživatel: Ingrid
Reagovat

Pro mně je nejlepší válečný film - Pouta války.


img
04. 01. 2011, Uživatel: Něma
Reagovat

Království nebeské jsem právě viděl a tak schánim další filmy o této bitvě :) Náhodou se tak jmenuji.. a ty?


img
12. 08. 2010, Uživatel: M@rt!n
Reagovat

Pro mě nejlepší válečný film - Smrt čeká všude....výborný film z války v Iráku - doporučuji!!!!A souhlasím s Mikey ohledně Pearl Harbor.


img
12. 08. 2010, Uživatel: M@rt!n
Reagovat

myslím že Smrt čeká všude (The hurt locker) by tam určitě neměl chybět.


img
25. 09. 2010, Uživatel: Ales
Reagovat

Precetl jsem si skoro vsecky prispevky zde a na uvod by jsem rekl, ze ja moc valecne film nemusim, protoze me nejak nebavi to ratatata.....tak, ze mozna berte s rezervou muj nazor i kdyz podle me ja jsem na filmy hodne velky kritik a tak se mi libi jen malo co. K Pearl Harboru. Film dejove se mi hodne libil ale asi by jsem ho spis zaradil do nejake romantiky nez valecneho, protoze dejova zapletka je chvilku smutna, chvilku vesela. Spis utoci cloveku na srdce nez na rozum. Gladiator byl podle me fantasticky film. Hlavne hudba byla krasna ale jelikoz jsem se nikdy o tu dobu nezajimal. Nemohu soudit jestli byl realisticky obstojny. Kazdopadne opet dej byl pro me skvelej a vubec charakter Maximuse byl, takovej hrdinskej chlapak o kterem sni kde jaka zenska. Co se tyka souboju, tak ty se mi tak to se mi taky moc libilo. Bylo to moc pekne udelane a reziser dovolil divakovy nahlednout do kolosea v plne jeho krase. Vojin Ryan. Hodne emocne zalozeny film (jako vzdy amici nejvetsi lidumilove) podle me by ve skutecnosti nejakou polozku vojin Ryan smetli ze stolu, nez aby probehla takova zachrana akce kvuli jednomu cloveku. Nic mene film se mi take moc libil. Spise zase dejove a efektama nez, ze by jsem hodnotil realisticnost. O filmu nepritel pred branami nemusim asi ani psat. To je proste pecka film ale co me docela dost zamrzelo, ze tu treba nikdo nevzpomel filmy jako je Pianista a nebo Pad treti rise.... Shindleruv seznam tu zaznel celkem casto a take to neni primo valecny film, kde jde o to jak se mezi sebou rezou....Pianista a pad treti rise se mi libily opravdu hodne maji i dobre hodnoceni a patri mezi spicky valecnych filmu:-)


img
28. 12. 2010, Uživatel: VOMATU
Reagovat

Pánové a dámy,dost dobrých filmů natočili samotní němci,uvedu Most,Železný kříž,atd...


img
03. 10. 2010, Uživatel: Pepicek
Reagovat

Nějak mi tam chybí "bitva v Ardenách"


img
03. 10. 2010, Uživatel: Pepicek
Reagovat

To hodnocení prostě hodně mimo realitu, ten pán co ten žebříček dělal má rád samý řežby a ne FILM


img
21. 11. 2010, Uživatel: ondra
Reagovat

Pro boha co tam dělá 300?!!! A kde je Platoon, Full metal Jacket, Most přes řeku Kwai? Kdo tohle sestavoval....


img
25. 09. 2010, Uživatel: aesgd
Reagovat

A co nazápadni frontě klyd?? to je taky dobrej film


img
26. 12. 2010, Uživatel: Leuki
Reagovat

hele a co takhle Slzi Slunce, mě se ten film docela líbí, hlavně ten konec s těma stíhačkama.


img
03. 12. 2010, Uživatel: Dutch
Reagovat

Je tohle možný?! Kde je Četa? Proč tam jsou naprosto úchylní nebeští jezdci namísto třeba Stíhači na start, nebo Rudého barona? Je autor tohoto článku placen holywoodem bo synagogou? 300 není válečný film. Hvězdná pěchota taktéž ne. A finské filmy autor úplně vynechal, přitom žádný holywoodský "realistický" se s nimi nemůže rovnat. Např. Talvisota, Tali Ihantala.


img
29. 12. 2010, Uživatel: Houmik71
Reagovat

Nevím jestli zde zazněl velice dobrý film Kód Navajo o amerických indiánech kteří sloužily jako váleční radisti.


img
31. 12. 2010, Uživatel: Něma
Reagovat

Chlapy koukám, že máte dost nasledováno. Mohl by mi prosím někdo z vás poradit nějaký dobrý film z období dobytí Jeruzaléma, o Saladinovy nebo tak nějak?


img
02. 01. 2011, Uživatel: Sperminator
Reagovat

Já tedy dávám přednost starším filmům než novodobým, které se dají vystihnout jedním slovem- ,,RATATATA''. U mě patří úrvní místa těmto filmům: Nejdelší den Most u Remagenu Black Hawk down Bitva v Ardenách Enemy at gates/ Nepřítel před branami Němo, doporučuju Království Nebeské, moc dobrý film o znovudobytí Jeruzaléma Saladinem za první křížové výpravy. Btw nejmenuješ se příjmením Němeček?


img
08. 01. 2011, Uživatel: Dansen
Reagovat

Doporučuji francouzský film Joyeux Noël (2005) o neuvěřitelné oslavě Vánoc v zákopech na frontě v Belgii v roce 1914.


img
12. 01. 2011, Uživatel: janecz
Reagovat

a co Rudy usvit /1984/ ...to je teprv parada)))


img
25. 01. 2011, Uživatel: tomas
Reagovat

eyes wilde shut


img
26. 01. 2011, Uživatel: Hanz
Reagovat

prvni křižova vyprava to nebyla! bitva 300 je valecny film a hvězdna pěchota taky jinak všichni good hodnoceni diky, aspon mam na co čumikovat :D


img
20. 02. 2011, Uživatel: comp111
Reagovat

tak ta 4-ka este ako tak ale ,Cierny Jastrab ??No 1 ??? urcite nie , uz len preto ze nezachytava obraz doby a s tych ktory boli votrelcom v cudzom state roby hrdinou, a dej ?? nic moc ,lacny americky prpagandisticky film, neviem kto ten zoznam robyl ale zabudnut na Pianistu ??? tak to je hriech !! to je No 1 !!!!!!!!!!


img
21. 02. 2011, Uživatel: nonshackles
Reagovat

Autor článku toho vynechal opravdu hodně :-) (popravdě mi přijde úplně mimo) Nechápu co ve výběru dělají takové sra-ky jako 300 nebo Hvězdná pěchota?! Co třeba Četa (podle mě absolutní 1.), Memfiská kráska, Bitva v Ardenách, Lovec jelenů nebo z novějších např. Mariňák...


img
16. 03. 2011, Uživatel: joska
Reagovat

Chybí tam udolí stínu taky supr film.


img
25. 03. 2011, Uživatel: Michal
Reagovat

jj viděl jsem supr film


img
08. 04. 2011, Uživatel: Joey
Reagovat

Vím že je to serial ale moc se mi líbí Generation Kill...ale s Černým jestřábem plně souhlasim jasná jednička


img
08. 04. 2011, Uživatel: pepa
Reagovat

Gladiator ma velice realisticke kostymi az teda na tech per prehnanejch co ma ten mladej cisar a hnet v uvodni bitve proti germanum je trosku hodne upravenej dolet strel z katapultu jinak vsechno jedna basen


img
09. 08. 2011, Uživatel: jitka
Reagovat

no nevím, ale to že tyto filmy nejsou o druhý sv.válce, neznamená, že nejsou s válečnou tématikou


img
23. 11. 2011, Uživatel: štěpán
Reagovat

souhlasim udoli stinu zde chyby ale jinak s tim zebrickem souhlasim XD


img
24. 02. 2012, Uživatel: Stanislav
Reagovat

Samozřejmně ČETA CHYBI NAMISTO 3oo bitva u thermopyl ten bych řadil mezi fantasy a ne vojenske!!!!


img
09. 06. 2012, Uživatel: Milous
Reagovat

Jeden z nejhezčích je železný kříž.


img
29. 06. 2012, Uživatel: jiracekkarel
Reagovat

ahoj těch válečných a historických filmů které jsou špička je mnoho. třeba jste zapomněly na Statečné srdce, nebo četa, Maphiská kráska, stalingrad s karlem heřmánkem v jedné z rolí, z českých starých filmů třeba uloupená hranice atd. a mohli by jsme pokračovat do nekonečna


img
02. 03. 2011, Uživatel: Pavel
Reagovat

Naprosto souhlasím, je to pouze narychlo vytvořená nic neříkající seznam. Pokud by autor chtel jít víc do hloubky musel by zohlednit období a tvůrčí záměr. Škoda, že neexistuje žádný pořáddný seznam, ani CSFD už není co bývala a publikace typu Film Bergana teké nic moc.


img
17. 02. 2011, Uživatel: Thomas
Reagovat

Údolí stínů mi tam hodně chybí...


img
17. 02. 2011, Uživatel: nob321
Reagovat

tohle mohl napsat člověk, který viděl v životě tak 6 válečných filmů./a to tam ještě zařadí Hvězdnou pěchotu !!!!!!!!/... kde máš třeba Hlava XXII, kde máš Apokalypsu, kde máš Četu, kde máš Na západní frontě klid, kde máš Zelené barety, kde máš Ponorku, kde máš Bitva o Britanii,kde máš Tenká červená linie. kde máš Mladí lvi, kde máš Most přes řeku Kwai ...????-- kdekerej starší velkofilm - Most u Remagenu, Příliš vzdálený most, Stalingrad, atd...je lepší, než to co nám tady prezentuješ, do první šestky by se bohužel nevešel ani Nepřítel před branami , mimochodem vynikající film .....


img
17. 02. 2011, Uživatel: nob321
Reagovat

....a to jsem do toho seznamu nedal filmy, kde se moc nestřílí, ale úzce souvisí s válkou - třeba Pahorek, Schindler, Bílé peklo.............


img
20. 02. 2011, Uživatel: comp111
Reagovat

zabudnut na Pianistu,valkyru,Hlavu XXII,Pad tretej rise ?? a dat tam Hviezdnu pechotu ?? to si nemyslel vazne ??? lepsich filmov ako je Hviezdna pechota ti tu napisem xx , ty si aasi fakt vela filmov nevydel


img
18. 02. 2011, Uživatel: Michal
Reagovat

nevim jestli jste to viděli ale supr film né o válce jako takové ale z koncentračniho tabora Osvětim je film Šedá Zona.nebo dále:Bez Rozkazu,Bitva O Midvay,Dablova Dílna,Kellyho Hrdinove,Den-D,Odpor,Poslední Obrneny Vlak,Valkyra,Vojaci ze Stalingradu,Admiral.Z válečnych dokumentů doporučuji jednoznačně Hitler vzestup zla,válka v barvě.Jinak to je tady už na docela pěkny seznamek filmu jak koukam,možna by ho chtelo udelat.Nikde žadny snad ani neexistuje.


img
18. 02. 2011, Uživatel: Himmelstoss
Reagovat

Na západní frontě klid (1979) dokonce to bylo točený u nás Most, Terezín, Loket - uniformy a zbraně nic moc - děj hodně silnej - stejně jako kniha


img
12. 03. 2011, Uživatel: Peters
Reagovat

Já s víběrem naprosto souhlasím přesně dle mého gusta, můj stejný názor uplná bomba.


img
12. 03. 2011, Uživatel: $kubi
Reagovat

Jednoznačně Olověná vesta (Full Metal Jacket)


img
28. 03. 2011, Uživatel: Olga
Reagovat

Ještě je bezvadná Četa a Tobruk. Jo a s těma romantickejma komediema nesouhlasim.


img
12. 04. 2011, Uživatel: franta
Reagovat

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu, Stezky slávy.


img
14. 04. 2011, Uživatel: Jindra
Reagovat

Ahoj , četa , apokalipsa , tenka červena linie , jsou filmy ktere dost jdou do hloubky k zamyšlšni . Ahoj Jindra


img
02. 05. 2011, Uživatel: sindel
Reagovat

je hodně názorů ,tak pojdme hlasovat .


img
23. 05. 2011, Uživatel: Jago
Reagovat

Samozřejmě Narozen 4. července, bezpochyby Lovec jelenů a nesmí chybět ani Dopisy z Iwo Jimy (válka pohledem Japonců je přece jen jiná).


img
27. 05. 2011, Uživatel: PROCHY
Reagovat

dle vyberu ktery jsem videl jako "nejlepsi val. filmy" me autor velice zklamal...ridi se jakymisi filmovymi efekty atd. aniz by pochopil vyznam DOBRYCH VALECNYCH FILMU...zapomnelo se na filmy jako: ČETA, STALINGRAD, DAS BOAT!!!- to jsou proste klasiky bez debilnich kecu a zcela realisticke (spise tedy nejbliz realite :D)...potom bych pridal filmy jako: full metal jacket, skrivanek, atentat - maji uroven. zatim ahoj


img
28. 07. 2011, Uživatel: Matias
Reagovat

Pro mě je tenhle vyběr vymysl nerealný.Opravdu dobré valečné filmy sleduji už od dětství pro mě je jednička Černý Jestřáb Sestřelen,Tenká Červená linie,Zachrante Vojina Raiena,Smrt čeká všude,Bratrsvo Neohrožených ale ze starších určitě skoukněte Když utichly Trumpety opravdu překvapivě nadupaný film se skvělým dějem.Ale pro citové maniaky nebo nějaký filmek o válce se svoji ženou tak skoukněte Milý Johne a bude vám plakat na raměni celý den.:)


img
08. 08. 2011, Uživatel: Rodogon
Reagovat

Fill Metal Jacket! Olověná vesta od Kubricka tu chybí. Německý film Most, sovětský film Snajperky také chybí.


img
09. 08. 2011, Uživatel: Jitka
Reagovat

Já bych zařadila poslední mohykán


img
22. 08. 2011, Uživatel: ja7643890
Reagovat

Nedavno jsem shlednul ruske filmy TUMAN, SNAJPERKY ale hlavne HVIEZDA a 9ROTA muzu rict ze tak silne valecne zazitky by jste hledali v jinych filmech tezko, ale hlavne zadne scifi ale realisticky boj zadni vojaci rambove, kde by jste tezko hledali ufony typu zachrante raena ,kde sest lidi celi dvoum rotama trem tankum a malem je vsechny pobijou :-)))).


img
22. 08. 2011, Uživatel: denkys
Reagovat

No a co PRORYV, tohle valecny drama ruskych vojaku v Cecne je podle skutecnosti bez pribarvovani ,proste spicka spicek, vypovidajici co valka opravdu je,ze to neni zadny rambo ani behani mezi kulkama proti MG jako v raenovi,proste zadna hollywood slatanina,podle mne Rusky filmy jasne vedou.


img
23. 08. 2011, Uživatel: miguelchuan
Reagovat

he he hebrekeke.... to je fakt šimpanz ten autor


img
23. 08. 2011, Uživatel: miguelchuan
Reagovat

voooooon......prej Hvězdná pěchota :D takovej hnisem potřísněnej zblitek !!


img
25. 08. 2011, Uživatel: lojzin
Reagovat

no nééasi... prej hvězdná pěchota..taková kravina!!!! to svět neviděl...znám desítky luxusních filmů který by si to místo zasloužily daleko víc než nějaká hvězdná pěchota...


img
26. 08. 2011, Uživatel: MIGUELCHUAN
Reagovat

NĚJAKÝ NÁZVY..?? LOJZINE?


img
27. 08. 2011, Uživatel: kykloš
Reagovat

a co PLATOON? to bych určitě řadil do první trojky


img
25. 09. 2011, Uživatel: david abraham
Reagovat

Hodně tam chybí četa a udolí stínů nebo třeba smrt čeká všude a kod navajo.Ale vůbec mi tam nejde hvězdná pěchota to je takový polo fantazi polo horor a né válečný


img
02. 10. 2011, Uživatel: redwolf
Reagovat

A co takhle 9.rota? Hodně dobrý ruský film o Rusko-afgánské válce


img
05. 11. 2011, Uživatel: ondra
Reagovat

A co třeba Kam orli nelétají, Bitva o výběžek, Nejdelší den, Černá kniha, Valkýra, Stalingrad atd.?


img
06. 11. 2011, Uživatel: wo7an
Reagovat

rozhodně nejlepší válečnej film je : Bílé Peklo : kam mě nohy donesou !!!


img
09. 11. 2011, Uživatel: Jago
Reagovat

Nesmím zapomenout ani na zfilmovný klasický román z 1.světové války Na zápdní frontě klid.


img
09. 11. 2011, Uživatel: Jago
Reagovat

Nesmím zapomenout ani na zfilmovný klasický román z 1.světové války Na zápdní frontě klid.


img
15. 01. 2012, Uživatel: Klarys
Reagovat

Nejen kluci mají rádi válečné filmy. A myslím že jsem tu třeba nenašla ani slovo o filmu Když utichly trumpety, Šedá zóna, kokoda, transport, tunel rats a to můžu jmenovat další a další


img
22. 01. 2012, Uživatel: Mařena
Reagovat

Válečných filmů je spoustu, akorát se mi vaří krev v žíle, když tam vidím hvězdnou pěchotu. Asi se to lidem líbí, ale podle mě je to nesmysl, a jestli o tak jednou bude vypadat v budoucnu, je to ubohý a smutný. Realita je ve válečných filmech podstatná a nemám rád, když se to kombinuje s fantasy.... ale je to věc názoru...


img
25. 01. 2012, Uživatel: Padam
Reagovat

Nechapu pointu teto stranky s nazvem ,,Nejlepší válečné filmy všech dob,, ( to je tax maximalne tvuj naroz na tyto filmy co si uvedl ) Jinak NPB ujde (zadna hitparada) Hve.pechota - sci-fi navic nepovedene(zadny valecny film to neni) Neb.jezci - to je tak stary ,ze bych na to nekoukal uz jen z duvodu kamery,zvuku a je to proste stara hovadina ,nulove efekty ,skoda casu. 300 BuT - to bych taky nepovazoval za valecny film ,nybrz za hystoricky (to uz sem muzes rovnou narvat Troju ,Gladiatora ,Souboj titanu ,jinak to je dobry hystoricky film ;) ZVR - souhlasim ,je to dobre A Black Hawk Down je skutecne NR1 ;) Ale jinak tato stranka je totalne zbytecna :DD asi byla nuda ,co ?: ;)


img
30. 01. 2012, Uživatel: Milda
Reagovat

...kdo chce vidět opravdu kvalitní válečné filmy,nesmí opomenout-NA ZÁPADNÍ FRONTĚ KLID,BITVA O HILL 60,STALINGRAD,KDYŽ UTICHLI TRUMPETY,PIANISTA,PŘILIŽ VZDÁLENÝ MOST,NEPŘÍTEL PŘED BRANAMI,DÁBLOVA DÍLNA,PONORKA,SCHINDLLERUV SEZNAM,POCHOD MILIONU(někde jsem ho viděl taky pod názvem ÚTĚK),ČETA,dost mě dostala ŽENA V BERLINĚ.Hodně skutečně syrový je rusky film JDI A DÍVEJ SE.Hlavní dětská role měl u sebe při natáčení psychologa,aby byl schopen točit.Dále výborné ŽELARY,JE TŘEBA ZABÍT SEKALA.


img
23. 08. 2012, Uživatel: jungvoj
Reagovat

Napola......,Evropa,evropa,Katyn......zvlášt ten poslední doporučuji každému,než ty americky rajenovské sračky


img
03. 07. 2014, Uživatel: yperit3
Reagovat

Nikdo nezmínil "Umírání za dlouhého dne"


img
08. 12. 2015, Uživatel: Radek
Reagovat

ahoj, pěkný výběr, pěkný zdroj válečných filmů je i zde http://www.army-store.net/clanky/top-10-nejlepsi-valecne-filmy


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nová výstava Škoda Octavia & Škoda Felicia „60“ v mladoboleslavském Škoda Muzeu připomín...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.