Nejlepší dobrodružné filmy

05. 10. 2010, autor: Matěj Kučera
Která vtipem a akcí nabitá filmová dobrodružství plná neohrožených chlápků a půvabných žen dokážou diváka nejvíce strhnout?
Nejlepší dobrodružné filmy

Velkolepá akce střídá suché hlášky, neodolatelní chrabří hrdinové objevují vzrušující nebezpečná tajemství, emancipované ženy nebo nejlepší přátelé jim do toho kecají, padouši jsou zábavně prohnilí a všichni cestují na exotická místa. Není divu, že všech následujících pět dobrodružných filmů počítám mezi své oblíbené.

5. Svět zítřka

svet-zitrka

Sexy Sky Captain Jude Law, co pije mléko na posilněnou, a elegantní drzá reportérka Gwyneth Paltrow cestují po světě a odhalují, kdo stojí za útokem gigantických robotů a únosy známých vědců. Dobrodružství, jehož vtip stojí hlavně na špičkování dvou hlavních hrdinů, jsem si zamilovala i díky neodolatelnému a originálnímu obalu nostalgického retro futura. Vzpomínám ale i na Angelinu Jolie s páskou přes oko nebo Laurence Oliviera, jehož obsazení do role padoucha nezabránil ani fakt, že už byl přes deset let po smrti.

4. Mumie

mumie

Ze všech přímých následovníků Indiana Jonese jsem vždycky preferovala svalnatého Ricky O'Connella, který se vydal do egyptské pouště s jednou půvabnou a roztomile nešikovnou knihovnicí a jejím mírně hrabivým bratrem. Když tam omylem vzbudí zákeřnou mumii, Rick ví, co dělat. "Vysvobodit dámu v nesnázích, zabít padouchy, zachránit svět," zní jedna z jeho mnoha lakonických hlášek. Jenom škoda, že tu první výbornou akční jízdu tahle trojice pak už v tak odzbrojujícím tempu nezopakovala. Dvojka ještě ušla, ale třetí díl neměl vůbec vzniknout, nejen proto, že v něm odmítla hrát Rachel Weisz.

3. Master & Commander: Odvrácená strana světa

master-&-commander-odvracena-strana-sveta

Několik populárních knížek Patricka O´Briana o udatném kapitánu Jacku Auberym, který brázdí moře a bojuje s nepřáteli Anglie, a jeho příteli doktoru Maturinovi, který války nesnáší, ale je rád, že se při tom může podívat třeba na Galapágy a objevovat nové biologické druhy, inspirovaly tohle výtečné námořní dobrodružství plné cti, boje, chrabrosti, mužnosti Russella Crowea a intelektu Paula Bettanyho. Tahle dvojka se tu tak skvěle doplňuje, že žádná hubatá ženská hrdinka už není ani třeba.

2. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

pirati-z-karibiku-prokleti-cerne-perly

Pirátská trilogie dokázala zlomit prokletí filmů o námořních lupičích a ukázala, že film se dá napsat podle všeho, klidně i podle atrakce v Disney parku, když se ví jak na to. Směs šermířských soubojů, romance mezi pohledným milovníkem a emancipovanou holkou, prokletých hamižných pirátů, námořních bájí a legend, intrik, monster, útěků, únosů a honů za pokladem báječně stmeluje Johnny Depp v úžasné roli kapitána Jacka Sparrowa, kterého modeloval jako rockovou hvězdu pod mírným, nicméně neustálým vlivem návykové látky. Dokonalá letní zábava. A kupodivu nejen nejlepší první díl.

1. Indiana Jones a Poslední křížová výprava

indiana-jones-a-posledni-krizova-vyprava

Největším hrdinou mezi všemi zmíněnými dobrodruhy jistě nejen pro mě zůstává profesor, který se o prázdninách mění v nejvíc cool archeologa na světě. Indy už dokázal objevit mnohá vzrušující tajemství a poklady, najít archu úmluvy, chrám zkázy, dokonce i Svatý grál a mimozemskou civilizaci a všechno přežít bez úhony a porazit nacisty, zrádné blondýnky a naposled i komunisty, a ještě u toho řešit vztah s otcem i synem. A co víc, dokázal se i po svém vrcholném dobrodružství z roku 1989 se ctí vrátit ve formě i počtvrté.

Chcete ještě více dobrodružství? Sledujte Nejudatnější rytířské filmy!

aneta2Aneta K. je studentkou FAMU a kromě filmů rozumí sexu, mejdanům a kvalitnímu alkoholu. Má zkrátka dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejlepší mafiánské filmy

Nejlepší mafiánské filmy

25. 02. 2010, autor: Matěj Kučera

Napětí, násilí, emoce, osudové zvraty - to vše můžeme čekat od kvalitního mafiánského filmu. Seznamte se s pěticí snímků, jež představují naprostou špičku tohoto atraktivního žánru pro pravé chlapy!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Šéf vývoje GT-R tvrdí, že současný model není příliš starý a bude konkurenceschopný ještě dlouho.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.