Nejkrutější popravy

10. 02. 2010, autor: Jarda Sauer
Popravy se dělí na ty relativně bezbolestné, a pak ty, při kterých si odsouzenec užívá strašná muka třeba i několik dní. Vybrali jsme pro vás zdaleka nejkrutější způsoby poprav v historii!
Nejkrutější popravy

Elektrické křeslo, šibenice i gilotina jsou pohodovou selankou v porovnání s tím, jak probíhaly některé popravy v historii. Dnes je (alespoň v civilizovaném světě) dohlíženo na to, aby odsouzený při exekuci trpěl pokud možno co nejméně. V minulosti se ovšem mnohdy kladl důraz právě na co největší a nejdelší muka na smrt poslaného nešťastníka. Představa takového trestu měla samozřejmě ohromný psychologický účinek; ono je zkrátka rozdíl, jestli zemřete relativně bezbolestně během pár vteřin, anebo se zmítáte v agónii několik dnů. Nad rafinovaností a brutalitou určitých způsobů poprav se opravdu tají dech (a zvedá žaludek), přičemž si ještě uvědomme, že kdysi jste se mohli dostat katovi do pracek kvůli prkotinám, za které byste v současnosti vyfasovali maximálně podmínku.

sezrani-zviratyZvířata - Nač si špinit ruce, když hladové bestie udělají všechnu práci za vás? Ve starém Egyptě si na vězních pochutnávali krokodýli, nejmocnější vládce Asýrie Aššurbanipal lidským masem krmil své psí mazlíčky - obrovské dogy. Španělé zase při dobývání Nového světa předhodili zuřivým hafanům stovky Aztéků a Inků. V Kartágu a Indii se preferovalo rozdupání slony, jinde využívali dravé ptáky nebo milióny žravých mravenců. V Anglii či Holandsku byl na odsouzencovo holé břicho připevněn obrácený kotlík s krysami. Vyplašená a hladová zvířata usilovně hledala cestu ven, a kotlíkem se prokousat nemohla, takže...výsledek si asi dokážete představit. V neposlední řadě vzpomeňme zvrhlé Římany, výborně se bavící při podívané na křesťanské mučedníky požírané v aréně lvy nebo jinými šelmami.

ukrizovaniUkřižování - Málokdo z věřících se pozastavuje nad tím, že nejrozšířenější náboženství světa uctívá věc, která v celém starověku vzbuzovala odpor a hrůzu. Ukřižování znali nejen v římské říši, ale také v Egyptě, Fénicii, Persii či Řecku. Odsouzený byl někdy ke kříži přivázán, častěji mu však ruce i nohy přibili hřeby. Zpravidla ovšem nezemřel na vykrvácení, nýbrž na udušení. Nohy byly ponechány bez podpěry a ukřižovaný mohl dýchat jedině tak, že se pokoušel přitáhnout za paže. Docházelo k prudkým stahům svalů, zatímco hrudní koš nešel vyprázdnit. Definitivní konec pak byl jen otázkou času. Vzkříšení po třech dnech se odehrávalo zcela výjimečně.

upaleniUpálení a uvaření - Oheň se stal nástrojem popravy snad už od doby svého objevení. Trest upálením nalezneme v proslulém zákoníku babylonského krále Chammurapiho i ve staroindickém právu. Většině lidí se však zřejmě vybaví především temný středověk, jenž byl osvětlován pouze hořícími hranicemi s čarodějnicemi a kacíři. Až do počátku 19. století se upalovalo prakticky v celé Evropě. Smrt nezpůsobovalo ani tak samotné spálení, jako spíše zadušení oxidem uhelnatým nebo infarkt z přehřátí. Pomalé uvaření ve velkém kotli s vodou, olejem či dehtem bylo o něco méně časté, nicméně v Evropě a Asii se rozhodně nejednalo o nic výjimečného.

nabodnuti-na-kulNaražení na kůl - Možná nejstrašnější způsob popravy vůbec. Hojně používaný byl především v Orientu, ale setkat jsme se s ním mohli i v Africe, Střední Americe a v Evropě. Do širokého povědomí vstoupil zejména v souvislosti s postavou sedmihradského knížete z 15. století Vlada III. Draculy, jenž si v nabodávání na kůl vyloženě liboval (pochopitelně v nabodávání druhých). Kůl se odsouzenci zarazil do řitního otvoru a poté se vztyčil, takže odsouzený si ho vlastní vahou zarážel hlouběji do těla. Konec kůlu byl navíc většinou zakulacený, takže tělesné orgány nepropíchl, nýbrž na ně tlačil a způsoboval extrémně bolestivou a velmi pomalou smrt. Traduje se, že Dracula vše bedlivě sledoval a občas přitom uspořádal opulentní hostinu. Dobrou chuť.

To nejhorší vás ale ještě čeká! Tři z nejkrutějších způsobů poprav vám představíme zítra; těšte se!

(Pokud chcete ještě víc bolesti, můžete se do té doby zabavit aspoň naším videem Nejbrutálnější zimní crashe!

matej-kuceraMatěj Kučera je Vodnář, což hovoří samo za sebe. Má několik (v podstatě neškodných) úchylek, které zde ovšem nemíní zveřejňovat. Mezi jeho srdeční záležitosti patří mimo jiné bicí nástroje, zen buddhismus, Jägermeister a seriály Chalupáři a Městečko Twin Peaks.

VYBÍRÁME
Nissan Murano

Nissan Murano

31. 03. 2004, autor: admin

Na americkém trhu se prodává už přes rok, v Evropě se poprvé objevuje až teď. Nissan s ním chce dokázat, že ve tvarové odvážnosti novinek nemíní skončit pouze u 350Z.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
10. 02. 2010, Uživatel: Lindi
Reagovat

to napichování jsem tedy nevěděla, že řešili takhle...fuj.


img
30. 04. 2014, Uživatel: HIstorik
Reagovat

V skutocnosti nemame ziadne dochovane svedectva, ze by v rimskom Koloseu boli hadzani krestania divym zvieratam. Vsetky spravy su neskorsie: http://books.google.de/books?id=74JI2UlcU8AC&pg=PA575&dq=christians+colosseum&hl=en&sa=X&ei=AbJcUeLhNuSRiQLujYHwDg&redir_esc=y#v=onepage&q=christians%20colosseum&f=false http://www.salon.com/2013/02/24/the_myth_of_persecution_early_christians_werent_persecuted/ http://books.google.de/books?id=XmK28Dd_8WEC&pg=PA103&dq=christians+colosseum&hl=en&sa=X&ei=AbJcUeLhNuSRiQLujYHwDg&redir_esc=y#v=onepage&q=christians%20colosseum&f=false


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Kompaktní SUV od Land Roveru přijíždí s velkou modernizací, jejíž pomocí je o hodně lepší. Vyzkou...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.