Nejkatastrofičtější filmy

17. 08. 2010, autor: Matěj Kučera
V Hollywoodu platí, že čím větší katastrofa, tím více zábavy, a tím také větší zisk. Lidé se zkrátka rádi baví sledováním neštěstí druhých. Představujeme vám nejkatastrofičtější filmové trháky!
Nejkatastrofičtější filmy

Po nejvražednějších filmech přichází přehlídka snímků, v nichž lidé neumírají rukou svých spoluobčanů, nýbrž coby vedlejší oběti nějaké nehody, mimozemského útoku či výmyslu Rolanda Emmericha.

5. Titanik

titanik

Začneme zlehka - při ztroskotání Titaniku přišlo o život jenom asi půl druhého tisíce lidí, na rozdíl od následujících katastrof se tahle ale fakt stala. Od roku 1912 je jméno Titanik symbolem tragického konce a jistou dobu bylo taky symbolem obrovského komerčního úspěchu, než přišel Avatar, kde mohl režisér James Cameron připsat i happy end. Na nešťastném osudu kolosálního parníku vydělala i kariéra Kate Winslet. Leonardo DiCaprio měl štěstí, že titanikovskou "leománii" přežil.

4. Drtivý dopad

drtivy-dopad

Největší katastrofy přicházejí z vesmíru a můžou mít třeba podobu meteoritu, který si to míří rovnou na Zemi. Tomuhle nebezpečí jsme v roce 1998 čelili hned dvakrát, ovšem v Armageddonu planetu zachraňoval Bruce Willis, takže se nebylo čeho bát. Napínavější bylo méně nápadné dobrodružství režisérky Mimi Leder, která celou situaci pojala vážněji. Kromě toho, že najala i charakterní herce jako Morgana Freemana (do role prvního černého prezidenta USA), nechala taky dost postav zahynout spolu s populací té části Země, na níž dopadl menší meteorit.

3. Válka světů

valka-svetu

Občas taky z vesmíru přijde mimozemský šmejd s úmyslem naši planetu vyhladit a obsadit. Zatím se mu nicméně moc nevedlo, dokonce ani ve frašce Tima Burtona Mars útočí! Z katastrof s atakujícími mimozemšťany vybírám svou oblíbenou, poslední adaptaci populárního románu Válka světů. Steven Spielberg vyšel z toho, že H. G. Wells své dílo napsal jako varovnou alegorii, a pojal film jako depresivní, akční ukázku lidské bezohlednosti a pudové sobeckosti. Americký hrdina Tom Cruise se změnil v otce, který je pro záchranu rodiny během monumentálního řádění vražedných Tripodů schopen udělat naprosto cokoliv.

2. 2012

2012

Jelikož by se z tohoto žebříčku klidně mohla stát přehlídka pohrom jenom od Rolanda Emmericha, zastoupím režisérův příspěvek žánru pouze tím nejkatastrofičtějším filmem - ve smyslu počtu mrtvých i ve smyslu kvality. Jakkoliv sama preferuju Den poté, protože obsahuje strhující scénu tornáda v Hollywoodu, Jakea Gyllenhaala a mráz vtipně pronásledující hrdiny, 2012 si tu své místo zaslouží. Emmerich zde totiž ekologicko-přírodní téma rozvedl až do rozměru nevyhnutelné apokalypsy, která Zemi opravdu zničí a před níž má možnost uniknout jen pár set bohatých vyvolených a John Cusack.

1. Planeta opic

planeta-opic

Ve 2012 sice přijdeme o rodnou hroudu úplně, ale nikdo za to vlastně nemohl. Zato v Planetě opic si lidé nechali celou Zemi sebrat vlastní vinou. Z lidské existence zbylo mezi primáty jen pár stovek divokých otroků a Socha svobody zahrabaná v písku. Po likvidaci členů kosmické posádky pomocí děsivé mumifikace či lobotomie přežil ve vesmíru jeden jediný inteligentní člověk - Charlton Heston. Ve filmu, který inicioval dost mírně povedených pokračování a jeden méně povedený remake. Tomu říkám katastrofa!

Chtěli byste něco děsivějšího? Sledujte Nejstrašidelnější duchařské filmy!

aneta2Aneta K. je studentkou FAMU a kromě filmů rozumí sexu, mejdanům a kvalitnímu alkoholu. Má zkrátka dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejďábelštější filmy

Nejďábelštější filmy

08. 04. 2010, autor: Matěj Kučera

Pomineme-li pohádky, Ďábel se ve filmu zpravidla neobjevuje v podobě rohaté zrůdy s kopyty. Převtělí se raději do tajemného elegána či malého dítěte a nenápadně, ale o to důkladněji se vám zaryje pod kůži...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/03/titulka-31-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.