Nejkatastrofičtější filmy

17. 08. 2010, autor: Matěj Kučera
V Hollywoodu platí, že čím větší katastrofa, tím více zábavy, a tím také větší zisk. Lidé se zkrátka rádi baví sledováním neštěstí druhých. Představujeme vám nejkatastrofičtější filmové trháky!
Nejkatastrofičtější filmy

Po nejvražednějších filmech přichází přehlídka snímků, v nichž lidé neumírají rukou svých spoluobčanů, nýbrž coby vedlejší oběti nějaké nehody, mimozemského útoku či výmyslu Rolanda Emmericha.

5. Titanik

titanik

Začneme zlehka - při ztroskotání Titaniku přišlo o život jenom asi půl druhého tisíce lidí, na rozdíl od následujících katastrof se tahle ale fakt stala. Od roku 1912 je jméno Titanik symbolem tragického konce a jistou dobu bylo taky symbolem obrovského komerčního úspěchu, než přišel Avatar, kde mohl režisér James Cameron připsat i happy end. Na nešťastném osudu kolosálního parníku vydělala i kariéra Kate Winslet. Leonardo DiCaprio měl štěstí, že titanikovskou "leománii" přežil.

4. Drtivý dopad

drtivy-dopad

Největší katastrofy přicházejí z vesmíru a můžou mít třeba podobu meteoritu, který si to míří rovnou na Zemi. Tomuhle nebezpečí jsme v roce 1998 čelili hned dvakrát, ovšem v Armageddonu planetu zachraňoval Bruce Willis, takže se nebylo čeho bát. Napínavější bylo méně nápadné dobrodružství režisérky Mimi Leder, která celou situaci pojala vážněji. Kromě toho, že najala i charakterní herce jako Morgana Freemana (do role prvního černého prezidenta USA), nechala taky dost postav zahynout spolu s populací té části Země, na níž dopadl menší meteorit.

3. Válka světů

valka-svetu

Občas taky z vesmíru přijde mimozemský šmejd s úmyslem naši planetu vyhladit a obsadit. Zatím se mu nicméně moc nevedlo, dokonce ani ve frašce Tima Burtona Mars útočí! Z katastrof s atakujícími mimozemšťany vybírám svou oblíbenou, poslední adaptaci populárního románu Válka světů. Steven Spielberg vyšel z toho, že H. G. Wells své dílo napsal jako varovnou alegorii, a pojal film jako depresivní, akční ukázku lidské bezohlednosti a pudové sobeckosti. Americký hrdina Tom Cruise se změnil v otce, který je pro záchranu rodiny během monumentálního řádění vražedných Tripodů schopen udělat naprosto cokoliv.

2. 2012

2012

Jelikož by se z tohoto žebříčku klidně mohla stát přehlídka pohrom jenom od Rolanda Emmericha, zastoupím režisérův příspěvek žánru pouze tím nejkatastrofičtějším filmem - ve smyslu počtu mrtvých i ve smyslu kvality. Jakkoliv sama preferuju Den poté, protože obsahuje strhující scénu tornáda v Hollywoodu, Jakea Gyllenhaala a mráz vtipně pronásledující hrdiny, 2012 si tu své místo zaslouží. Emmerich zde totiž ekologicko-přírodní téma rozvedl až do rozměru nevyhnutelné apokalypsy, která Zemi opravdu zničí a před níž má možnost uniknout jen pár set bohatých vyvolených a John Cusack.

1. Planeta opic

planeta-opic

Ve 2012 sice přijdeme o rodnou hroudu úplně, ale nikdo za to vlastně nemohl. Zato v Planetě opic si lidé nechali celou Zemi sebrat vlastní vinou. Z lidské existence zbylo mezi primáty jen pár stovek divokých otroků a Socha svobody zahrabaná v písku. Po likvidaci členů kosmické posádky pomocí děsivé mumifikace či lobotomie přežil ve vesmíru jeden jediný inteligentní člověk - Charlton Heston. Ve filmu, který inicioval dost mírně povedených pokračování a jeden méně povedený remake. Tomu říkám katastrofa!

Chtěli byste něco děsivějšího? Sledujte Nejstrašidelnější duchařské filmy!

aneta2Aneta K. je studentkou FAMU a kromě filmů rozumí sexu, mejdanům a kvalitnímu alkoholu. Má zkrátka dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejďábelštější filmy

Nejďábelštější filmy

08. 04. 2010, autor: Matěj Kučera

Pomineme-li pohádky, Ďábel se ve filmu zpravidla neobjevuje v podobě rohaté zrůdy s kopyty. Převtělí se raději do tajemného elegána či malého dítěte a nenápadně, ale o to důkladněji se vám zaryje pod kůži...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.