Nejdražší whisky světa!

27. 02. 2009, autor: Jarda Sauer
Pokochejte se aspoň pohledem na luxusní ječmenovou šťávu... Varování: Při čtení tohoto článku se vám budou sbíhat sliny!
Nejdražší whisky světa!
V českých hospodách a barech stojí běžná čtyřletá whisky většinou okolo padesáti korun za panáka, kolem stovky pak zaplatíte za skleničku deseti- nebo dvanáctileté single malt whisky. Pokud se vám i to zdá moc, pak ještě jednou varujeme - následující údaje jsou drastické! Macallan Fine & Rare, 1926 Macallan 1929 Cena za láhev - 843 600 Kč Díváte se na nejdražší whisky světa - a pravděpodobně u dívání zůstanete, protože šance na její ochutnání jsou minimální. Více než 80 let stará pochoutka je už beznadějně vyprodána a pečlivě střežena bohatými sběrateli. Pokud jste ale pro její ochutnání schopni udělat cokoliv, máme jeden tip: V hotelovém komplexu Old Homestead Steakhouse v americkém Atlantic City ji mají v nápojovém lístku - ovšem jeden panák vyjde v přepočtu asi na 73 tisíc korun. The John Walker 1805 Pack John Walker Cena za láhev - 444 000 Kč Tuhle whisky také v obchodě nekoupíte. Vznikla smícháním jiných vzácných whisky; všechny byly 45 až 70 let staré a často pocházely z už zaniklých palíren. Vyrobeno bylo pouze 200 lahví a ani jedna nebyla určena k prodeji; majitelé firmy se rozhodli lahve věnovat nejvýznamnějším světovým osobnostem jako dárek. Mezi vybranými šťastlivci byl například i nedávno bohužel zesnulý miliardář a dobrodruh Steve Fosset. Glenfiddich Rare Collection 1937 Glenfiddich Cena za láhev - 444 000 Kč Destilací prošla v roce 1937 a poté zrála neuvěřitelných 64 let v ručně vyrobeném dubovém sudu v zapomenutém sklepě.  V roce 2001 byl sud objeven a otevřen, jeho obsah vydal na pouhých 61 lahví - které ovšem určitě musí stát za to! Plná, hutná whisky má tmavou barvu a v její chuti prý lze poznat karamel, skořici a hřebíček...Námi uvedená cena za láhev byla dosažena na nedávné aukci v New Yorku. The Balvenie Cask 191 Balvenie Cena za láhev - 288 600 Kč Podobný příběh jako u předchozí whisky - 26. ledna 1952 v palírně Balvenie uzavřeli sud č. 191 (který předtím obsahoval sherry) a jeho obsah nechali zrát déle, než se běžně dělává. S otevřením se čekalo plných padesát let, a pak byla medově zlatavá tekutina přelita do 83 lahví - nejmenší kolekce v historii značky Balvenie. Každá láhev je očíslována, zapečetěna voskem a ručně podepsána. Pokud si ji chcete koupit, jeden kus je na prodej v New Yorku v Park Avenue Liquor Shopu. The Macallan Fine & Rare Collection, 1939, 40 Years Old Macallan 1939 Cena za láhev - 225 000 Kč Další dobrota značky Macallan má v názvu uvedeno 40 Years Old, ale ve skutečnosti je mnohem starší - vypálena byla už v roce 1939, do lahví ji stočili v roce 1979. Sehnat se dá z dnešního výčtu luxusních značek asi nejsnáze, navíc v roce 2002 byly všechny dosud neprodané whisky z této kolekce přelity do lahví s novým designem. Její chuť je prý kouřová se stopami karamelu a sušeného ovoce.
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejdražší MP3 přehrávač světa

Nejdražší MP3 přehrávač světa

10. 04. 2006, autor: admin

Pokud si myslíte, že nosíte v kapse nějakou tu drahou a stylovou hračku, měli byste se podívat na to, co si objednal jeden známý miliardář.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
21. 03. 2010, Uživatel: Tomáš Sýkora
Reagovat

Vážení-souhrou náhod mám v držení originál lahev whisky z období protektorátu 4echy-morava-z období začátku 2 světové války-jedná se tedy o 67 let starou lahev whisky kompletní originál foto dokumetaci mohu zaslat na Váš e-mail,v případě zájmu.Jedná se o pozustalost ve 100%stavu zachovalosti.Hledám seriozní zájem o tuto raritu,případně seriozní ocenění teto lahve.Ocením i mkontakt na sběratele,který se tímto zabývá.Muj kontakt viz moje e-mail adresa.Děkuji za případnou pomoc...i projevený zájem Sýkora.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Dacia Dokker je symbolem toho, proč si lidé auta od počátku pořizovali. Ne aby se ukázali, ale ab...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.