Nejdražší whisky světa!

27. 02. 2009, autor: Jarda Sauer
Pokochejte se aspoň pohledem na luxusní ječmenovou šťávu... Varování: Při čtení tohoto článku se vám budou sbíhat sliny!
Nejdražší whisky světa!
V českých hospodách a barech stojí běžná čtyřletá whisky většinou okolo padesáti korun za panáka, kolem stovky pak zaplatíte za skleničku deseti- nebo dvanáctileté single malt whisky. Pokud se vám i to zdá moc, pak ještě jednou varujeme - následující údaje jsou drastické! Macallan Fine & Rare, 1926 Macallan 1929 Cena za láhev - 843 600 Kč Díváte se na nejdražší whisky světa - a pravděpodobně u dívání zůstanete, protože šance na její ochutnání jsou minimální. Více než 80 let stará pochoutka je už beznadějně vyprodána a pečlivě střežena bohatými sběrateli. Pokud jste ale pro její ochutnání schopni udělat cokoliv, máme jeden tip: V hotelovém komplexu Old Homestead Steakhouse v americkém Atlantic City ji mají v nápojovém lístku - ovšem jeden panák vyjde v přepočtu asi na 73 tisíc korun. The John Walker 1805 Pack John Walker Cena za láhev - 444 000 Kč Tuhle whisky také v obchodě nekoupíte. Vznikla smícháním jiných vzácných whisky; všechny byly 45 až 70 let staré a často pocházely z už zaniklých palíren. Vyrobeno bylo pouze 200 lahví a ani jedna nebyla určena k prodeji; majitelé firmy se rozhodli lahve věnovat nejvýznamnějším světovým osobnostem jako dárek. Mezi vybranými šťastlivci byl například i nedávno bohužel zesnulý miliardář a dobrodruh Steve Fosset. Glenfiddich Rare Collection 1937 Glenfiddich Cena za láhev - 444 000 Kč Destilací prošla v roce 1937 a poté zrála neuvěřitelných 64 let v ručně vyrobeném dubovém sudu v zapomenutém sklepě.  V roce 2001 byl sud objeven a otevřen, jeho obsah vydal na pouhých 61 lahví - které ovšem určitě musí stát za to! Plná, hutná whisky má tmavou barvu a v její chuti prý lze poznat karamel, skořici a hřebíček...Námi uvedená cena za láhev byla dosažena na nedávné aukci v New Yorku. The Balvenie Cask 191 Balvenie Cena za láhev - 288 600 Kč Podobný příběh jako u předchozí whisky - 26. ledna 1952 v palírně Balvenie uzavřeli sud č. 191 (který předtím obsahoval sherry) a jeho obsah nechali zrát déle, než se běžně dělává. S otevřením se čekalo plných padesát let, a pak byla medově zlatavá tekutina přelita do 83 lahví - nejmenší kolekce v historii značky Balvenie. Každá láhev je očíslována, zapečetěna voskem a ručně podepsána. Pokud si ji chcete koupit, jeden kus je na prodej v New Yorku v Park Avenue Liquor Shopu. The Macallan Fine & Rare Collection, 1939, 40 Years Old Macallan 1939 Cena za láhev - 225 000 Kč Další dobrota značky Macallan má v názvu uvedeno 40 Years Old, ale ve skutečnosti je mnohem starší - vypálena byla už v roce 1939, do lahví ji stočili v roce 1979. Sehnat se dá z dnešního výčtu luxusních značek asi nejsnáze, navíc v roce 2002 byly všechny dosud neprodané whisky z této kolekce přelity do lahví s novým designem. Její chuť je prý kouřová se stopami karamelu a sušeného ovoce.
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejdražší MP3 přehrávač světa

Nejdražší MP3 přehrávač světa

10. 04. 2006, autor: admin

Pokud si myslíte, že nosíte v kapse nějakou tu drahou a stylovou hračku, měli byste se podívat na to, co si objednal jeden známý miliardář.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
21. 03. 2010, Uživatel: Tomáš Sýkora
Reagovat

Vážení-souhrou náhod mám v držení originál lahev whisky z období protektorátu 4echy-morava-z období začátku 2 světové války-jedná se tedy o 67 let starou lahev whisky kompletní originál foto dokumetaci mohu zaslat na Váš e-mail,v případě zájmu.Jedná se o pozustalost ve 100%stavu zachovalosti.Hledám seriozní zájem o tuto raritu,případně seriozní ocenění teto lahve.Ocením i mkontakt na sběratele,který se tímto zabývá.Muj kontakt viz moje e-mail adresa.Děkuji za případnou pomoc...i projevený zájem Sýkora.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Ze zákona je jasné, co sebou musíme v autě vozit. A pak tady máme drobnosti, které vozit nemusíme...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.