Nejbizarnější místa na planetě

19. 09. 2011, autor: Jarda Sauer
Dobrá rada: Na žádné z těchto míst radši nejezděte, pokud si nechcete zajistit doživotní noční můry... Pokud ale chcete při cestování vidět něco jiného než kostely a hrady, máme pro vás ta nejbizarnější místa na planetě!
Nejbizarnější místa na planetě

 

Kalby v Berlíně, líbánky v Paříži, rodinná dovolená někde v Itálii nebo Chorvatsku, přinejlepším v Egyptě... Cestovatelské návyky většiny lidí jsou snadno předvídatelné. Pokud se chcete trochu odlišit, máme pro vás pár míst, kde získáte hodně bizarní cestovatelské zážitky. Ale jestli pak už nikdy nebudete schopní usnout, tak neříkejte, že jsme vás nevarovali!

Haw Par Villa, Singapur – Unikátní turistickou atrakcí v Singapuru je zábavní park Haw Par Villa. Ale rozhodně nečekejte něco jako Disneyland, tady jste v nemilosrdné Asii! Park vybudovali v roce 1937 dva bratři, kteří chtěli šířit tradiční čínské hodnoty mezi negramotnými vesničany. Celkem je v parku okolo tisícovky soch a 150 dioramat, vztahujících se k čínským mýtům, legendám a folklóru. Řada z nich je velmi brutálních – zejména ty, které zobrazují, co čeká hříšníky v pekle...

Potoky krve, to nás čeká

 

La Isla de la Munecas, Mexiko – Je tohle nejšílenější místo světa? Jeho jméno v překladu zní Ostrov panenek. Snad ze všech stromů na tomto ostrově visí obrovské množství panenek. Jsou často rozbité, zašpiněné nebo zmrzačené. Tvůrcem této bizarní výzdoby je poustevník Don Julian Santana, který na ostrově žil. Údajně ho strašil duch dívky, která se poblíž ostrova utopila, a tak začal rozvěšovat panenky na stromy, aby od sebe ducha odehnal. Jestli se mu to povedlo, nevíme. Ale spíš bychom předpokládali, že další armády duchů tímto hororovým počinem přivolal!

Chtěli byste tu přenocovat?

 

Svět je podivné místo - najděte bezpečné útočiště na facebooku prochlapa.cz!

Pařížské katakomby, Francie – I v Česku máme kostnice, takže to pro nás není zas až tak šokující podívaná. Ale chápeme, že nepřipraveného člověka můžou pařížské katakomby zaskočit. Podzemní bludiště chodeb, krypt a tunelů začalo vznikat kolem roku 1700, kdy už byly pařížské hřbitovy přeplněné a mrtvé nebylo kam ukládat. O pár desítek let později byla řada hřbitovů vyprázdněna a kostry pohřbených převezeny a poskládány právě do katakomb. Dnes jsou podle odhadů v katakombách uloženy pozůstatky šesti až sedmi milonů lidí – což je pro představu víc, než kolik je živých na celém Slovensku.

Pejskům vstup zakázán

 

San Luis Obispo, USA –  V kalifornském městě je místo, které aspiruje na titul Nejnechutnější památka všech dob. Říká se mu Žvýkačková alej. Je to úzká ulička, dlouhá lehce přes dvacet metrů a ohraničená pětimetrovými zdmi. A zdi jsou polepeny snad miliony vyžvýkaných žvýkaček. Vše údajně začalo jako souboj žáků dvou místních středních škol – ale pak se k lepení žvýkaček přidávali další a další lidé. V 70. letech byly zdi dvakrát vyčištěny, ale od té doby už hygienici na jakékoliv snahy rezignovali.

Lepkavá zábava

 

Kesennuma, Japonsko – Na severovýchodě Japonska si můžete prohlédnout mořské obyvatele trochu jinak, než jste zvyklí. Atrakce, nazvaná Ledové akvárium, obsahuje sbírku 80 mořských živočichů, zamražených v ledu. Ryby, chobotnice, krabi – ti všichni (nedobrovolně) absolvovali proces bleskového zmrazení. V Ledovém akváriu panuje konstantní teplota mínus dvacet stupňů Celsia, takže byste se neměli vystavenými exponáty kochat moc dlouho – jinak by mohlo hrozit, že se stanete jedním z nich.

Tady je to cool!

 

Kromě bizarních míst je svět plný i bizarních příhod - četli jste o muži, kterému vlezl úhoř do penisu?

VYBÍRÁME
Důkaz: Září je nejhorší měsíc v roce

Důkaz: Září je nejhorší měsíc v roce

01. 09. 2011, autor: Jarda Sauer

Už od školních let všichni tušíme, že září je výtvor ďábla. A dnes vám přineseme nezvratné historické důkazy o tom, že v září se kromě návratu do školních lavic pravidelně dějí ještě mnohem horší věci!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Mazda 3 se vznětovým motorem pod kapotou je povedené auto pro každodenní použití. Prodejní statis...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.