Nejbizarnější filmy

27. 03. 2010, autor: Matěj Kučera
Máte-li v oblibě nejrůznější ujetosti, šílenosti a psychárny, podívejte se na náš výběr nejbizarnějších filmových děl. Jsou sice často naprosto nepochopitelná, ale na druhou stranu na ně jen tak nezapomenete.
Nejbizarnější filmy

Určitě už se vám někdy stalo, že jste se s drahou polovičkou nebo přáteli dodívali na film, nechápavě se na sebe podívali a někdo z vás prohlásil: „To teda bylo psycho". Někdy skutečně nevíte, co si máte myslet - jestli to všechno mělo nějaký smysl, který jste nepochopili, anebo šlo jenom o režisérovu zmagořenou onanii. Existují zkrátka snímky natolik ujeté, že je mnoho diváků zavrhne jako ptákoviny, s nimiž se nevyplatí ztrácet čas. Ale samozřejmě se vyskytnou i filmoví fanoušci, co si právě v takovýchto podivnostech obzvláště libují. Jak jste na tom vy?

V kůži Johna Malkoviche (Being John Malkovich, 1999) - Jeden z nejoriginálnějších námětů v dějinách filmu: loutkář Craig (takřka k nepoznání namaskovaný John Cusack) přijme místo účetního ve zvláštní firmě a objeví zde tajemný portál, který člověku umožní ocitnout se na patnáct minut ve slavném herci Johnu Malkovichovi. Největším úletem je scéna, kdy portálem projde sám John Malkovich...

Takoví normální zabijáci (Natural Born Killers, 1994) - Věčný provokatér Oliver Stone natočil skandální videoklipovou podívanou o párečku masových vrahů (Woody Harrelson a Juliette Lewis), která diváka doslova umlátí extrémním násilím, šílenými nápady a audiovizuálními orgiemi (je zde více než 2500 střihů, přičemž průměr je tak 600 - 700). Ve filmu se nevyskytuje v podstatě ani jedna kladná postava.

Jakubův žebřík (Jacob's Ladder, 1990) - Příběh vietnamského veterána trpícího nevysvětlitelnými děsivými halucinacemi je nabitý řadou sekvencí, při nichž i otrlejším povahám naskočí husí kůže (zejména nemocniční scéna). Jedná se o sen, realitu, představy, anebo co vlastně? Nechybí sice jakési závěrečné rozuzlení, ale i tak se můžete dlouze dohadovat, jak to všechno bylo myšleno.

Nahý oběd (Naked Lunch, 1991) - S prakticky nezfilmovatelnou literární předlohou kontroverzního amerického spisovatele Williama Burroughse se popral režisér David Cronenberg, a vzniklo tak skutečně ojedinělé dílo, v němž ožívají psací stroje a obří brouci mluví řitím otvorem. Nahý oběd je něco jako záznam nekonečného drogového rauše, takže si jej možná dokonale vychutnáte teprve v poněkud nestřízlivém stavu.

Mazací hlava (Eraserhead, 1977) - Od Davida Lynche by tady mohlo být skoro cokoliv, nicméně co do zvláštnosti, bizarnosti a nepochopitelnosti jeho debut asi opravdu vede. Story o chlápkovi s trhlým účesem, jenž se stará o své zrůdné dítě a jeho hlava je zpracována v továrně jako guma na tužku, představuje mimořádně znepokojující filmový zážitek. Buďto vás uchvátí, nebo otráví, jiné cesty zřejmě není.

Zajímají vás bizarní odchody z tohoto světa? Přečtěte si o Nejkurióznějších úmrtích!

matej-kuceraMatěj Kučera je Vodnář, což hovoří samo za sebe. Má několik (v podstatě neškodných) úchylek, které zde ovšem nemíní zveřejňovat. Mezi jeho srdeční záležitosti patří mimo jiné bicí nástroje, zen buddhismus, Jägermeister a seriály Chalupáři a Městečko Twin Peaks.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejnechutnější filmy

Nejnechutnější filmy

06. 03. 2010, autor: Matěj Kučera

Někteří filmoví tvůrci se s divákem nijak nemazlí a bez milosti mu servírují jednu hnusotu za druhou. Máte-li dostatečně odolný žaludek, seznamte se s těmi nejnechutnějšími filmy!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
27. 03. 2010, Uživatel: Drake65
Reagovat

Takovi normalni zabijaci jsou mazec


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.