Návod: Jak se vykecat z pokuty za rychlost

02. 01. 2014, autor: Dalibor Žák
Máte dojem, že dneska policajti buzerují jen tam, kde vyberou nejvíc peněz za rychlost? Váš dojem je správný! Naučte se ale bránit - víme, jak na to.
Návod: Jak se vykecat z pokuty za rychlost

RETRO: Je tady začátek nového roku a s ním i krátké ohlédnutí na největší pecky, špeky a bomby (nejen) uplynulých dvanácti měsíců. Tohle jste s chutí četli!

Policajti si udělali z měření rychlosti moc dobře výnosnou živnost. Prostě se postaví tam, kde je nesmyslné omezení a jen fotí a kasírují. Známe ale účinný způsob, jak se bránit pokutě a především, jak jednat s policajtem. Ne každé překročení rychlosti je totiž skutečně přestupkem, za který musíte dostat pokutu. A také známe účinnou obranu proti nesmyslným pokutám na stacionárních radarech.

Pravidlo číslo 1 - S policajtem se nebavíme

Nejhorší je na otázku "víte, čeho jste se dopustil...?" přiznat, čeho jste se dopustili. Jen se na policajta usmějte. Jediné, co je vaší povinností, je předložit mu doklady potřebné k řízení vozidla. A tím to pro vás končí.

Pravidlo číslo 2 - Známe svá práva

Dobře si zjistěte, jaká jsou vaše práva a odmítněte se podřídit nátlaku policajta. Pro policajta je totiž nejjednodušší, když mu zacálujete na místě, protože tím to pro něj končí a má "splněno". Nic takového! Braňte se!

Pravidlo číslo 3 - Odmnítneme vypovídat

Důležitým pravidlem je odmítnou policajtovi vypovídat, tedy cokoli mu říkat, protože on se toho chytí a využije toho ve váš neprospěch. Na odmítnutí výpovědi máte naprosté právo, které je podloženou Ústavou, a žádný esenbák schovaný za bukem vás ho nemůže zbavit.

Pravidlo číslo 4 - Věc postoupíme do správního řízení

Nejlepší je právě přestupek neřešit na místě blokovou pokutou. Nesouhlasíme tedy s přestupkem a věc necháme postoupit do správního řízení, které musí prošetřit všechny aspekty. Na jednání s úřadem je pak speciální postup, který si můžete přečíst v podrobném článku na Autoweb.cz.

Pravidlo číslo 5 - Chápeme materiální aspekt přestupku

Jedním z nich je i odvolání se na materiální aspekt přestupku. Ne každé překročení rychlosti je totiž přestupek, pokud nebyl porušen nějaký právem chráněný zájem - v tomto případě bezpečnost a plynulost provozu. Takže pokud jste jeli trochu rychleji sice v obci, ale za obytnou zástavbou někde v polích, kde ještě nebyla značka "konec obce", máte velkou šanci, že žádnou pokutu vůbec nedostanete.

Problematice materiálního aspektu přestupku a vůbec metodám, jak se bránit policiejní šikaně a buzeraci, se dlouhodbě věnuje náš partnerský magazín Autoweb.cz.

VYBÍRÁME
Video: Vyřeší motorová pila problém s parkováním?

Video: Vyřeší motorová pila problém s parkováním?

08. 11. 2011, autor: Dalibor Žák

Nejhorší je narazit na příliš iniciativního policajta, který bazíruje na několika málo minutách. Motorová pila pak zpravidla udělá všechno už jenom horší. Ale třeba se vám aspoň uleví.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
11. 06. 2012, Uživatel: JoeHahn
Reagovat

Nejsem si jistá, že to jsou úplně dobrý rady, protože ve správním řízení jsou horní sazby pokut mnohem vyšší, a tak se na tom může prodělat nejen čas a nervy. Leda v nějakých jasných případech, kdy se člověk opravdu cítí v právu.


img
11. 06. 2012, Uživatel: Fukar
Reagovat

Dopravák zastaví auto, které jede ve městě 110 a povídá: D: Dobrý den, váš řidičský průkaz. Ř: To nemám, páč mi ho před chvílí sebrali, kdyz mě chytili vožralýho. D: Tak techničák. Ř: Taky nemám, to auto je kradený... D: To je kradený auto ?!!! Ř: Jo, ale moment, kouknu se do kaslíku, myslím, že sem tam něco takovýho viděl, když sem tam házel tu pistoli... D: Jakou pistoli ? Ř: No, jak jsem s ní zastřelil toho řidiče, co mu patřilo to auto, jeho mrtvolu sem strčil tady do kufru... Dopravák hned zavolá zásahovku, ta přijede, vyskáče, obklíčí celý auto a její šéf jde k řidiči a povídá: C: Řidičák ! Ř: Tady prosím... C: Techničák ! Ř: Tady... C: Můžu kouknout do přihrádky? Ř: Jasně... (samozřejmě žádná pistol) C: A do kufru ? Ř: Jasně... (samozřejmě zádná mrtvola) C: Tak teď jsem trochu zmatený, tady kolega mě zavolal, že jedete úplně bez papírů, v kradeným autě, ozbrojenej a s mrtvolou v kufru... Ř: No super a vsadím se, že bude ještě tvrdit, že sem jel příliš rychle...// NEBO TAK!


img
11. 06. 2012, Uživatel: Martin
Reagovat

no jen takový menší dodatek, at každý nesouhlasí a jde do správního řízení, protože na místě by to bylo třeba za 500,- Kč a ve správním řízení už to bude 1500,- Kč, jelikož třeba Mag. HL. m. Prahy si účtuje 1000,- Kč za správní poplatek. Takže s chutí do toho


img
11. 06. 2012, Uživatel: vzteklej pes
Reagovat

To je prostě blbost, protože když se ukáže, že to přestupek neni, tak nic neplatíte. A stejně se to často promlčí, protože to úřady nestihnout do roka projednat.


img
11. 06. 2012, Uživatel: Martin
Reagovat

Nestihnou to projednat maximálně když, Vás někde změří a nikdo Vás nezastaví,ale jakmile Vás zastaví policista na místě, postoupí to správnímu orgánu a ten to do měsíce projedná, takže budete mít smůlu a ještě budete muset na Magistrát


img
11. 06. 2012, Uživatel: vzteklej pes
Reagovat

Neřekl bych. Dvakrát mě takhle zastavili na místech, "kde to sype". Nejezdím totiž jako prase tam, kde to uznám jako nebezpečný. Ale na třicítku na dvouproudovce mimo zástavbu domů jim fakt kašlu. A prostě sem to ve správním řízení uhrál - nula bodů, nula pokuty.


img
11. 06. 2012, Uživatel: dan
Reagovat

Průšvih je, že zaplacením na místě přijdete i o body bez možnosti dalšího odvolání. Proti úřadnímu rozhodnutí se můžete odvolat a nechat to prošetřit a často se objeví nějaká procesní chyba nebo chybějící důkaz, takže se to zamete pod stůl. Takže když vám hrozí, že byste kvůli bodum mohli přijít o papíry, je lepší se bránit a hrát to na dlouhou dobu - často se to do roka promlčí.


img
11. 06. 2012, Uživatel: pepa008
Reagovat

Pěkná BLBOST obzvláště, když vás "změří" a mají vaši fotografii uloženu v radaru, tak to je opravdu dobré doporučení, věc nechat proběhnout až správním řízením, které zaplatíte (bohužel) a ještě v případě, že se třeba bez omluvy nedostavíte, dostanete několikatisícovou pokutu... Takže už máte šanci, že zaplatíte třeba i několikanásobnou částku oproti té, co by vás to stálo na místě u policisty... Nezlobte se na mne ale platí tady zákony (sice zmrvené politiky) a když se podle nich nechovám, tak musím počítat s perzekucí... Zkuste tohle v Německu nebo Rakousku, ujišťuju vás, že se vám to nevyplatí určitě... Takovýchhle chytrolínů jsem už slyšel a když maj potom někomu pomoci (radou a vyřízením) tak to nedokážou... Nejlepší je jezdit tak, jak máte - jak zákon ukládá a nebudete o takových kravinách vůbec muset přemýšlet... :-)


img
11. 06. 2012, Uživatel: Martin
Reagovat

jen souhlasím


img
11. 06. 2012, Uživatel: vzteklej pes
Reagovat

Sorry, ale jsi jen tupá ovce, která si nechá od ouřady srát na hlavu. Když ti přikáže úředník se před každým nasednutím do auta vysrat na zem a sežrat to, tak to taky uděláš, jinak že budeš platit pokutu? Houby. Plno "zákonů" je dneska jen buzerace a ani nemaj oporu v ústavě - je to jen další zdanění a byznys a s bezpečností provozu to nemá nic společnýho.


img
02. 01. 2014, Uživatel: Pedro
Reagovat

Pane "Vzteklý pse", podle obsahu Vašeho příspěvku si troufám tvrdit, že jste jednoduše buran bez stopy právního vědomí. Takových, jako jste Vy, mám v přestupkovém řízení plno a jen se nestačí divit...


img
02. 01. 2014, Uživatel: Alfafors
Reagovat

Pedro, Pedro ... asi pracuješ na správném místě ... doufám jenom, že se v těch přestupkových řízeních také zabýváš tím, která místa si naši strážci vybírají k měření rychlosti ... viz úvodní článek ... anozáknyby se měly dodržovat ...ale také by se neměly zneužívat ... zejména ne pak k šikaně ... chápeš? ... třeba měřením rychlosti před koncem obce v polích nebo "zapomenuté" značky s omezením rychlosti na místech, kde již práce byly ukončeny ... snad i kvůli tomu je občanu dáno právo na projednání před přestupkovou komisí ... A tak by mne zajímalo,kolikrát že jsi z titulu své funkce upozornil na výše uvedené případy ... ovšem Váše osobní zaujetí a slovník, kterým častujete diskutujíci (buran beze stopy právního vědomí), také cosi vypovídá o způsobu Vaší práce v komisi ...


img
07. 01. 2014, Uživatel: Martin Nešťák
Reagovat

Mám rád články z prochlapa.cz ale takové nesmyslné rady si strčte za klobouk. Než číst tenhle nesmyslný článek, je rozumnější si přečíst diskuzi. Autor článku zjevně neví, o čem píše.


img
19. 03. 2014, Uživatel: Bedřich
Reagovat

Přesně takhle to dělám až k "Pravidlo 4", tam věc odevzdám na http://rokbezpokut.cz/ a mám klid. Asi bych si ty drobné přestupky vyřešil i sám, ale nemám na to ani čas, ani právní vzdělání.


img
16. 12. 2016, Uživatel: Zkusenosti
Reagovat

Kdyz nebudete hovada tak se nikdo nemusite bat mam v aute kameru to jak dnes kazdej slape na plyn je k zasmani rada ma odchylku a kolikrat nema ani kalibraci to je prvni vec a to se musi tako dolozit spravnimu organu kalibrace se dela ve zkracenych intervalech.zalezi hodne na tom jestli policajta naserete nebo ne:D zkuste s nim mluvit jinak nez nastvane ...rekneme si narovinu koho prace za ty mzdy v cr bavi a motivuje a kdo neni fakt kreten a neohrozuje ostatni tak je v cajku ja mam bohuzel kameru v aute narvanou dementama az to z ni pada


img
16. 12. 2016, Uživatel: Zkusenosti
Reagovat

Kdyz nebudete hovada tak se nikdo nemusite bat mam v aute kameru to jak dnes kazdej slape na plyn je k zasmani rada ma odchylku a kolikrat nema ani kalibraci to je prvni vec a to se musi tako dolozit spravnimu organu kalibrace se dela ve zkracenych intervalech.zalezi hodne na tom jestli policajta naserete nebo ne:D zkuste s nim mluvit jinak nez nastvane ...rekneme si narovinu koho prace za ty mzdy v cr bavi a motivuje a kdo neni fakt kreten a neohrozuje ostatni tak je v cajku ja mam bohuzel kameru v aute narvanou dementama az to z ni pada


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Znovuoživení značky Alpine se povedlo, nyní se sportovní vůz odkazuje k úspěšné závodní historii ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.