Na cestách s prochlapa.cz: Směr Konopiště

16. 08. 2011, autor: Petr Bareš
Dá se na Konopišti potkat holka, která vám bez dlouhých okolků dá? Co se tam čepuje za pivko? Kam zajít a čemu se vyhnout? Na všechny palčivé otázky odpovídá náš reportér, který testuje oblíbené turistické lokality!
Na cestách s prochlapa.cz: Směr Konopiště

Konopiště je jeden z nejhezčích a nejnavštěvovanějších zámků u nás. Navíc na něj mám dobrou osobní vzpomínku; před pár lety se mi totiž právě nedaleko Konopiště zadařilo s jednou bývalou spolužačkou. Rozhodl jsem se tedy, že se přesvědčím, zda je tam ještě pořád úrodno – a aby mi nebylo smutno, vzal jsem s sebou kámoše Honzu, který má posledních pár měsíců s holkami dost problém. Kde jinde bychom měli narazit na dvě povolné turistky, když ne na Konopišti, sakra? Je tady další díl průvodce Na cestách s prochlapa.cz, znovu si zodpovíme všechny zásadní turistické otázky!

Otázka číslo 1: Odkud a kam? - Z Prahy tentokrát vyjíždíme autobusem. Z Roztyl do Poříčí nad Sázavou to máte 46 korun; na Konopiště pak už dojdete pěšky. Zpátky je nejlepší jet z Benešova, k dispozici máte spoustu vlaků i autobusů. Vlak, který jsme zvolili my, stál s opencard 48 korun. Takže náklady na dopravu jsou v tomto případě necelé kilo - za to si nedáte třeba na Staromáku ani pivo.

Kostel v Poříčí je sexy

 

Otázka číslo 2: Zvládnu cestu? A stojí to za to? - Tentokrát můžu říct, že desetikilometrovou cestu pěšky zvládne každý, i úplný idiot bez orientačních a pozorovacích instinktů. Žádné převýšení, žádné bloudění – prostě jakmile vystoupíte z autobusu, trkne vás do očí červená značka, po které půjdete až k zámku. Pro koho by i tento návod byl příliš složitý, může prostě jít celou dobu podle potoka. Pokud s sebou třeba povlečete nějakou romantickou dívčinu, budete mít cestou dostatek podnětů, nad čím může obdivně vzdychat (a tím nemyslím jen obsah vašeho poklopce): Už v Poříčí je hezký románský kostel, pak vás čeká Měsíční údolí se spoustou chat a také již zmíněný Konopišťský potok, který se kroutí mezi skálami.

Tady by nezabloudil ani někdo po lobotomii

Pak se vše pokazí, ale jen dočasně: Když projdete podivnou vesnici s ještě podivnějším jménem Racek, narazíte na ošklivou křižovatku. Musíte jít asi sto metrů po silnici, kde se proti vám řítí z kopce desítky aut. Nic moc! Ale jakmile seberete odvahu a silnici přeběhnete, jste v zámeckém parku. Nejdřív  džungle a bažiny jako v druhohorách, ale pak se najednou objeví parkoviště a davy turistů – a hlavně turistek, o které nám jde především, ne? Samotná návštěva zámku už je docela investice, takže pokud máte těsně před výplatou, zvažte ji. A ať už ji absolvujete nebo ne, zbývá vám už jen pokračovat po červené dál, až do Benešova na nádraží a domů!

Vy ještě nejste fanouškem prochlapa.cz na facebooku? To si říkáte chlap? Hned to napravte!

 

Otázka číslo 3: Kde je nejlepší pivko? - Pamatujte si, že vjíždíte do okresu Benešov, kde má všechno pod palcem pivo Ferdinand. Jako mladého mě tenhle název budil ze snů a myslel jsem si, že je to jedno ze satanových jmen. Ale doba se změnila, dnes bych Ferdinanda nazval přijatelně pitelným. A kde to vyzkoušet? Hned po sto metrech cesty je malá smíšenka, kde se na cestu můžete vybavit širokým sortimentem lahváčů (já i Honza jsme tak učinili). Na samém konci Poříčí mají hospodu fotbalisti. Fajn okolí i posezení, jenže otvírají až odpoledne. Na lahváčích dorážíme do obce Racek a doufáme v zázrak. Ten se ovšem nestane - místní Konzum zavírá v 11:30, a pak ještě z mě neznámých důvodů funguje od 17 do 18 hodin. Spasila nás až paní v koutku parkoviště pod zámkem. Prodávala tam pět druhů lahvového Ferdinanda, a protože nás obdařila i odborným výkladem, neodolali jsme. Kdo krom piva touží i po gurmánském zážitku na výši, jednoznačně zajde do Staré myslivny.

Ferdinanda jsem se léta bál, ale zlepšil se

 

Otázka číslo 4: Můžu cestou sbalit nějakou buchtu? - Řekněme si to rovnou: Na zámku ano, cestou ne! Nevím jak je to možné, ale cestou jsme nepotkali ani jednu ženu. Nemyslím osamělou. Myslím prostě vůbec žádnou. Ani u chat se žádná nepovalovala. Zdá se, že místní čtou prochlapa.cz a všechny samičky před námi zavřeli. Samozřejmě, že po příchodu k zámku se situace dramaticky změní, žen všech věků, tvarů a (zřejmě) i chutí je najednou všude víc než dost. Bohužel jsem měl s sebou Honzu, v němž zřejmě došlo vlivem množství vypitých lahváčů k nečekané chemické reakci, která z něj udělala nadrženého debila. Takže několikrát mi hned úvodní konverzaci narušil tím, že na danou dívku pořád dokola halekal „Pojď píchat!“ – a to k ničemu dobrému nevedlo. To má člověk za to, že chce pomoci kamarádovi...

Erotika u příkopu


Jsme teprve v půlce, čtěte dál - pokračujeme na následující stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

27. 07. 2011, autor: Jarda Sauer

Sami dobře víte, že kolem nás nejsou jen metr osmdesát vysoké blonďaté modelky s obřím poprsím. I holek s nadváhou (nebo přímo tlustých) je k dispozici dost. A stojí za sbalení!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Kompaktní SUV od Land Roveru přijíždí s velkou modernizací, jejíž pomocí je o hodně lepší. Vyzkou...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.