Na cestách s prochlapa.cz: Směr Konopiště

16. 08. 2011, autor: Petr Bareš
Dá se na Konopišti potkat holka, která vám bez dlouhých okolků dá? Co se tam čepuje za pivko? Kam zajít a čemu se vyhnout? Na všechny palčivé otázky odpovídá náš reportér, který testuje oblíbené turistické lokality!
Na cestách s prochlapa.cz: Směr Konopiště

Konopiště je jeden z nejhezčích a nejnavštěvovanějších zámků u nás. Navíc na něj mám dobrou osobní vzpomínku; před pár lety se mi totiž právě nedaleko Konopiště zadařilo s jednou bývalou spolužačkou. Rozhodl jsem se tedy, že se přesvědčím, zda je tam ještě pořád úrodno – a aby mi nebylo smutno, vzal jsem s sebou kámoše Honzu, který má posledních pár měsíců s holkami dost problém. Kde jinde bychom měli narazit na dvě povolné turistky, když ne na Konopišti, sakra? Je tady další díl průvodce Na cestách s prochlapa.cz, znovu si zodpovíme všechny zásadní turistické otázky!

Otázka číslo 1: Odkud a kam? - Z Prahy tentokrát vyjíždíme autobusem. Z Roztyl do Poříčí nad Sázavou to máte 46 korun; na Konopiště pak už dojdete pěšky. Zpátky je nejlepší jet z Benešova, k dispozici máte spoustu vlaků i autobusů. Vlak, který jsme zvolili my, stál s opencard 48 korun. Takže náklady na dopravu jsou v tomto případě necelé kilo - za to si nedáte třeba na Staromáku ani pivo.

Kostel v Poříčí je sexy

 

Otázka číslo 2: Zvládnu cestu? A stojí to za to? - Tentokrát můžu říct, že desetikilometrovou cestu pěšky zvládne každý, i úplný idiot bez orientačních a pozorovacích instinktů. Žádné převýšení, žádné bloudění – prostě jakmile vystoupíte z autobusu, trkne vás do očí červená značka, po které půjdete až k zámku. Pro koho by i tento návod byl příliš složitý, může prostě jít celou dobu podle potoka. Pokud s sebou třeba povlečete nějakou romantickou dívčinu, budete mít cestou dostatek podnětů, nad čím může obdivně vzdychat (a tím nemyslím jen obsah vašeho poklopce): Už v Poříčí je hezký románský kostel, pak vás čeká Měsíční údolí se spoustou chat a také již zmíněný Konopišťský potok, který se kroutí mezi skálami.

Tady by nezabloudil ani někdo po lobotomii

Pak se vše pokazí, ale jen dočasně: Když projdete podivnou vesnici s ještě podivnějším jménem Racek, narazíte na ošklivou křižovatku. Musíte jít asi sto metrů po silnici, kde se proti vám řítí z kopce desítky aut. Nic moc! Ale jakmile seberete odvahu a silnici přeběhnete, jste v zámeckém parku. Nejdřív  džungle a bažiny jako v druhohorách, ale pak se najednou objeví parkoviště a davy turistů – a hlavně turistek, o které nám jde především, ne? Samotná návštěva zámku už je docela investice, takže pokud máte těsně před výplatou, zvažte ji. A ať už ji absolvujete nebo ne, zbývá vám už jen pokračovat po červené dál, až do Benešova na nádraží a domů!

Vy ještě nejste fanouškem prochlapa.cz na facebooku? To si říkáte chlap? Hned to napravte!

 

Otázka číslo 3: Kde je nejlepší pivko? - Pamatujte si, že vjíždíte do okresu Benešov, kde má všechno pod palcem pivo Ferdinand. Jako mladého mě tenhle název budil ze snů a myslel jsem si, že je to jedno ze satanových jmen. Ale doba se změnila, dnes bych Ferdinanda nazval přijatelně pitelným. A kde to vyzkoušet? Hned po sto metrech cesty je malá smíšenka, kde se na cestu můžete vybavit širokým sortimentem lahváčů (já i Honza jsme tak učinili). Na samém konci Poříčí mají hospodu fotbalisti. Fajn okolí i posezení, jenže otvírají až odpoledne. Na lahváčích dorážíme do obce Racek a doufáme v zázrak. Ten se ovšem nestane - místní Konzum zavírá v 11:30, a pak ještě z mě neznámých důvodů funguje od 17 do 18 hodin. Spasila nás až paní v koutku parkoviště pod zámkem. Prodávala tam pět druhů lahvového Ferdinanda, a protože nás obdařila i odborným výkladem, neodolali jsme. Kdo krom piva touží i po gurmánském zážitku na výši, jednoznačně zajde do Staré myslivny.

Ferdinanda jsem se léta bál, ale zlepšil se

 

Otázka číslo 4: Můžu cestou sbalit nějakou buchtu? - Řekněme si to rovnou: Na zámku ano, cestou ne! Nevím jak je to možné, ale cestou jsme nepotkali ani jednu ženu. Nemyslím osamělou. Myslím prostě vůbec žádnou. Ani u chat se žádná nepovalovala. Zdá se, že místní čtou prochlapa.cz a všechny samičky před námi zavřeli. Samozřejmě, že po příchodu k zámku se situace dramaticky změní, žen všech věků, tvarů a (zřejmě) i chutí je najednou všude víc než dost. Bohužel jsem měl s sebou Honzu, v němž zřejmě došlo vlivem množství vypitých lahváčů k nečekané chemické reakci, která z něj udělala nadrženého debila. Takže několikrát mi hned úvodní konverzaci narušil tím, že na danou dívku pořád dokola halekal „Pojď píchat!“ – a to k ničemu dobrému nevedlo. To má člověk za to, že chce pomoci kamarádovi...

Erotika u příkopu


Jsme teprve v půlce, čtěte dál - pokračujeme na následující stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

27. 07. 2011, autor: Jarda Sauer

Sami dobře víte, že kolem nás nejsou jen metr osmdesát vysoké blonďaté modelky s obřím poprsím. I holek s nadváhou (nebo přímo tlustých) je k dispozici dost. A stojí za sbalení!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Dacia Dokker je symbolem toho, proč si lidé auta od počátku pořizovali. Ne aby se ukázali, ale ab...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.