Na cestách s prochlapa.cz: Směr Karlštejn

13. 07. 2011, autor: Petr Bareš
Náš reportér na vlastní kůži zkouší známé turistické lokality. Má jediný cíl: Zjistit, kde můžete sbalit nejhezčí holky, opít se nejlepším pivem a prožít nejlepší letní zážitky!
Na cestách s prochlapa.cz: Směr Karlštejn

Mnozí vás si možná řeknou, že turistika je dobrá tak maximálně pro důchodce – aspoň pro ty z nich, kteří jsou ještě schopní chodit. Ale opak je pravdou. Chůze je přesně ten typ sportu, který jednak zvládnou všichni a jednak je po všech stránkách prospěšný: Nezničíte si klouby, neschvátíte se, a navíc máte šanci kdykoliv zapadnout do hospody nebo do houští se sličnou spoluturistkou...

Prázdniny jsou ideálním časem po výlety. Připravil jsem pro vás poněkud neobvyklého průvodce po zajímavých místech. Jasně, nezajímavých turistických příruček jsou plná knihkupectví, takže to pojmu jinak. Pokusím se vám kromě tipů na atraktivní výlety dát odpověď na ty nejzásadnější otázky, které každého testosteronem zmítaného chlapáka zajímají především! Pro první díl jsem zvolil turistickou mekku z nejproslulejších - Karlštejn. Aby mi nebylo smutno, vzal jsem s sebou Hanku a Janu, dvě k všemu svolné kamarádky. Moc jsem nevěřil, že by cestou mohlo dojít k nějaké nečekané trojce, ale kdo ví – už se staly i záhadnější věci!.

Otázka č. 1: Odkud a kam? Začínáme v Praze, takže nejlepší výchozí bod je Hlavák. Ostatně už tam si můžete otestovat,  jestli je vhodný den na turistiku. Když je vlak plný bab, tak neváhejte a připojte se! Do Srbska, kde vystoupíte, to je slabých 37 km. Pokud máte opencard, utratíte za zpáteční jízdenku pouhých 72 korun, což je částka, která snad nezruinuje ani studenta. A pak už vás čeká jen 15 kiláků procházky.

Hrad na dohled!

 

Otázka č. 2: Zvládnu cestu? A stojí to za to? Cesta není zprvu nijak dramatická. Rovinka podél potoka, až do Svatého Jana pod Skalou. Tam je třeba dát pozor na úsek, kdy jdete po silnici. Češi jezdí jako prasata, takže na chvilku přestaňte čumět po holkách a držte stopu. Ve Svatém Janu si můžete zajít do kostela – ti věřící z vás se pomodlí za zdar cesty, my ostatní budeme aspoň očumovat davy mladých polských turistek, kterým zřejmě víra v pánaboha zakazuje nosit podprsenku. Těch Poláků je tady tolik proto, že v kostele žil významný světec Jan, co se vlastně jmenoval Ivan a vyhnal odtud zlé duchy. Pak doporučuji vylézt na vyhlídku. Výšlap je pro fyzicky zdatné, ale výhled stojí za to. Pokračovat budete po hřebeni přes hornické muzeum, pak je to chvilku do kopce/z kopce a dojdete k Bubovickým vodopádům. Ty by byly fajn, ale protože v posledních letech je sucho, moc vody nečekejte. Čeká vás už jen poslední šplhání a za chvíli uvidíte věž Karlštejna. Do obce to máte asi kilometr z kopce. Rozhodně nejde o žádný supersportovní výkon. Běžní zdraví jedinci s normální kapacitou plic cestu zvládnou v klidu, maximálně se trochu zapotí. Kardiak by to asi zkoušet neměl. Ale jsou snad mezi vámi nějací kardiaci?

Cesta nebude zas tak dlouhá...

 

Otázka č. 3: Kde je cestou nejlepší pivko? Hned po výstupu z vlaku v Srbsku přejděte most. Je tam restaurace U Berounky. Výchozí bod vaší trasy, s pěknou terasou a dobře tu vaří. Jídlo si dejte raději už tady, protože až polezete později do kopce, mohli byste s čerstvě plným žaludkem litovat. Na půl cesty do Svatého Jana je v obci Hostim na pohled výborná zahrádka pod velkým stromem. Jmenuje se U Krobiána, ale během mého výletu měli zavřeno, takže nedokážu posoudit. Ve Svatém Janu je hospoda Obecná škola. Do ní se ale vejdete jen se štěstím – jsou tu mraky turistů. My jsme se vešli a pivo mi chutnalo – ostatně před výšlapem na skálu je potřeba se zavodnit! Další možnost občerstvení je až na Karlštejně, tak to nepodceňte! Pro milovníka piva má ale celá trasa jednu malou vadu na kráse: Snad všude čepují jen gambrinus.

Restaurace U Berounky

 

Otázka č. 4: Můžu cestou sbalit nějakou buchtu? Ženy jsou koření života. A cesta na Karlštejn bude hodně peprná! Už od vlaku budete holek potkávat spousty. Na kolech, s kočárky, s rodinami, se psy. Od chvíle, co začnete šplhat, se počty radikálně zmenší, ale zůstává kvalita. Nahoru vesměs lezou jen sportovkyně a je to na nich znát. Opětovný masivní nápor žen vás čeká znovu až na Karlštejně. Dělal jsem si statistiku,  cestou od vlaku do Karlštejna jsem potkal celkem 164 samiček, z nichž nejméně polovina vypadala použitelně. Problém je, že spoustu z nich zdobily různé zbytečnosti - přítel, manžel, velká rodina. Ale i tak jsem napočítal 21 potenciálně balitelných. Když to rozpočítáte na necelou čtyřhodinovou túru, máte šanci téměř každých deset minut zabodovat. A tomu se  říká „jít štěstíčku naproti“!

Holky budete potkávat všude

Další postřehy a tipy z cesty na Karlštejn najdete na následující straně!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Rozhovor: Michal Hamršmíd, mistr světa v MMA

Rozhovor: Michal Hamršmíd, mistr světa v MMA

21. 10. 2010, autor: Jarda Sauer

Zápasy v kleci považuje mnoho lidí za primitivní zábavu. Jenže ve skutečnosti je to sport, který vyžaduje velké taktické i technické dovednosti. Víc nám v rozhovoru prozradil mistr světa v MMA Michal Hamršmíd!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
24. 07. 2011, Uživatel: jeradotak
Reagovat

hurá na lov!


img
25. 07. 2011, Uživatel: Mara :D
Reagovat

pokud se chceš opít nejlepším pivem :D hurá do Hanušovic :D


img
27. 07. 2011, Uživatel: krtek
Reagovat

tak, tak, hanuše sou nejlepší!!


img
27. 07. 2011, Uživatel: ovce
Reagovat

Fikni jich co nejvíc


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Hyundai i30 N Project C je lehčí a nižší verzí modelu i30 N. Premiéra proběhne v září na IAA 2019...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.