Na cestách s prochlapa.cz: Šárecké údolí

04. 08. 2011, autor: Petr Bareš
Je čas opět vyrazit na cesty s naším reportérem, který na vlastní kůži zkouší, co všechno se dá zažít na zdánlivě obyčejných turistických trasách. Dnes se budeme pohybovat přímo v Praze – ale i to může být divoké!
Na cestách s prochlapa.cz: Šárecké údolí

Kdo z pražáků samotných, ale i těch co jim tiše závidí metro, by si myslel, že romantická  turistika v hlavním městě je zhola nemožná a o přírodu tu nezavadíš, velice by se mýlil. Šárecké údolí je toho jasným dokladem. Lesy, skály, voda a k tomu spousta krásných žen uvolněných mravů, na jaké jinde v Čechách těžko narazíte... Vzal jsem batoh a šel. Pojďte taky!

Otázka č. 1: Odkud a kam? Budeme se pohybovat po trase Divoká Šárka - Dolní Šárka – ZOO, takže je ideální vyrazit od stanice metra Dejvická, směrem na ruzyňské letiště. Jezdí tam spousta tramvají a autobusů, nemůžete se splést. Tenhle výlet je také skvělý pro šetřílky, neboť kdo je z Prahy a má opencard, neutratí za dopravu ani korunu. Pěkných holek uvidíte stovky a polovina z nich budou cizinky. Není ideálnější trasa, kde se nachomýtnout k exotickému vrzu. To snad za zpocené tričko a 15 kilometrů pochodu stojí, ne?

Začátek cesty vypadá nevesele

 

Otázka č. 2: Zvládnu cestu? A stojí to za to? Připravte se na pohodovou vycházku se dvěma stoupáními – žádná vysokohorská turistika se nekoná. Hned po výstupu z tramvaje uvidíte McDonald. Ignorujte ho a raději se podívejte, jaký krásný pohled svou přítomností hyzdí. Skály a pod nimi nádherný kaňon. Všechno je pošéfováno asfaltovými stezkami a rozhodně se tu dá krom pochodu používat kolo, brusle, tlačit kočárek nebo cokoli jiného, co má kola. Na konci kaňonu začne stoupání do Nebušic. Pro nás průměrné to je 10-15 minut pocení, ale žádný velký extrém. Projdete Nebušice, městečko, co už ani jako část Prahy nevypadá. U hřbitova se chytnete žluté a kolem rybníka dojdete lesem až na Jenerálku. Je tam fajn hospoda a doporučuji se tam zastavit. Odtud se dáte po červené a už z ní nesejdete. Projdete kolem starého mlýna a začne vám druhý, poslední stoupák. Je docela náročný, ale nahoře se ocitnete v nádherných třicátých letech. To víte - Hanspaulka a okolí, tady měl vilu každý, kdo v té době něco znamenal. Až se vynadíváte, pokračujte dál po červené na Babu, kde je romantická (i když umělá) zřícenina. Bylo by škoda zakončit cestu tady, když ZOO je na dohled, hned přes řeku. Sejdete tedy do Dolní Šárky a úzkou, téměř horskou silničkou doběhnete k přívozu. Jezdí docela často a za dvě minuty jste na druhé straně. To už vás ale budou vítat troubením sloni. Že je návštěva ZOO pitomost? Ani náhodou – podle mnoha mužů je zoologická jedním z nejvýhodnějších balicích míst v celé Praze!

Tenhle terén zvládne každý

Přidejte se k našim fanouškům na facebooku, nebudete litovat!

Otázka č. 3: Kde je nejlepší pivko? Hned poté, co projdete prvním kaňonem, najdete kiosek i s koupalištěm. Mají tu Krušovice, které nejsou špatné. Na půl cesty je ovšem Jenerálka. Hospoda s plzeňskou dvanáctkou za 32 Kč a žebry na medu za 115. (Pravda, v mém případě to byl spíš bůček na medu, ale i tak jsme byl spokojen). Dobré je ještě posedět U Matěje. Na první pohled nevypadá extra lákavě, ale budete mile překvapeni. Stánky v ZOO bych ani nevyjmenoval, ale do kelímků tam točí vcelku dobrý Staropramen.

Nejlíp se cestou najíte a napijete na Jenerálce

 

Otázka č. 4: Můžu cestou sbalit nějakou buchtu? Jasně že můžete! V Divoké Šárce řádili už pravěcí lovci a ani ti dnešní nevyjdou naprázdno. Je tu doslova rejdiště holek venčících pejsky, maminek s kočárky, cyklistek, turistek, dokonce i houbařek. Potkáte jich spousty a ani se nebudete stačit ohlížet. A když už si začnete myslet, že jste jim unikl, v ZOO na vás čeká pravý ráj. Člověk tam prostě neví, jestli má sledovat kriticky ohroženého zubra, nebo ty sukýnky a kraťásky, co ho po stovkách míjejí. Tentokrát jsem na přesné údaje rezignoval, ale osamělých holek jsem potkal v součtu určitě přes sto. U jednoho ze stánků jsem se pokusně dal do řeči s celkem hezkou brunetkou, která zjevně byla sama. Představila se mi jako Alena a že prý chodí do ZOO pravidelně; předběžně jsme se tedy domluvili, že bychom se tam příští víkend potkali a prošli se spolu. Neříkám, že je to nějaký baličský extra úspěch, ale uvidíme – pořád ještě je šance, že se z ní vyklube pěkně divoká čárka...

Určitě z někoho uděláte paroháče!

Moje pouť je teprve v polovině, pokračování najdete na další stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

08. 11. 2010, autor: Jarda Sauer

Hlavní nádraží alias Hlavák se v minulých letech stalo synonymem špíny a hnusu. Vyslali jsme mezi bezdomovce a narkomany našeho redaktora!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Svezli jsme se v novém Range Roveru Evoque. Láká na moderní životní styl, ale jezdí terénem jako ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.