Na cestách s prochlapa.cz: Kolem Světa

24. 08. 2011, autor: Petr Bareš
Náš reportér tentokrát zkoumá zákoutí jižních Čech, konkrétně Třeboň a okolí. A protože se po několika jalových týdnech opět vzepjal k balicímu úspěchu, povedlo se mu prozkoumat i zákoutí jedné Jihočešky...
Na cestách s prochlapa.cz: Kolem Světa


Nebudu vám lhát: Jižní Čechy mám odjakživa rád. A kde může být krásněji než v malém, ale turisticky hodně zajímavém městečku se spoustou hospod, kam se přes léto sjíždí hodně, hodně kočiček? Přesně taková je Třeboň, a tak jsem se do města u rybníka Svět vypravil.

Otázka číslo 1: Odkud a kam? - Nejlepší je vzít to z Prahy vlakem. Z Hlaváku, ale i z Vršovic jezdí rychlíky směr České Budějovice. Ve Veselí nad Lužnicí přestoupíte do lokálky, která vás hodí do Třeboně. Cesta je to skoro na tři hodiny, takže doporučuju v Třeboni pár dní zůstat. Nebojte, nudit se nebudete! A tradiční údaj pro šetřílky – pokud máte Kilometrickou banku od Českých drah, vyjde vás cesta do Třeboně a zpátky na 296 Kč. Za to vám nedá ani špinavá a zfetovaná šlápota u Hlavního nádraží.

Rybník svět

 

Otázka číslo 2: Zvládnu cestu? A stojí to za to? - Stojí to za to, to vám říkám hned. Už z Prahy s vámi budou cestovat party vodáků a vodaček. Samí milí mladí lidé! Ke mně do kupé si tak přisedla veselá partička, která mě cestou hostila směsí vodky se Shockem. Můžu jen doporučit! V Třeboni se někde ubytujte, možností je spousta. Pak najděte hráz rybníka Svět - běžte z náměstí směrem k pivovaru Regent a podél něj. Po hrázi vede cesta, která vede k impozantní  Schwarzenbergské hrobce. Následně projdete kolem kempu, kde dá osvěžit pivkem, a už se dostáváte do divočiny a borového lesa. V polovině cesty se lesy změní v mokřady a poslední část toulek půjdete podél pole a po louce. A najednou jste zpátky v Třeboni. Cestou není absolutně žádné převýšení, čeká vás jen 12 kilometrů parádní vycházky, dokonce s naučnými tabulemi podél cesty. Ale těch jsem si kvůli holkám moc nevšímal...

Cestu bez převýšení zvládne každý

Není na co čekat! Staňte se fanouškem prochlapa.cz na facebooku právě teď a vyhrajte den se třemi nahými modelkami!

Otázka číslo 3: Kde je nejlepší pivko? - Nejlepší je položit základ kdekoli v centru. Mě  zaujala nová fasáda pivovaru, takže jsem navštívil pivovarskou restauraci. Regent 11° a výš je opravdová lahůdka. U pivovaru mají z boku pěknou terasu s venkovním posezením a točí tam nádherné mladé kočičky - tam se člověk prostě musí chvíli zdržet A je třeba ještě doporučit další unikát místních hospod - rybí jídla. Takové  kapří hranolky, zapíjené Regentem, to je úplný luxus! Jako další záchytný bod vám může posloužit  kiosek před Schwarzenbergskou hrobkou a následně i stánek v kempu. Pak už se můžete zavlažovat až po příchodu z druhé strany rybníka. Zkusil jsem restauraci U Světa, byla naprosto v pořádku.

Nejlepší pivo si dejte přímo v pivovaru

 

Otázka číslo 4: Můžu cestou sbalit nějakou buchtu? – Rád můžu oznámit, že pověsti o mazlivosti Jihočešek nelhaly a zadařilo se mi, i když to nebylo bez ztráty cti... Vyrazil jsem sám a věnoval se kochání přírodou i holkami, co jsem cestou míjel. Cesta kolem rybníka Svět je vlastně takové velké korzo. Všude jsou mladé maminky, běžkyně, turistky, cyklistky a tak. V poslední třetině cesty jsem došel hezkou vysokou holku – nesla si deku, takže jsem zavedl řeč na koupání a místní pláže. Karolína (jak se mi představila) tvrdila, že na pláž zrovna jde a že jestli chci, ať se k ní připojím. Zdálo se mi, že se u toho trochu zlomyslně usmívá, ale řekl jsem si, že takovou šanci by zahodil jen blázen. To se ví, že chci na pláž! Jenže když jsme vešli na plácek mezi husté keře, zůstal jsem jak opařený. Všude kolem mě naháči. A Karolína najednou taky vysvlečená. Co teď? Nakonec se tedy taky odvážně vysvlékám, i když nejsem úplně přítelem nudapláží. Když vidím chlapy, co se kolem válejí, stávám se menším a menším. Trochu zahanbeně jsem si lehl vedle Karolíny a čekal, že mě setře opovržlivým úsměvem nebo nějakou hláškou. Ale kdepak – skoro jsem měl pocit, že jsem prošel nějakým testem. Nebo ji nadměrně vyvinutí muži nepřitahují? Po pár minutách ale do mě pohled na její opálený zadeček vlil novou sílu, takže jsem se začal vzdáleně podobat těm klidovým hovadům kolem... To by bylo, aby to dneska nevyšlo, říkám si. Za chvíli došlo i na mazání zad opalovacím krémem, a to už jsem si byl skoro jistý. A večer jsme spolu skončili v hotelu Bílý Koníček, kde jsem byl ubytovaný. Nejdřív večeře, pak pár piv, která jí poměrně rychle stoupla do hlavy, a pak už jen čistá zábava ve dvou na pokoji. Ráno na snídani mi dala telefon a řekla, že kdybych někdy přijel do Budějovic, ať se ozvu. Proč takhle skvělých holek není víc?

Na nudapláži je krásně

 

Průvodce po okolí Třeboně pokračuje na následující stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

Sbalte tlustou holku, překvapí vás!

27. 07. 2011, autor: Jarda Sauer

Sami dobře víte, že kolem nás nejsou jen metr osmdesát vysoké blonďaté modelky s obřím poprsím. I holek s nadváhou (nebo přímo tlustých) je k dispozici dost. A stojí za sbalení!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.