Mirakulum a Tankodrom spojuje vlak, pro návštěvníky je celý srpen zadarmo

02. 08. 2017, autor: Filip Rakovan
Když v roce 1991 odešli z Milovic sovětští vojáci, zanechali po sobě areál v zuboženém stavu. Dnes se daří probouzet Milovice a jejich okolí k životu a měrou vrchovatou k tomu přispívá Park Mirakulum a Tankodrom.
Mirakulum a Tankodrom spojuje vlak, pro návštěvníky je celý srpen zadarmo

Milovický zábavní park Mirakulum jistě znáte, takže jen pro zopakování, co vás v tamním areálu čeká. Jednoduše řečeno - zábava, zábava a zase zábava. Přesně k tomu byl park zbudován a věřte, že tento svůj záměr naplňuje beze zbytku a že vaše děti nebudou vědět, kam dřív!

Začít můžete třeba v lanovém centru, které patří k největším v republice a nabízí překážky pár centimetrů nad zemí pro ty nejmenší i v korunách stromů pro ty odrostlejší. Určitě nevynechejte Vodní svět, který byl znovuotevřený na začátku prázdnin. Najdete v něm osvěžení v horkých letních dnech stejně jako poučení. Schválně – viděli jste někdy vodu téct do kopce? Tady to nejen uvidíte, ale dokonce se o to budete moci přičinit vlastními silami.

Děti tu ovšem mohou vodu pomocí hrází také zastavovat a tvořit tůně anebo měnit směr jejího toku. Když budete mít vodních hrátek dost, můžete si trochu oddychnout v amfiteátru, v němž je na téměř každý prázdninový den (kromě pondělí a pátku) připraven pestrý program, či si v rukodělných dílničkách vyrobit mirákulovský suvenýr.

Ale pak určitě vyrazte ještě dál – třeba do hradu s osmi věžemi, který slouží jako obrovská dřevěná prolézačka s až desetimetrovými výškovými rozdíly, na trampolínu s rozměry 25 x 13 metrů, do fantasticky rozvětveného lesního města s věžemi, nekonečnými lanovými stezkami v korunách stromů a s rozsáhlým podzemím, do dětské vesničky prasátka Pigy, na obří houpačku,...

Co je připraveno pro návštěvníky na Tankodromu? Na „vojenské tankové základně“ je možno navštívit opravený podzemní úkryt sovětské armády, kopii americké základny z Vietnamu PleiMe či vietnamskou vesnici. Prohlédnout si tu můžete vojenskou techniku, především sovětské tanky řady T včetně legendárního T34 a bojová vozidla pěchoty, ale také slavný MIG 21, vrtulník MI2 a mnoho dalšího. „Máme tu také paintballovou střelnici či obří trampolínu,“ připomíná Veselý.

A právě mezi Mirakulem a Tankodromem mohou návštěvníci celý srpen cestovat zdarma! Park Mirakulum a Tankodrom jsou od sebe vzdálené necelé dva kilometry. Cesta mezi nimi může být jedním z mnoha mimořádných zážitků, které tu na vás čekají.

Z Mirakula na Tankodrom či opačným směrem se totiž cestuje po úzkokolejné železnici s rozchodem 760 mm, po které jezdí vlaky tažené parními lokomotivami. Ta starší je z roku 1947 a jedná se o stroj vyrobený vídeňskou továrnou na lokomotivy ve Floridsdorfu. Byla provozována společností Österreichische Alpine Montan Gesellschaft a mezi milovickými areály jezdí už od roku 2014.

Druhou „párovkou“ je lokomotiva U 46.0 – Resita. Mezi lety 1951 a 1958 bylo v rumunské Rešici vyrobeno jen zhruba 180 kusů těchto strojů, jež byly určeny především pro rumunské lesní železnice.

„I přes pokročilý věk nejde o žádnou dýchavičnou stařenku, ale dvounápravovou krásku, která dokáže jet až 30 kilometrů za hodinu, a to i když má za sebou vagonky plné lidí. Má totiž po obou stranách vodojemy - každý z nich o objemu tři metry krychlové, a za budkou strojvedoucího je uhlák, do něhož se vejdou přibližně čtyři metry krychlové uhlí,“ vysvětluje Vratislav Veselý, majitel areálu Tankodromu.

„Mašinka jezdí každé odpoledne mezi 12 a 17 hodinou v intervalu 30 minut a po celý srpen bude zdarma,“ doplňuje Jiří Antoš, majitel, tvůrce a hlavně hybatel všeho, co se v Parku Mirakulum děje.

Park Mirakulum
Otevírací doba v srpnu: denně od 10 do 18 hodin
Více na www.mirakulum.cz nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

Tankodrom Milovice
POUZE PRO NÁVŠTĚVNÍKY PARKU
Otevírací doba v srpnu: denně od 12 do 17 hodin
Více na www.tankodrommilovice.cz

Foto: Archiv Mirakulum

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Po dlouhé cestě autovlakem a rozbitých rumunských cestách konečně vyrážíme na pořádně svižnou jíz...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.