Medal of Honor (beta MP) - první dojmy

30. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
Ano, i naše redakce ukořistila jeden klíč do bety slavné hry z dílny EA a napjatě očekávala, co letos comeback série MoH předvede. První dojmy z této afgánské akce jsou však bohužel rozpačité.
Medal of Honor (beta MP) - první dojmy

Z dostupných videí a tvrzení tvůrců leckdo mohl nabýt dojmu, že nová verze Medal of Honor bude tvrdě konkurovat dalšímu dílu Call of Duty. Nic takového se však s největší pravděpodobností nestane, alespoň co se týče multiplayeru. MoH totiž servíruje velmi neuspokojivé střílení s trochu nepochopitelnými chybami. Nicméně právě beta verze je vypouštěna především z důvodu celkového doladění hry, proto můžeme stále doufat, že některé chyby se tvůrcům podaří odstranit.

K dispozici jsou dvě mapy a stejný počet módů; tahle nabídka platí až do 17. července, kdy oficiálně MoH beta končí. Součástí testování se však můžete stát pouze dvěma způsoby: buď jste novinářem, nebo si hru předobjednáte a na mail vám dorazí klíč. Poté následuje stahování 700 MB souboru, a za chvíli už si můžete vychutnat střílení v připravované hře.

První mapa je situována do Kábulu. Jedná se o typicky městskou lokaci, kde lze hrát pouze mód Team Assault, tedy klasický týmový deathmatch. Druhá mapa je rozlehlejší a vyobrazuje kopce a pustiny v Afghánistánu. Zde jde hrát mód Combat Mission, což znamená, že na mapě se budou v určitém časovém intervalu objevovat body střetu. Jeden tým (Taliban) vždy brání, druhý (USA) útočí. Tady si můžete vyzkoušet i vozítko, konkrétně obrněný transportér, jehož účinnost je však mizerná. Střílí hrozně a jezdí špatně, takže se z něj stává velice snadný cíl. V této mapě je i pár stacionárních kulometů. Jako v ostatních MP hrách i zde uživatel tohoto bonusu zanedlouho skončí s kulkou v čele.

Studio DICE, vyvíjející multiplayer MoH, nám tedy nabídlo malou ochutnávku, z níž však lze vyvodit vcelku dost závěrů. Jedním z nich je, že pokud bude multiplayer ve finální verzi nezměněn, MoH se do herní kroniky jako dokonalý počin nikdy nezapíše. Už jen slabá rozmanitost a malé využití terénu k boji v představených mapách svědčí o ne zcela dobře odvedené práci. Možnosti zbraní také nejsou nikterak oslnivé. Můžete hrát za dva tábory, ve kterých jsou pouze tři třídy: rifleman, special ops a sniper. V betě je pak možno prostřílet se až k osmému levelu. Pevně však doufám, že levelů, vylepšení i zbraní bude ve finální verzi víc.

Abych ovšem pouze nehanil, najde se zde i pár dobrých momentů. Za velmi povedenou považuji atmosféru. Každou chvíli jsou slyšet výkřiky vašich spolubojovníků, kteří vám oznamují novinky z bitevního pole, díky čemuž lze získat lepší přehled. Nejvíce se mi však na multiplayeru zamlouvala celková zvuková kulisa. Studio DICE to se zvukem umí, což potvrdilo už ve hře Battlefield: Bad Company 2. Je velký rozdíl ve střelbě v exteriéru a interiéru. Zvukové doprovody při explozích granátů či rozsáhlém bombardování se rovněž vydařily.

Zvuk je zkrátka vynikající a je jen škoda, že se podobně nevydařila i celá hra. Stále sice mluvíme o beta verzi pro PC, která se od finální verze může lišit, pokud by ale vše zůstalo v současném stavu, kupovat si Medal of Honor kvůli hraní multiplayeru bohužel nemůžu doporučit.

Plná verze hry vyjde pro PC, Xbox360 a PS3 15.října  2010.

První dojem z Medal of Honor (beta MP): 71%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

 

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Trailer: Medal of Honor

Trailer: Medal of Honor

22. 01. 2010, autor: Jarda Sauer

Minulý rok se nejprodávanější hrou stalo Call of Duty: Modern Warfare 2. Electronic Arts to nezanechalo chladnými, takže i jejich herní série Medal of Honor se bude odehrávat na moderních bojištích!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
30. 06. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

škoda, na tohle jsem se docela těšil, ale ještě uvidíme, jak dopadne finální verze.


img
30. 06. 2010, Uživatel: koob85
Reagovat

to vyladěj, nejsou to přece béčka


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/02/titulka-34-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.