Medal of Honor (beta MP) - první dojmy

30. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
Ano, i naše redakce ukořistila jeden klíč do bety slavné hry z dílny EA a napjatě očekávala, co letos comeback série MoH předvede. První dojmy z této afgánské akce jsou však bohužel rozpačité.
Medal of Honor (beta MP) - první dojmy

Z dostupných videí a tvrzení tvůrců leckdo mohl nabýt dojmu, že nová verze Medal of Honor bude tvrdě konkurovat dalšímu dílu Call of Duty. Nic takového se však s největší pravděpodobností nestane, alespoň co se týče multiplayeru. MoH totiž servíruje velmi neuspokojivé střílení s trochu nepochopitelnými chybami. Nicméně právě beta verze je vypouštěna především z důvodu celkového doladění hry, proto můžeme stále doufat, že některé chyby se tvůrcům podaří odstranit.

K dispozici jsou dvě mapy a stejný počet módů; tahle nabídka platí až do 17. července, kdy oficiálně MoH beta končí. Součástí testování se však můžete stát pouze dvěma způsoby: buď jste novinářem, nebo si hru předobjednáte a na mail vám dorazí klíč. Poté následuje stahování 700 MB souboru, a za chvíli už si můžete vychutnat střílení v připravované hře.

První mapa je situována do Kábulu. Jedná se o typicky městskou lokaci, kde lze hrát pouze mód Team Assault, tedy klasický týmový deathmatch. Druhá mapa je rozlehlejší a vyobrazuje kopce a pustiny v Afghánistánu. Zde jde hrát mód Combat Mission, což znamená, že na mapě se budou v určitém časovém intervalu objevovat body střetu. Jeden tým (Taliban) vždy brání, druhý (USA) útočí. Tady si můžete vyzkoušet i vozítko, konkrétně obrněný transportér, jehož účinnost je však mizerná. Střílí hrozně a jezdí špatně, takže se z něj stává velice snadný cíl. V této mapě je i pár stacionárních kulometů. Jako v ostatních MP hrách i zde uživatel tohoto bonusu zanedlouho skončí s kulkou v čele.

Studio DICE, vyvíjející multiplayer MoH, nám tedy nabídlo malou ochutnávku, z níž však lze vyvodit vcelku dost závěrů. Jedním z nich je, že pokud bude multiplayer ve finální verzi nezměněn, MoH se do herní kroniky jako dokonalý počin nikdy nezapíše. Už jen slabá rozmanitost a malé využití terénu k boji v představených mapách svědčí o ne zcela dobře odvedené práci. Možnosti zbraní také nejsou nikterak oslnivé. Můžete hrát za dva tábory, ve kterých jsou pouze tři třídy: rifleman, special ops a sniper. V betě je pak možno prostřílet se až k osmému levelu. Pevně však doufám, že levelů, vylepšení i zbraní bude ve finální verzi víc.

Abych ovšem pouze nehanil, najde se zde i pár dobrých momentů. Za velmi povedenou považuji atmosféru. Každou chvíli jsou slyšet výkřiky vašich spolubojovníků, kteří vám oznamují novinky z bitevního pole, díky čemuž lze získat lepší přehled. Nejvíce se mi však na multiplayeru zamlouvala celková zvuková kulisa. Studio DICE to se zvukem umí, což potvrdilo už ve hře Battlefield: Bad Company 2. Je velký rozdíl ve střelbě v exteriéru a interiéru. Zvukové doprovody při explozích granátů či rozsáhlém bombardování se rovněž vydařily.

Zvuk je zkrátka vynikající a je jen škoda, že se podobně nevydařila i celá hra. Stále sice mluvíme o beta verzi pro PC, která se od finální verze může lišit, pokud by ale vše zůstalo v současném stavu, kupovat si Medal of Honor kvůli hraní multiplayeru bohužel nemůžu doporučit.

Plná verze hry vyjde pro PC, Xbox360 a PS3 15.října  2010.

První dojem z Medal of Honor (beta MP): 71%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

 

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Trailer: Medal of Honor

Trailer: Medal of Honor

22. 01. 2010, autor: Jarda Sauer

Minulý rok se nejprodávanější hrou stalo Call of Duty: Modern Warfare 2. Electronic Arts to nezanechalo chladnými, takže i jejich herní série Medal of Honor se bude odehrávat na moderních bojištích!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
30. 06. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

škoda, na tohle jsem se docela těšil, ale ještě uvidíme, jak dopadne finální verze.


img
30. 06. 2010, Uživatel: koob85
Reagovat

to vyladěj, nejsou to přece béčka


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.