Max Payne se vrací a je naštvanější víc než dřív

04. 06. 2012, autor: Daniel Javorský
Devět let čekání na návrat naštvaného cynického expoldy se vyplatilo. Payne rozsévá zlobu a kulky posílá do hlav stejně dobře, jako dřív.
Max Payne se vrací a je naštvanější víc než dřív

Max Payne je pojem. Finští Remedy z newyorského poldy udělali jeden ze stabilních a opěvovaných pilířů akčního herního žánru a z bullet time (zpomalování času) udělali hlavní herní trhák. Za třetím dílem Maxe Payna však stojí studio Rockstar a já testoval X360 verzi této hry. PC verze vyšla 1. června.

Letos se Max Payne vrací a navzdory všem mým předpokladům mu přesun z New Yorku do prosluněného, ale zároveň zavšiveného brazilského Sao Paola vůbec neuškodil. Ba naopak. Max se tu snaží zapomenout na New York, který mu vzal celou rodinu. Předešlé události si nepřestává vyčítat a utápí se v alkoholu, který prokládá prášky. Jedním slovem – troska.

Max Payne

Příběh v Max Payne 3 hraje ve hře absolutně hlavní roli. Stanete se součástí bezpečnostního týmu bohaté rodiny Brancos. Nicméně jak to tak bývá, na bohatou rodinu si zasedne místní gang, unese některé členy a chce výkupné. Na vás pak je, aby se nikomu nic nestalo. To jest příběh v kostce. Vše se pochopitelně kvalitně zašmodrchá, čímž se příběh dostane s občasným opakováním a prohlížením nádherného prostředí na 13 hodin herního času, což je v současnosti nadstandard.

Max Payne

Jak už bylo řečeno, Max Payne 3 je o příběhu, čemuž je podřízeno vše. Prostředí je proto striktně lineární, což dopomáhá k svižnosti akce. Navíc veškerá grafika je opravdu na výborné úrovni. Prostředí je vymakané a ve velké míře i rozbitelné. Pokud tedy kempujete za nějakým pilířem a čekáte na to, až nepřátelé budou přebíjet, může se také stát, že se pilířem prostě prostřílí, čímž vaše krytí mizí.

Max Payne

Právě systém krytí je ve hře novinkou a hraní na X360 dost usnadňuje. Stejně tak si lze zapnout různé úrovně pomáhání v míření, proto se nebojte, že se stane tato střílečka na X360 ovladači neovladatelnou.

Celkově vzato si hraní Maxe Payna 3 není možné neužít. Fandové série uvítají zpomalené záběry při likvidaci protivníků. Stejně tak jsou luxusní Maxovi cynické hlášky. Když se hra v páté kapitole vrátí do zasněženého New Yorku a jeden nafoukaný zmrdík míří na Maxe a křičí „Já jsem vládce tohoto města! Já ho řídím!“ Max si jen usrkne z nalité whiskey, podívá se na něj a řekne: „Tenhle proslov sis doma trénoval před zrcadlem ve slipech co?“ a průser je na cestě.

Max Payne

Max je prostě drsňák. Nebojí se skočit na střechu a ve chvíli, kdy jede dolů, trefí hlavu chlapíka, co má rukojmího. Je prostě největší paráda mít ve svých rukou borce, co se ničeho nebojí, je zábavný a krutý zároveň. Celých 13 hodin vám uteče během pár večerů skutečně skvěle a myslím si, že první polovina tohoto herního roku má jasného vítěze! Payne má zkrátka všechno, co fanda akčního žánru potřebuje. Má různorodé lokace, díky kterým vás opakující se horda tupých nepřátel pořád baví. Má svižnou akci, čímž bude vražda každého nepřátele pořád slasným zážitkem. No a má krutého borce jménem Max Payne, který sice v průběhu hry ztratí vlasy, neztratí však cynismus a ironii, díky čemuž budete jeho příběh hltat plnými doušky.

Maxi Paynovi 3 se dá vytknout snad jen kolísající hratelnost, kdy jednu lokaci opakujete snad milionkrát dokola. I přes to se jedná o skvělý kousek, který lze jen doporučit.

ProChlapa.cz dává hře Max Payne 3 hodnocení 91%.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.