Marosana slaví osmnáctiny, a premiérově se koná ve Špindlu!

23. 09. 2016, autor: Filip Rakovan
Příští víkend tato dnes již legendární akce vstoupí mezi „dospěláky“. Slaví totiž své osmnáctiny. A když oslava, tak ve velkém; s novými disciplínami i místem konání. Rozjede se 30. 9., skončí 2. 10., a to ve Špindlerově Mlýně na Svatém Petru.
Marosana slaví osmnáctiny, a premiérově se koná ve Špindlu!

Marosana: End Of The Season je titulována jako oslava bikerů. Kromě ježdění jen tak pro zábavu nabízí i nelítostné boje. Originální trofej totiž bere jen vítěz. K oslavám patří bezpodmínečně i nabitý kulturní program s divokými party, které se staly již doslova kultovními. Bodejť by ne, když se na nich vystřídají ty nejlepší české kapely. A to vše zdarma. Nesmíme zapomenout ani na povinný „party dress code“, který se každý rok obměňuje. Letos se půjde v montérkách. V čem také jiném ve Špindlu, že?

Marosana vznikla v Benátkách nad Jizerou, v domovině Michala Maroši, a postupně se stávala stále oblíbenější, což dosvědčuje i to, že se na ni sjíždí celá naše špička z downhillu, fourcrossu, slopestylu a dalších sportovních odvětví. Postupně se dopracovala až do Krkonoš. Z Velké Úpy a Žacléře si to v roce 2016 vyšlápla do Špindlerova Mlýna. Od letošního roku tu má základnu Mrsn worxxx crew, která pro vás připravuje hned několik disciplín. Nicméně nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se, a zažít spolu pár posledních chvil neotřelé zábavy před dlouhou zimní přípravou na další sezónu.

Páteční zahajovací den bude patřit Bikeparkitec Pumptracku. Možnost změřit své síly poprvé dostanou mladší jezdci této nové disciplíny. V podvečerní atmosféře za umělého osvětlení svedou boj s časem hned dvě kategorie, a to do 10 let a od 11–14 let. Startovné je zdarma a zaregistrovat se stačí na místě. Celý den mohou zájemci trénovat na všech tratích včetně pro veřejnost naladěné freeridové lajny. Není třeba si brát s sebou ani vlastí výbavu, vše potřebné zajistí nově vybavená půjčovna. Úvodní welcome party se ponese v klidnějším duchu, s živou muziku i spoustou překvapení.

V sobotu se těšte na premiéru Endura. Dnes tolik populární a zajímavé disciplíny, která jistě přiláká mnoho nových tváří a nadšenců. Několik Erzet se bude linout okolo stávajícího bikeparku. Startovné  za 300 Kč, pouze online s omezenou kapacitou. Dvě závodní kategorie: ženy a muži.

Na závěr dne organizátoři připravují nejatraktivnější contest Slopestyle. Michal Maroši spolupracuje na designu tratě s Tomášem Zejdou a půjde o set up několika různých překážek v řadě, kde bude třeba provádět technické kombinace triků hodnocených porotou. Startovné je zdarma s registrací na místě. Večer se rozjede Jägermeister party s avizovaným montérkovým dress codem. O rytmus zábavy se postará několik živých kapel a DJs.

V neděli se pojede hlavní závod. Půjde o sjezd, a ne ledajaký. Najednou se totiž z kopce rozjede deset jezdců hodnocených vyřazovacím systémem. Na základě předcházející kvalifikace se vytvoří závodní vyzařovací pavouk. Trať bude speciálně navrhnuta a přizpůsobena podmínkám. Kdo si vybavuje 4Down na Portáškách, ať přičte ještě dalších šest jezdců k sobě a vyjde mu z toho Bikercross! Startovné pouze online za 300 Kč s omezenou kapacitou. Tři kategorie: ženy, open a elite.

Areál nabízí možnost kempingu, stanování i parkingu. Kemp bude situován na travnaté ploše vedle dvousedačkové lanovky Svatý Petr. Parkování bude umožněno na zpevněných plochách kolem hotelu Lenka a Turistické chaty nebo na oficiálních parkovištích v centru města. Výhodné permanentky pro jezdce i diváky bude možné zakoupit přímo na kase, a to: 3denní BikePass pá–ne za 650 Kč, 2denní BikePass so–ne za 550 Kč a 1denní BikePass za standardní cenu 450 Kč.

Registrace pro závodníky probíhá na: www.spott.cz. Počet jezdců je omezen, a proto pozorně checkujte novinky třeba na FB Marosana: End Of The Season, ať vám nic neunikne. Pro navnadění video z loňského roku: https://vimeo.com/142608574

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.