Lov jako ideální zábava nejenom "pro chlapa," na pláž k Mácháči s prutem!

25. 04. 2016, autor: Filip Rakovan
Povolenky pro zájemce s výběrem délky platnosti, technické zázemí a prostředí, které je k rybolovu ideální.
Lov jako ideální zábava nejenom "pro chlapa," na pláž k Mácháči s prutem!

Tři dekády trvalo, než se na Máchovo jezero vrátil rybolov, totiž od letošního dubna je tady nabídka pro návštěvníky rybáře, ale také širokou veřejnost, která si chce rybářskou kratochvíli poprvé vyzkoušet. K rybaření totiž stačí nákup povolenky resp. pověřenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero.

Lovná sezóna začala stylově rybářskými závody, které se konaly v sobotu 9. dubna. Byl pro ně vybrán úsek v Doksech v oblasti Klůček, pro jeho dostupnost, technické zázemí a pěkné prostředí. Veliký zájem o účast nakonec dvojnásobně převýšil limit 50 závodníků. Obecně prospěšná společnost Máchovo jezero, která zajistila návrat sportovního rybolovu na Máchovo jezero, udělala maximum i pro zdar závodů. Co však ovlivnit nedokázala, bylo počasí.

Prudké ochlazení a severní vítr zapříčinily, že ryby příliš nebraly. Přesto nikdo z účastníků nevzdal a závodilo se až do konce. Patnáct šťastnějších ulovilo různé množství ryb, které se na konci závodu zvážily a obodovaly dle pravidla 1g = 1bod. Nejúspěšnějším rybářem byl Jiří Lát, který nachytal celkem za 2580 bodů, následován druhým Miroslavem Johnem s počtem 2170 bodů a třetí skončil Lukáš Zítka s 1560 body. Zvláštní ceny také dostal jeden tříletý a dva devítiletí účastníci a drobné ocenění bylo připraveno pro všechny závodníky. "Lze říci, že se i přes nepřízeň počasí první rybářské závody na Máchově jezeře opravdu vydařily.

Za to patří velký dík řediteli OPS Máchovo jezero panu Jiřímu Holubovi, jeho kolegovi panu Jiřímu Broschemu i všem ostatním, kteří jim s organizací pomáhali či věnovali ceny pro účastníky", řekl Vladimír Reichert, ředitel Regata Máchovo jezero a.s., která je mimo jiné i správcem a provozovatelem pláže a kempu Klůček. Co je třeba ještě o sportovním rybolovu na Máchově jezeře sdělit? Místní rybářský řád určuje celkem pět úseků vyhrazených pro rybolov, kde lze lovit na udici od 1.4. do 30.11. Rybáři se mohou těšit na kaprovité ryby i dravce, především štiku, bolena, candáta, sumce, ale i úhoře. Lov dravých ryb je však povolen pouze přívlačí, na umělou nástrahu, a to od 1.9. do 30.11.

Povolenky resp. pověřenky lze aktuálně zakoupit v Informačním centru v Doksech, které nabízí všechny typy. Největší zájem je o celosezónní, ty jsou v prodeji pouze zde, a dále lze vybírat měsíční, týdenní i denní. Během jara se možnost jejich nákupu rozšíří také na přístaviště výletních lodí Regata Máchovo jezero a Infocentrum Staré Splavy. Již nyní si povolenky mohou zakoupit také ubytovaní hosté hotelu Port, jehož areál je jedním z vyhrazených míst pro rybolov.

Ceny rybářských povolenek je následující, ta sezónní přijde na 2000 Kč, měsíční na 1200 Kč, týdenní na 700 Kč a denní na 200 Kč. Speciální nabídku zázemí pro rybáře ve vytápěných chatkách již připravil autokemp Klůček, v jehož sousedství je jeden z nejatraktivnějších rybářských úseků, určený pouze pro hosty tohoto kempu.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
28. 04. 2016, Uživatel: Michal
Reagovat

Tak to je pěkná zlodějna 2000kč za sezonu nebo 200kč na den,to si to mohou zarvat do zadele .Dravci se normálně chytají od 15.6 do konce roku a ne jen 3 měsíce.hLUPÁCI LIDÉ CO JÍM NATO SKOČÍ,KDYŽ SE KAPR PRODÁVA CCA ZA 70 KČ KILO..........


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Dvaapadesátý ročník legendárního závodu Zbraslav – Jíloviště, který se v současnosti koná jako jí...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.