Kurzy sebeobrany Krav Maga začínají, zapište se a naučte se bránit!

22. 09. 2016, autor: Filip Rakovan
Nejde o reakci na aktuálnost doby, nechceme vyvolávat zbytečnou hysterii a paniku, postarat se o sebe by měl člověk umět vždy.
Kurzy sebeobrany Krav Maga začínají, zapište se a naučte se bránit!

Je to tak, jak je naznačeno v nadpisu. Média masírují více či méně (ne)informované diváky a čtenáře zprávami o útocích, migrantech, teroristických činech. Což by podle nás neměl být ten (jediný) důvod, proč se chtít naučit bránit a věnovat se sebeobraně, důležité je přece umět se o sebe postarat vždy a všude, bez ohledu na to, zda jste v exponované oblasti na blízkém východě, americkém gay klubu nebo na francouzském pobřeží. Vidíte sami, že unifikovat lokalitu, kde hrozí potencionální nebezpečí, nelze. A mezi námi, nejde o nějaké teroristy, ono není příjemné dostat pár facek na vesnické zábavě kdesi na Vysočině.

Izraelskou sebeobranu Krav Maga asi znáte, určitě, pokud už několik let čtete a sledujete naše pokusy proniknout do tohoto systému, tady na Prochlapa. Teď začíná nový školní rok, respektive semestr, a s ním je tady jedinečná možnost zapojit se do cvičení a začít Krav Magu trénovat.

Krav Magu jsem začal cvičit před dvěma lety, přidal jsem si ji k mému oblíbenému tenisu a důvod? Nejprve jsem chtěl jen doplnit pravidelné tréninky z kurtu o něco jiného, abych se hýbal trochu jiným stylem a zapojil do hry jiné svalové partie. Později jsem zjistil, že mu Krav Maga dodala určitý pocit jistoty v tom, že umím, snad, s předstihem rozpoznat hrozící nebezpečí na ulici a vyhnout se mu. Vláďa Ch.

Krav Maga je unikátní v tom, že neučí nějaké techniky, které by byly lidskému tělu nepříjemné nebo protichůdné - řada obranných technik je založena na přirozených reakcích, reflexech. A techniky lze použít na řešení různých situací - pokud se naučíte bránit úderu, později zjistíte, že se umíte ubránit noži, bodnutí tyčí a podobně, funguje to tak, že jedna technika je řešením na více situací a není potřeba učit se na každou možnou rizikovou situaci novou a novou techniku.

Já nejsem žádný bojový typ, na Krav Magu jsem se přihlásil, protože kamarád začal chodit a ten začal chodit, protože jeho kamarádka je přítelkyní trenéra Krav Maga. Upřímně, nejsem si jistý, že bych při nějakém napadení porazil útočníka, nosím brýle, mám potíže s klouby, špatnou páteř, ale asi bych nedal svou kůži lacino. I když ze všeho nejdřív bych se pokusil rychle prchnout, a kdyby nic jiného, tak jsem při cvičení Krav Magy nabral fyzičku, že by ten útěk byl rychlejší, než když jsem se před rokem vůbec nehýbal. Patrik Š.


Cvičím dva roky a když jsem začínala, trochu jsem se bála, přece jenom jsem holka, nebo spíš už žena, a z fotek a různých videí jsem získala pocit, že na Krav Magu chodí jen samí svalovci s vyholenými hlavami. Opak byl pravou, jak jsem poznala na prvním kurzu, podle všeho tam bylo 99% "papírů," tedy lidí z kanceláří takových, jako jsem já, spíše než nějakých namakaných zabijáků. Fyzička? Ehm, chyběla mi v prvních tréninzích, roky jsem necvičila, ale zase bylo fajn, že když jsem cvičila jak jenom nejlépe jsem mohla, bylo to v pořádku. "Ulejvárnu" trenéři vidí neradi, ale pokud někdo nesplní třeba počet kliků, ale zjevně pracuje na maximum, je to v pořádku. A jestli bych se dokázala ubránit? Hlavně bych se nejprve snažila, tak jak nás to na Krav Maga učí, se do žádného konfliktu vůbec nedostat. Verča K.


Krav Maga mne pohltila, už ani nevím, jak jsem se k ní dostal, cvičím už asi tři nebo čtyři roky, a za tu dobu se mi podařilo získat při půlročních zkouškách technické stupně, krom toho pravidelně chodím na semináře, které KravMaga.cz pořádá, hlavně mne totálně bere Urban Combat a nacvičování sebeobrany v tramvaji jedoucí po Praze. Musím říct, že pracuji v civilním životě v charitativní oblasti, a přesto mi nijak moje přesvědčení nebrání v tom cvičit Krav Magu a učit se bránit. Nevidím konflikt v tom, že trénuji a na tréninku s agresivitou zkouším, jak vyřešit riziko, napadení, atd., i když od podstaty své povahy se snažím lidem pomáhat. Svět prostě není černobílý. Honza N.

Nepřehlédněte:

Reportáže z našich tréninků Krav Maga

a

Reportáže z cvičení Krav Maga pro děti


Krav Maga se pod vedením IKMF CZ cvičí obvykle dvakrát týdně, ve většině větších měst v ČR. Existují speciální kurzy pro ozbrojené složky, pro ženy, pro děti, kromě pravidelných tréninků pořádá IKMF CZ řadu specializovaných kurzů pro sebeobranu proti noži, zaměřenou na pády, určenou pro seniory, atd. A závěrem nutně musí zaznít, že cvičit se dá v každém věku a v jakékoli fyzické kondici. Nikdy není pozdě!

Kompletní informace a přihlášky na semináře a kuzy na KravMaga.cz

Fotky - KravMaga.cz/media

Sociální sítě: Facebook Krav Maga

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.