Krvavá sklizeň

27. 04. 2007, autor: prochlapa.cz
Hollywoodští scénáristé ukradli bohovi jeho deset egyptských ran a teď je snášejí na diváky a na Hilary Swank. A zasloužili by si za to potrestat.
Krvavá sklizeň

Žádný Oscar nezaručí, že jeho držitel nemůže pohřbít svou kariéru v sérii zapomenutelných filmů. Minulý týden Halle Berry, aniž by nám dala dostatečný čas zapomenout na Catwoman, zredukovala své herectví na svůj vzhled v thrilleru Neznámý svůdce. O sedm dní později přichází Hilary Swank a jiný zmatený thriller. Swank má dokonce Oscary dva. Dva je ale taky maximum bodů, kolik její rádoby náboženský rádoby hororový rádoby thriller může dostat v hodnocení pod článkem.

Když už ne Hilary tak aspoň diváky by mělo varovat, že scénáristické duo Carey W. a Chad Hayesovi předtím spáchalo jiný filmový hřích, remake hororu Dům voskových figurín (pamětihodný jen proto, že tam vtipně zemřela Paris Hilton). Krvavá sklizeň je v podstatě taky trochu remake – deseti strašných biblických ran, které bůh poslal na Egypt. Hilary, resp. její postava Katherine, na požádání dokáže odříkat racionální vědecká vysvětlení všech zázraků z bible a chystá se udělat to samé i nad krvavou řekou v malé louisianské osadě s význačným jménem Haven (Útočiště). Ocitla se nicméně v pasti hororové báchorky, na jejímž příběhu je nejzajímavější to, že do žánru mixuje náboženské prvky a nahazuje otázky víry.

Proto Katherine není skeptickou vědkyní od narození, ale vlastně zahořklou ovečkou, která ztratila víru. Vzpomínky na tento krutý okamžik jí pronásledují stejně jako varovné telefonáty od jednoho pátera. Ty nemají naznačit jen to, že tenhle film proměnil v přízrak i dalšího dobrého herce, který se mu upsal, Stephena Reau, ale hlavně přesvědčit Katherine, že na nadpřirozené výmysly těchhle scénáristů jí její vědecký mozek stačit nebude.

Zatímco divák si může být poměrně jistý už od táhlých prvních minut, že ho budoucí sada pseudopřekvapivých rozuzlení nezajímá, Katherine se samozřejmě nedá přesvědčit tak lehce, o co doopravdy jde a potřebuje bojovat s očividně digitálním útokem kobylek, much, žab, nemocí šílených krav a podobnými božími nápady a k tomu ještě s klišoidně podivnými postavičkami z městečka, neustále vyděšenou ušpiněnou holčičkou, nevýrazným Davidem Morrisseyem v roli potenciálního objektu náklonnosti a nepřehlednou režií. Teprve pak se konečně vzdá svého rozumu. Evidentně má víc sil i víry než diváci.

Stephen Hopkins sice dost kreativně vymyslel portrét Života a smrti Petera Sellerse, v Krvavé sklizni se ale úporně drží stylu hororových trailerů – hodně střihu, málo smyslu. A to i ty upoutávky můžou vystrašit víc, protože Hopkins stráví vždycky o všeho tolik času, že napětí a zaujetí se vypaří jako pára nad bažinou. Jediná pevná substance, která zůstává, je atraktivní Hilary Swank v tílku. Kdyby bůh najal na první předvedení svých morových ran tenhle tým, tak by Izraelci ještě pořád stavěli v Egyptě pyramidy.

The Reaping, USA 2007, 97 minut. Režie Stephen Hopkins, hrají Hilary Swank, David Morrissey, Idris Elba, AnnaSophia Robb, Stephen Rea. Premiéra 26. 4. 2007.

foto: Warner Bros.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

03. 03. 2005, autor: admin

Multioscarové boxerské drama Clinta Eastwooda, které ohromí fantastickou Hilary Swank v hlavní ženské roli, potěší precizně vystihnutou atmosférou a zarazí obrovským dějovým zvratem.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Každý, kdo má automobil, jistě ví, že je potřeba nezapomínat na pravidelné servisní intervaly a j...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.