Krev jako čokoláda

06. 04. 2007, autor: prochlapa.cz
Třetí Underworld? Spíš pohlednice z Bukurešti, kde vlkodlaci prodávají absint. V milé, ale zapomenutelné pohádkové romanci je víc čokolády než krve.
Krev jako čokoláda

Filmoví scénáristi si pro filmové milence vždycky vymýšlejí spoustu různorodých překážek testujících sílu jejich romantického vzplanutí. Buď lásce nepřeje rodina nebo má jeden z dvojice nevyřešenou minulost nebo zrovna bojuje sám se sebou… Půvabnou blondýnku Vivian potkalo všechno najednou. V ulicích Bukurešti denně vyběhává dětské trauma z vyvraždění blízké rodiny, od zbytku příbuzenstva se cítí poněkud odcizená, protože se jí moc nechce dodržovat pravidla, podle kterých žijí. K tomu si prochází pochybnostmi o svém dalším životě. A navíc je vlkodlak.

I když se tenhle film prezentuje jako něco podobného Underworldu, kromě stejných producentů a tlupě vlkodlaků od něj něco jako Underworld nečekejte. Tisící variace na věčný romeojuliovský příběh o zakázané lásce vyšel z knížky pro teenagery a u věkové přístupnosti na začátku puberty taky zůstal. Místo upírských a vlkodlačích gangů, jejichž neustálé podzemní přestřelky skoro nenechávaly prostor pro nějaký příběh, Krev jako čokoláda naopak upřednostňuje romanci, která vyklidí místo větší akci až ke konci pohádky. A taky tu nejsou žádní upíři.

Krev, kterou vlkodlaci rádi, je lidská. Když to zjistí Aidan, člověčí část milostného páru, ještě se nezachová jako románový rek, ale jako normální člověk. Začne litovat, že Vivian vůbec poznal a chce utéct. Jenže už je pozdě. Takže se mu budou hodit všechny ty vědomosti načerpané v rámci jeho rešerší na nový komiks o vlkodlačí princezně. Třeba, že se vlkodalci můžou měnit ve vlky, kdy chtějí, že kousnutím nikoho nenakazí (ale většinou rovnou zabijí). A hlavně, že na ně platí stříbro.

Přetváření zažité vlkodlačí mytologie je jedním z mála osvěžujících kousků této vcelku milé pohádky. Její mytologie je příjemně jednoduchá stejně jako všechno okolo, včetně speciálních efektů, které se omezují na fantastické světlo podobné polární záři. Z něho pak vyskočí opravdoví vlci, kteří umějí skvěle běhat a taky jsou schopni lehce rozkousat zpovědní budku. Oddechovou béčkovou úroveň nekazí nijak výjimečnými výkony ani herci, čítající kromě Američanky Agnes Bruckner taky Brita Hugh Dancyho a Francouze Oliviera Martineze. Mezinárodnímu štábu velela Němka, Katja von Garnier. Její pokusy ozvláštnit akčnější scény hrátkami s obrazem dokazují, jak moc je nakonec pro film lepší, že se věnuje víc romanci a probírání traumatických minulostí hrdinů.
Krev jako čokoláda prostě není další Underworld, ale lehká gotická romance s prázdninovým nádechem propagující Bukurešť jako nádherné město plné magie, dobrodružství a maskovaných vlkodlaků prodávajících absint. Působivé panoramatické obrázky Bukurešti asi přetrvají ve vaší paměti déle než příběh a postavy, ale v temném sále a s krabičkou čokolády po ruce se dá tenhle kousek docela příjemně přečkat.

Blood and Chocolate, USA 2007, 98 minut. Režie Katja von Garnier, hrají Agnes Bruckner, Hugh Dancy, Olivier Martinez, Katja Riemann, Bryan Dick. Premiéra 5. 4. 2007.

foto: HCE

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Něco jako láska

Něco jako láska

23. 06. 2005, autor: admin

Emily a Oliver na sebe narážejí sedm let, než se konečně rozhodnou, jestli se k sobě hodí, nebo ne. Romantická komedie, která patří k těm realističtějším - a lepším.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.