Krav Maga na vlastní kůži 3: Zkoušky jsou tady

26. 03. 2015, autor: Filip Rakovan
Krav Maga na vlastní kůži 3: Zkoušky jsou tady
Krav Maga na vlastní kůži 3: Zkoušky jsou tady

Semestr je za námi. Mluvíme o semestru, ale samozřejmě se to netýká školního, resp. akademického roku, jde o naše tréninky izraelského bojového umění Krav Maga. Půl rok utekl jak voda a než jsme se nadáli, byly tady závěrečné zkoušky na stupeň P2. To znamená druhý stupeň (logicky, že?), něco ve stylu žlutého pásku, pokud znáte třeba karate. Co bylo předem jasné, že zkušebním komisařem bude Jean Paul Jauffret, jeden z prvních evropských instruktorů, člen TOP evropského instruktorského teamu, Expert 3. Sportovec, bojovník, specialista na boj zblízka, bývalý instruktor elitní jednotky výsadkářů francouzské cizinecké legie, velitel speciální vojenské jednotky, vymítač drogových gangů v jedné z nejproblematičtějších oblastí Francie.

Dalo se čekat, že nám nic neodpustí (jako kdyby to u jiných instruktorů nebylo stejné...). Každopádně kromě toho, kdo nás bude zkoušet bylo zřejmé z čeho budeme testováni, náplň posledního půlroku cvičení byla jasná – vše, co jsem se za poslední semestr naučili. V den testování jsme pocítili nutkavou potřebu rozcvičit se před samotnými zkouškami, a tak jsme se s částí dalších adeptů z naší skupiny sešli dvě hodiny před zkouškami ve vedlejší tělocvičně, rozhýbali se, zahřáli, protáhli a postupně procházeli všechny techniky, které jsme se učili a vyzkoušeli si je. Samozřejmě bez stresu, nebylo v našem zájmu pár hodin před zkouškami zjistit, že nám něco nejde, že něco neumíme a zpanikařit, takže technika, jednou, dvakrát, prohodit si role útočníka a obránce a rychle na další. Po dvou hodinách našeho soukromého cvičení došlo na hodinu H.

Pozdravili jsme se s Jean Paulem a začalo se cvičit. Obrany proti přímým úderům na hlavu, obrany proti přímým úderům na tělo, obrany proti úderům ze strany, tedy hákům, obrany proti kopům. Obrany proti úderům zboku(tady máme několik fází označených 1, 2, a 3), a samozřejmě v neposlední řadě obrany proti napadení nožem. V závěru pak bylo jasné, že dojde na boj a ano, dočkali jsme se. Jeden napadený, dva útočníci a jeden útočník s lapou. A postup jasný – dva útočníci napadají obránce dle libosti, ten se musí bránit a ve chvílích, kdy nedochází k přímému útoku, obránce útočí na lapu. Jak dlouho probíhalo jedno kolo, než jsme se vzájemně prohodili? Ehm, nevím, snad minutu a i tak se to zdálo jako věčnost, po nějakých dvou hodinách intenzivního cvičení už jsme se pomalu blížili ke svému silovému dnu. A mělo být ještě hůř.

Dvacet sekund přestávka na napití a porotže jsme dvacetisekundový čas přesáhli, fyzička, která byla určena na konec zkoušek, byla z porce 50 kliků, 50 dřepů a 50 sedlehů navýšena na 60 kliků, 60 dřepů a 60 sedlehů. Na počítání. Jedna, dvě, tři, čtyři, … šedesát. Netvrdím, že všichni udělali všechny cviky, ale bylo patrné, kdo maká a jede nadoraz a kdo se už asi vzdal. V samém závěru (což pro naši skupinku znamenalo i s předchozím individuálním cvičením) asi pět hodin v kuse došlo k vyhlášení výsledků a ne, pokud nás tam bylo odhadem třicet, tak ne všichni stupeň P2 získali a je korektní říct, že právem. Neměl jsem čas sledovat lidi, kteří cvičí kolem, ale jak bylo řečeno, někde byly nedostatečné techniky, jindy nedostatečné nasazení a to Jean Paul Jauffret nemohl ohodnotit jako „splněno.“ Nicméně ať už někdo splnil zkoušky nebo nesplnil, nebo třeba ani ke zkouškám nešel, na tom až tak v zásadě nezáleží – nálepka nebo diplom vás při napadení neochrání – většina z nás se tak rovnou zapsala od dalšího semestru, na jehož konci by mohl být technický stupeň P3.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Proč to ženám za volantem nejde?

Proč to ženám za volantem nejde?

10. 12. 2016, autor: Jarda Sauer

Několik smutných pravd o hezčí polovičce lidstva.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.