Krav Maga na vlastní kůži 3: Utrpení pokračuje

12. 10. 2014, autor: Filip Rakovan
Náš trénink v izraelské sebeobraně pokračuje, vstupujeme do dalšího semestru plného fyzické námahy, potu, dřepů, kliků a kopanců do rozkroku.
Krav Maga na vlastní kůži 3: Utrpení pokračuje

Krav maga asi znáte. Určitě, pokud čtete Prochlapa.cz a sledujete naše reportáže z tréninku. Jen v rychlosti pro čtenáře, kteří třeba nemají představu nebo jsou na našem webu poprvé. Krav maga je izraelský způsob sebeobrany, rozhodně ne sport, naopak umění, které se snaží za každou cenu uchránit napadeného s co největšími devastačními účinky na protivníka. Já jsem, pravda, sílu pocítil na vlastní kůži a to hned dvakrát, když jsem se rozhodl před několika lety Krav maga vyzkoušet a pak si léčil naraženiny a zlomeniny. Každopádně je tady nový školní rok a s ním další kurz, navazující na předchozí začátečnický semestr.

Parta z minulého roku se v plus mínus stejné sestavě znovu sešla, teď mluvím o cvičencích, výměna proběhla na postu trenéra. Možnou negativní stránkou je, že na toho "starého" jsme si zvykli a byl fajn, pozitivní určitě je, že s novým trenérem přijde jiný, další pohled na věc a jiné, nové zkušenosti. Takže super.

Opakování je matka moudrosti, jakkoli cílem je pokročit během půl roku na další úroveň – tak začneme tím, že si připomene to, co jsme se naučili během prvního semestru, Kopy do všech stran, tedy front-kick dopředu, kopy do strany a dozadu, samozřejmostí je třistašedesátka, tedy obrana, kdy jedna ruka blokuje kruhový úder (facku, hák, …) a druhá zároveň v ten samý okamžik kontruje úderem. Plus jeden a půl rytmu, to je zase obrana proti direktu, tedy přímému úderu, kdy během jednoho a půl rytmu, nebo chcete-li kroku, dojde k obraně, úhybu tělem z linie protivníkova útoku a následně k úderu. K úderům, aby bylo jasno...

Krav maga není o jedné ráně, když už je třeba se bránit, tak je zapotřebí, aby se na útočníka snesla celá sprška úderů, dokud nebude konflikt vyřešen. Větším problémem než to, že bych třeba zapomněl nějaké techniky se ukázala být fyzička, přece jenom pokud jsem v rámci rekonvalescence (jak jsem alibisticky nazval svou lenost) přes celé léto nic nedělal, necvičil a neposiloval) se půst fyzické pasivity na prvním tréninku projevil tím, že jsem se zadýchal už po třiceti sekundách rozcvičky a tento stav mi vydržel celou hodinu a půl tréninku. No nic, alespoň mám jasný prostor ke zlepšení a motivaci. A "utrpení," o kterém se zmiňuji v nadpisu, souvisí právě s tím, že jsem přes léto nechal svaly v klidu a pak padal, slušně řečeno, na ústa.

Opakování probíhalo i dále, zejména vzduchem létaly lokty a kolena, obrazně i doslova, kdy jsme opakovali údery loktem do všech stran, na delší vzdálenost i zcela natěsno, plus kopy kolenem. Kam? No, ehm, raději se neptejte... Základy z prvního půlroku jsme projeli jak na prvním, tak na druhém tréninku (fyzička pořád nic moc), přidávali jsme nějaké další údery, lokty a pěstmi odspodu, tzv. kladiva, shora dolů, s důrazem - jako ostatně u všech úderů- na práci těla. Boků, ramen...  Příště nás podle všeho čeká další opakování, něco nových technik, a samozřejmě, posilování jako nedílná součást cvičení.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Krav Maga na vlastní kůži: První trénink

Krav Maga na vlastní kůži: První trénink

17. 10. 2012, autor: Dalibor Žák

Nedávno jsme psali o tom, že je tahle izraelská sebeobrana nejdrsnější na světě. Tak jsme se rozhodli to vyzkoušet sami na sobě.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.