Krabičková dieta? Prochlapa má svůj vlastní recept!

05. 08. 2015, autor: Filip Rakovan
Není to o touze zhubnout a zbavit se kil, rozhodně ne v první fázi. Jde nám o to dobře a kvalitně se najíst. Aniž bychom vytáhli paty z tepla domova.
Krabičková dieta? Prochlapa má svůj vlastní recept!

Z tepla domova, tedy přesněji řečeno v našem konkrétním případě z tepla redakce. Jde o to, že jsme zlenivěli natolik… Ehm, jinak, … rozhodli jsme se, že budeme v práci tak efektivní, že odbouráme časovou ztátu cesty na oběd a namísto toho, abych chodili po místních restauracích, budeme pracovat a jídlo si objednáme dovážkou. Otázkou bylo, co si, kromě obligátní pizzy, můžeme nechat přivést. V podstatě vše. Dnes už není výběr jídla zúžen pouze na italskou placku nebo tortilly.

Větší a větší oblibu si v objednávkách berou burgery či klasická menu v podobě polévky a hlavního jídla. Ano, i ty vám dnes domů nebo do kanceláře přivezou, takže v době oběda rozhodně nebudete strádat. To je optimální především i kvůli pravidelnému jídelníčku, což má velký vliv na případné problémy s nadváhou. A je to venku, o ta kila navíc nám jde prostě také.

Rozvozy z více než tisícovky restaurací po celé republice a pokrmy ze čtyřiapadesáti různých sekcí nabízí třeba internetový portál pro rozvoz jídla JídloTEĎ.cz. A to teď ke důležité, protože nevím jak vy, ale my řešíme jídlo, až když máme hlad, tedy "teď" a ne s předstihem několika hodin. Jídla si navíc můžete objednat předem na konkrétní hodinu, a tak vše může běžet podle vašeho plánu. „Pokud po příchodu do práce náhle zjistíte, že je třeba řešit nečekané povinnosti, které zaberou čas navíc, můžete si jídlo objednat předem. Oběd či večeři tak budete mít hotové ve chvíli, kdy na ně opravdu budete mít čas,“ radí Marc Westermann z internetového portálu pro rozvoz jídla JídloTEĎ.cz. Co nás ale kromě chuti a kvality jídla zajímá, je také způsob balení, není nic horšího, než plastová krabička, ve které se během cesty maso, omáčka, brambory a nedejbože obloha s čerstvé zeleniny smíchaly v jeden odpudivý „koktejl,“ nebo burger, ze kterého po cestě maso uteklo z housky ven a tam vystydlo. Nám prostě záleží na tom, v čem je jídlo a jak je zabalené.

Balení hotového jídla už dnes naštěstí není jen o papírové krabici na pizzu a plastové krabičce rozdělené napůl mezi hlavní chod a přílohu. Řada lidí dříve ani nepřemýšlela o objednání polévky, ale dnes ji dostanete ve speciálním plastovém kelímku s uzávěrem, který eliminuje riziko vylití. Kelímky se liší podle velikosti – obyčejné polévky se nalévají do menších rozměrů, zato thajské phở, které slouží jako hlavní chod, už je zabaleno do pořádného kelímku. Svíčková/guláš – musí být také perfektně zabaleny. Rozhodně se nesmí stát, aby vám knedlíky dorazily ve stejném boxu jako guláš nebo svíčková, kdy nasáknou a jsou kompletně promočené. „Aby tomu v kvalitním podniku předešli, zabalí knedlíky zvlášť v boxu a guláš či svíčkovou v nádobě s víčkem. Tímto způsobem navíc můžete jako restauratér vždy zajistit, že se svíčková a guláš dostanou k zákazníkovi vždy v horkém stavu a to i díky elektricky vyhřívaným boxům,“ radí Marc Westermann z internetového portálu JídloTEĎ.cz. Hamburger – je důležité, aby salát a příloha byly správně odděleny. Pro samotný burger je navíc nejlepší, pokud je zabalen do ekoobalu, díky čemuž se houska nedostává do styku s plastem. Ekoobal zároveň absorbuje vlhkost, a houska tak zůstane křupavá. Quesadilla – má jasně oddělené přihrádky, quesadilla na jedné straně, nachos na druhé. Oddělení zabrání, aby se při přepravě obsah promíchal. Omáčky jsou navíc zabalené zvlášť v kelímku s víčkem. Nejenže v takovýchto boxech přijede jídlo v perfektním stavu, box také pomůže zachovat estetiku jídla.

Takže naše vlastníá zkušenost? S obejdnávou jídla dobrá, to ne že ne, a je třeba zmínit, že objednání jídla bylo záležitostí několia sekund, jídlo přijelo v uvedeném časovém intervalu a vylo dobře zabalené a teplé. Bohužel krokem vedle byl výběr restaurace, nakonec jsme se totiž přece jenom v našem prvním pokusu dovozu jídla rozhodli pro pizzu, a to z restaurace Finezza na Žižkově. A spokojeni jsme nebyli, tedy jedna pizza ze tří v pořádku, docela dobře dochucená - lépe než ta, na kterou chodíme obvykle "za roh." Ovšem dvě pizzy, to byla tragédie a může za to artyčok. Tedy chřest. JDe o to, že jedna pizza měla být s artyčoky už sama od sebe a na druhou si kolega artyčoky za 25 Kč navíc přiobjednal. A namísto dobrého, křupavého artyčoku jsme se dočkali bílého chřestu z plechovky. Brrrr... Pizza se stala, jak to jen říct, nedobrou... Takže z pokud jde o servis a tak dále, tak jsem byli s naší první zkušeností spokojeni, příště ale zvolíme jinou restauraci.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Jak funguje olympijská pochodeň?

Jak funguje olympijská pochodeň?

10. 04. 2008, autor: admin

Moderní doba si žádá své i na poli donedávna okupovaném osvědčenými dřevěnými pochodněmi...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Výzkum americké IIHS dokazuje zanedbatelný efekt kolenních airbagů, naopak mohou následky nehody ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.