Kdo jsou Romové a další vtípky z Necyklopedie

31. 10. 2011, autor: Dalibor Žák
Určitě jste už někdy slyšeli o Necyklopedii. Podle jedněch se jedná o satirický web, který nemůžeme brát vážně, ale podle zastánců to jsou jediné internetové stránky, které přidělují věcem pravá jména.
Kdo jsou Romové a další vtípky z Necyklopedie

Necyklopedie je trnem v oku všech mravokárců a zastánců bezmezné politické korektnosti. No, nejlepší bude, když si ukážeme některé příklady nekorektnosti, které Necyklopedie uvádí. Na druhou stranu, i v nich se dá najít více nebo méně skutečnosti a není divu, že poněkud svérázný jazyk, který Necyklopedie používá, už pobouřil mnoho lidí – zejména pak menšin, které se cítí dotčeny a žádají omluvu.

Nyní se pojďme podívat na některé pichlavé výroky z Necyklopedie

Praha
Prahu známe jako hlavní a zároveň největší město České republiky. Co ale o Praze píše Necyklopedie? "Praha (anglicky Pragmaticality, v Moravistánu Prágl nebo Cajzlograd, možná též varianta Zeislstadt, v Ostravštině potom Praha pyčo) je město zhruba v prostředku té části České republiky, která už není Moravistánem. Mimo jiné je to i sídlo vlády, což jen trochu zmírňuje její ctižádost.

Praha

Pražáci nebo také Cajzli jsou obyvateli Prahy. Vyznačují se zvýšenou mírou arogance a vtipným nářečím, které je následkem jejich degenerace (pod Prahou je velké množství uranu). Pražáci jsou za každou cenu free, cool a in, neboli frikulín, což si dokazují pořizováním všelijakých nesmyslů, které pak dávají na odiv světu. "

Romové
Už začátek zavání maximem politické nekorektnosti, když se hned v úvodu ptá Necyklopedie: "Možná hledáte: Michael Kocáb, Džamila Stehlíková, či Jiří Čunek".

Co tedy píše o Romech: "Romové (zkomolenina výrazu cikáni) jsou fiktivní národ chaoticky rozmístěný takřka po celé Evropě. Jedná se o technicky zaměřené lidi a proto svůj název mění podle toho, jaká technologie je zrovna populární. Svůj současný název "Romové" si zvolili na jednom svém srazu v roce 1971 v Londýně podle ROMu, což je nepřepisovatelný typ paměti používaný v počítačích (z anglického Read-Only Memory).

Luxusní residence Chánov

Nyní se spekuluje o tom, že v rámci držení kroku s dobou se přejmenují podle modernějšího typu paměti Flash. Do budoucna je tedy možné, že budeme tento typ lidí nazývat Flashové."

V kapitole nazvané "Odkaz Romů lidstvu" uvádí Necyklopedie jen toto: ">>> na této sekci se čile pracuje; žádáme všechny, kteří vědí o vhodném obsahu, který by zde mohl být zaznamenán, aby se přihlásili <<< "

Facebook
Nejpopulárnější sociální síť samozřejmě nemůže na Necyklopedii chybět. Píše o facebooku toto: "Po mnoho tisíc let byla nejzábavnější činností, kterou jste mohli provádět, když jste byli sami doma, masturbace. Změnilo se to teprve v 21. století příchodem Facebooku. Opravdoví fanatici dokonce tvrdí, že Facebook je lepší než sex (myšleno ve víc než jednom člověku a bez kalhot).

Failbook

Facebook vykazuje všechny známky psychosociální drogy. Nejedná se, jak se někteří nesprávně domnívají, o virus, protože postižení ho sami a opakovaně, takříkajíc stále opakovaněji vyhledávají. Za povšimnutí stojí i to, že tito nešťastní jedinci se o svém vztahu k Facebooku nevyjadřují v posesivním módu "Mám Facebook", ale "Jsem na Facebooku" (podobně jako jiní přiznávají například "Jsem na kokainu. Jsem na toluenu. Jsem na podmínce. Jsem na hovno")."

KSČM
O jedné z politických stran se Necyklopedie vyjadřuje takto: "Komunistická strana českých Marťanů (KSČM) je spolek mutantů (Filip, Grebeníček) a klonů Jiřího Paroubka, které pro něj z jeho bradavice naklonoval Aštar Šeran. Paroubkova bradavice odebráním potřebné tkáně zjevně nedošla podstatnější újmy a není proto vyloučena možnost klonování dalších členů KSČM. Tomu by nasvědčovala i revoluční marťanská hymna "Vstanou noví bojovníci", která líčí konečné vítězství světového proletariátu a mezinárodního dělnického hnutí.

Komunistická párty (Communist party)

Marťanští mutanti se přitom vyskytují ve dvou formách a) stabilní a b) těkavé, nestabilní formě, které je typická pro prvoky, jako je třeba améba (česky měňavka). Jestliže reprezentaty stabilní formy jsou již zmínění Filip, Grebeníček a dále například prof. Zdeněk Jičínský (dnes používá mimikru sociálního demokrata), pak typickými představiteli měňavek jsou členové KDU-ČSL a přímo učebnicovým přikladem je Miroslav Kalousek.

Při hlasování o důvěře Topolánkovy vlády prožíval Kalousek na veřejnosti muka transmutace (třas údů, pot, přerývané dýchání a nekontrolovatelné vzdechy) a nebýt zázračného elixíru, který musel v poslední chvíli požít u řečnického pultíku (elixír byl osobně připraven samotným Aštarem Šeranem) nechybělo mnoho a Kalousek se mohl zjevit ve formě českého Marťana."

Gayové
Analýze Necyklopedie samozřejmě nemohli uniknout ani zástupci čtyřprocentní menšiny. Píše o nich toto: "Gayem se myslí muž, který má až úchylnou touhu prozkoumávat jiné muže (může se jednat až o módní záležitost). Problém nastává, když se potkají 2 a více gayů.

Čtyřprocentní chlapci

Počet gayů je přímo úměrný velikosti hrozby společnosti. Takto tvořené páry (nebo organizované homoskupiny) vedou k rozkladu lidské populace. Děti a mladí potkávají tyto "muže" na ulicích a jsou ohromeni jejich ladností (to je jeden ze základních poznávacích znaků) a přejí si být jako oni, to vede k vymírání lidské rasy díky nemožnosti další reprodukce homopárů."

Nejlepší bude, když si Necyklopedii otevřete sami, necháte si vyhledat libovolný termín, který vás zajímá, a uděláte si svůj vlastní obrázek o údajné (ne)korektnosti.

VYBÍRÁME
Hudební prasáci - 1. díl

Hudební prasáci - 1. díl

11. 03. 2010, autor: Jakub Lízal

V našem novém seriálu se vám představí největší prasáci hudebního průmyslu. V průběhu příštích deseti dílů se setkáte s nejdrsnějšími feťáky, alkoholiky, násilníky a divochy...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
31. 10. 2011, Uživatel: Jarin
Reagovat

:D snad nebudou rychli jako Flash(superhrdina) jinak sme vsichni v prdeli


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nová výstava Škoda Octavia &#038; Škoda Felicia „60“ v mladoboleslavském Škoda Muzeu připomín...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.