Jednotka příliš rychlého nasazení

08. 06. 2007, autor: prochlapa.cz
Po zombících přišla řada na akční parťáky. Tentokrát ale mají britští komici americké trháky moc rádi na to, aby jejich zábavná parodie zůstala zábavnou parodií až do konce.
Jednotka příliš rychlého nasazení
Nejdřív to Britové zkusili se zombie hororem, v Hollywoodu ale přebývá spousta žánrů, jejichž pravidla si zaslouží zesměšnit. Jako třeba akční filmy, v nichž všestranný, schopný, osamocený hrdina dokáže s minimální pomocí postřílet všechny padouchy v městečku a zachránit tak vesmír, vlast nebo aspoň svou profesionální čest. A tak po úspěchu parodie Soumrak mrtvých přichází tým kolem Edwarda Wrighta (režisér a scénárista) a Simona Pegga (herec a scénárista) se svou verzí akční komedie.

A se svou verzí akčního hrdiny. Tenhle se jmenuje Nicolas Angel a, i když nevypadá tak mužně jako Keanu Reeves nebo Will Smith, určitě stihl pozatýkat víc zlosynů než ti dva ve všech svých filmech dohromady. Jeho kolegy sice hrají větší hvězdy, než je představitel hlavní role Simon Pegg (v roztomile absurdním sledu se tu mihnou Martin Freeman, Steve Coogan a Bill Nighy). Na jeho výkonnost, z níž by měl každý správný soudruh radost, protože překračuje pracovní plán ostatních o 400 %, ale nemají, a tak Angela radši posílají na venkov. I s jeho japonskou kytkou, jedinou organickou bytostí, kterou má policajt tělem i duší čas milovat. I když Angel stihne ještě před nástupem do služby pozatýkat polovinu obyvatel svého nového působiště, včetně t.č. opilého budoucího kolegy, na venkově je nuda. Aspoň než tam začnou v nápadně bizarních nehodách (ve stylu Nezvratného osudu) hromadně umírat obyvatelé.

Jak se blíží konec, Angel a jeho nový kolega a kámoš se sice nezadržitelně přibližují velkolepě absurdnímu odhalení. Film sám se ale taky přibližuje svým parodovaným vzorům až do takové blízkosti, že se stane skoro jedním z nich. Už doslovné ukázky, co přesně tak smrtelně bolestného potkalo oběti, trochu přehání styl snímku. Závěrečná, mučivě dlouhá střílečka pak britskou jemnost, která do té doby standardní filmový případ posouvala k hravé zábavě, postrádá úplně. I když v ní neohrožení a téměř nezranitelní policajti střílejí do babiček, faráře a dalších ctihodných ozbrojených občanů, dvacetiminutová obecní jatka působí jako z jiného filmu.

Jednotka zasahuje sice v odsýpajícím akčním tempu a stylu, ale honí o něco víc parodií, než na co jí stačí její vynalézavé schopnosti, a nakonec se zadýchá ve zbytečně natažené stopáži. Jako každá parodie je nejlepší v drobnostech, hlavně v úvodních výstupech známých tváří. V jedné brilantní scénce rozchodu odehrávající se na místě činu plné zamaskovaných vyšetřovatelů odebírající vzorky, se pod jednou z masek pohybuje třeba i někdo nápadně podobný Cate Blanchett. Sliby z takového začátku ale nakonec zůstanou jenom sliby.

Hot Fuzz, UK 2007, 121 minut. Režie Edward Wright, hrají Simon Pegg, Nick Frost, Jim Broadbent, Timothy Dalton, Lucy Punch, Paddy Considine.

foto: Bontonfilm
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nikomu to neříkej

Nikomu to neříkej

16. 03. 2007, autor: admin

V napínavé francouzské krimi podle amerického vzoru zoufalý muž pátrá, co se stalo s jeho ženou. A francouzská hvězda Guillaume Canet dokazuje, že je dobrý režisér, ale průměrný scénárista.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.