Jak se stát úspěšným lovcem (žen)?

03. 08. 2015, autor: prochlapa.cz
Léto je v plném proudu. Na pláži, hudebních festivalech nebo na diskotékách a v barech naráží zástupy krásných žen, ale nevíte, jak na ně, nedaří se vám je sbalit?
Jak se stát úspěšným lovcem (žen)?

Zkoušíte osvědčené triky, ale žádná se nechytá? Víme, kde je problém, za všechno totiž může mozek! Podle teorie tzv. trojjediného mozku se náš mozek skládá ze tří částí – plazí mozek, mozek savců a mozek primátů, přičemž to, jak řídíme business, řešíme konflikty, ale taky balíme holky a necháváme se sbalit je ovlivněno právě tím, jaká část mozku u nás převládá. Nezoufejte tedy a pokračujte ve čtení. Dozvíte se, jaké tři typy žen podle převažující části mozku rozlišujeme, a jaké balící techniky na ně platí. Každá totiž slyší na něco jiného…

Případ první: Jak nevyplašit ještěrku
1. Pozoruj zpovzdálí její tělo, nálady a reakce její neverbální komunikace. Stačí tak 2 minuty. Soustřeď se hlavně na ruce. Ještěrka je rozevlátá a nesmyslně rozhazuje rukama. Neustále si poposedává na židličce, případně si nepřetržitě srovnává nohy. Hladí sama sebe po těle, nebo se sem tam dotýká kamarádky. Naklání se k důvěrnému rozhovoru. Špitají si. Hihňají se. Působí spiklenecky, až ti může připadat, že někoho pomlouvá. Často si upravuje vlasy nebo oblečení. Střídá nálady tak, že chvíli svítí nadšením a pak zase vadne jako třídenní kopretina. Dívej se na ni a při střetnutí vašich pohledů se na ni usměj. To několikrát opakuj. Nespěchej! Potřebuje se cítit bezpečně, bude ji trvat déle, než si tě připustí k tělu.

2. Přibliž se na doslech. Je upovídaná, veselá nebo řeší svoje trable? Povídá o lidech a její věty jsou plné toho, jak danou situaci ona vnímala. Její věty jsou plné pocitů a sama se také snaží vyvolat pocity u druhého. Je nesoustředěná? Přeskakuje stále na další nová témata? Připrav se na strategii společník.

3. Zvol strategii. Na základě prvních dvou kroků zvol správnou strategii. Strategie společník vychází z toho, že ještěrka potřebuje mít blízko u sebe příjemného člověka. Nasaď tedy úsměv, buď milý a připrav se mít pro všechno pochopení. Překontroluj svoji vůni (pozor, příliš silné aroma by mohlo škodit) a můžeš vyrazit.

4. Vyber vhodná slova. Zvol věty jako: „Krásně voníš.“, „Máš krásný úsměv…, krásné oči a hluboký pohled.“, „Jsi velmi přitažlivá, příjemná, jemná…“ a podobně. Nakloň se k ní, vstup zlehka do jejího osobního prostoru. Jemně se jí dotkni. Věnuj jí svůj pohled, mluv očima a rychle se nalaď na její vlnu. Buď jako její zrcadlo (dělej podobné pohyby a gesta, která vidíš u ní). Vyhledávej rychle možnost společného prožitku. Zkus třeba: „Jsi nějaká smutná, stalo se něco?“, „Mohu ti nějak pomoct?", „Jsi tak veselá, to je hezké." a začni hned konverzovat na téma, co tam dělá, jaká fajn (hrozná) hudba právě hraje. Pokračuj: „Co kdybychom si společně dali něco dobrého?“ (zvol třeba mezi dobrým vínem nebo Martini), „Pojď si zatančit." a nechej ji začít povídat o sobě. Dávej najevo pochopení a empaticky přikyvuj. Ona potřebuje získat pocit, že jí s tebou bude hezky. Letmé dotyky dělají divy. Dávej jí tolik prostoru, kolik sama potřebuje. Pozor, na ještěrku se netlačí! S každou další deckou vína roztaje, stejně tak jako když zjistí, že ti nikdo nerozumí, nebo že ti všichni ubližují. Bude cítit potřebu ti pomoc, zvýšit tvoje sebevědomí. Postel to jistí. Tam můžete skončit, když se vypovídá i ona tobě. Bude potřebovat tvoje pohlazení a tvoji něhu. Alkohol dělá své, i když to asi není úplně fér...

5. Další doporučená aktivita. Setkání s přáteli, výlet do přírody, tradiční diskotéka, dobrá večeře, kafíčko, zákusek (láska prochází žaludkem), romantický film, tradiční komedie, jakýkoli odpočinkový žánr.

Případ druhý: Jak zkrotit lvici
1. Pozoruj zpovzdálí její tělo, nálady a reakce její neverbální komunikace. Stačí tak 2 minuty. Soustřeď se hlavně na ruce. Lvice působí dominantně, je sebevědomá. Gestikuluje s otevřenou dlaní a propnutými roztaženými prsty seká směrem k lidem, s nimiž se baví. Její tělo je napnuté a tebe přitahuje její poprsí, zvednutá brada, uhrančivý pohled nebo všechno dohromady.

2. Přibliž se na doslech. Je jí všude kolem plno, baví svoje okolí. Skáče do řeči a nenechá nikoho povídat. Na otázky odpovídá protiotázkou. Má potřebu ostatní překřičet, trumfovat. Rozehraj strategii hráč.

3. Zvol strategii. Na základě prvních dvou kroků zvol správnou strategii. Strategie hráč má dvě verze: 1. Jdi do toho. První strategie je o aktivitě, sebevědomí a akci. Lvici budeš muset zaujmout svojí rozhodností a aktivitou. Buď dominantnější než ona. Alespoň na chvíli musíš být samcem, který vede a klade otázky. 2. Nezájem. Tato varianta naopak spočívá v tom, že se ji snažíš přehlížet. Dominantní atraktivní lvice je zvyklá na obdiv samců, a ty si její pozornost můžeš získat právě tím, že se o ni nezajímáš. Je to hra, během které teď nebudeš lovit ty ji, ale ona začne lovit tebe.

4. Vyber vhodná slova. Vyzvi lvici k akci: „Dáš si panáka?“, „Co piješ?". Mluv v alternativách a nabízej dvě řešení: „Dáš si fernet (kofolu) nebo něco jemnějšího (ostřejšího)?“, „Fajn atmosféra, ne?". Bav ji! Používej slova jako: jedině, pecka, musí, nikdy, vždycky, bomba, super. Ohrom ji zážitky, vyprávěj jí o svých dobrodružstvích a o svých vítězstvích. Nezapomeň, že k vítězství patří i porážky (skromnost), ze kterých se ale vítěz dokáže poučit. Těm se proto zasměj. Jsi přece nad věcí! Mluv v krátkých větách. Vybízej ji k rozhovoru: „..., jo?“ „..., fakt?“. Ona tě musí obdivovat a potřebuje vidět, že i ty obdivuješ ji. Hlučná atmosféra, překřikování, tanec a tokání ji budou motivovat. Když začnete tancovat, buď hlučný, zvedni ruce a tleskej do rytmu, abys lvici povzbudil. Házej obdivné pohledy a spolu s tleskáním zvedej do rytmu i svoji bradu (to je jako výzva). Směj se, máš přece radost, že je krásná, a že se předvádí jen pro tebe. Využij příležitosti, kdy může poznat tvoji sílu – rozhrň dav, poskytni ochranu, postrč ji dopředu, zbrzdi ji, anebo ji jen „trochu" zmáčkni ruku, když se budete seznamovat. Sex neoddaluj. Naopak. Proto to přece děláš. Běž rychle na věc. Při variantě „nezájem" je tvoje chování prakticky stejné, jen se soustředíš na její přátele a sokyně. Nevybírej vždy tu nejkrásnější sokyni, ale holku, kterou ona za svoji sokyni považuje. Když přestřelíš, mohlo by se stát, že si řekne, že takový borec o ni nikdy stát nebude, čímž ztratí sama zájem. Tento typ žen je nerad loven, ale rád loví. Utíkej před ní, ale jen tak, aby tě mohla chytit a s chutí si tě podmanit. Spěchat bude ona.

5. Další doporučená aktivita. Dobrodružství, sport, zpotit se, adrenalin, tanec, kola, výzva, netradiční výlet, kde ještě nebyla, akce, kde bude důležitá (VIP), akční, dobrodružný film nebo komedie. Ještě lepší bude další sex, a to ideálně v přírodě s rizikem, že vás někdo odhalí.

Případ třetí: Jak si získat kočkodánku
Pozn. Typologie biostrukturální analýzy označuje lidi s dominující částí velkého mozku – mozku primátů – jako opice. Jistě uznáte, že tím bychom dost holek naštvali (nevýrazná a ještě k tomu opička), opusťme tedy vědeckou sféru a pracovně ji nazvěme kočkodánkou.

1. Pozoruj zpovzdálí její tělo, nálady a reakce její neverbální komunikaci. Stačí tak 2 minuty. Hlavně ruce. Kočkodánka je naprosto nevýrazná. Působí klidným a tichým dojmem. Spíše nemluví, ruce i posed jsou klidné. Opička jen pozoruje, co se děje kolem a po troškách usrkává ze svojí skleničky. Pokud komunikuje se svým okolím, nedokážeš odhadnout, o čem je asi řeč, protože její tvář moc nálad neodráží. Počítej i s tím, že pokud se tvoje oči potkají s jejím pohledem, bude to ona, kdo uhne jako první. Možná trošku ostýchavě sklopí zrak. V tom případě vydrž v pozorování ještě chvíli, buď si jistý, že se její pohled ještě několikrát vrátí. Nespěchej. Už tě zaregistrovala a teď pozoruje ona tebe. Pak přeskoč bod dva (2. Přibliž se na doslech) a běž hned na bod tři. Oslovit opičku příliš brzy by bylo chybou. Vyvedlo by ji to z klidu a byla by velmi nedůvěřivá. Použij strategii pozorovatel.

3. Zvol strategii. Na základě prvních dvou kroků zvol správnou strategii. Strategie pozorovatel vychází z toho, že navazuješ na to, co vidíš.

4. Vyber vhodná slova. Řekni něco jako: „Vidím, že ti něco vrtá hlavou...", „Vidím, že tě něco trápí.", „To je zajímavé. Působíš na mě tak klidně a s nadhledem.". Začni s tím, že prozradíš, co jsi zpozoroval, protože kontakt je již navázán pohledem. Orientuj se na racionální procesy – přemýšlení, srovnávání, porovnávání, poměrové ukazatele. Své otázky směřuj do budoucnosti. Ptej se: „O čem přemýšlíš?", „Co ti vrtá hlavou?". Pokládej otevřené otázky a neskákej jí do řeči. Mluv spíše potichu. Posiluj klidnou atmosféru a nabídni jí klidnější prostředí. Zkus ji přímo odvézt do míst, kde „se budeme lépe slyšet", „kde je více klid". Buď zdrženlivý a očekávej mírně odtažité reakce. Přece jen jí dej čas na to, aby tě bezpečně zařadila do svých algoritmů. Potřebuje se nejdříve vyrovnat se všemi možnými následky vašeho vznikajícího vztahu.

5. Další doporučená aktivita. Procházka, poznávání přírody s výhledy do krajiny nebo na hladinu rybníka, hvězdy, hrady a zámky, posezení v klidné kavárně, společné čtení, případně další aktivity spíše jen ve dvou.

Tak, a to je vlastně celé. Oslovením to začíná. A oslovení zpravidla funguje na principu „vrána k vráně sedá“. To znamená, že sympatické je nám známé chování, které známe zejména sami od sebe. Toto chování i preferujeme. Pro navázání dlouhodobého vztahu však preferujeme přístup založený na skutečnosti, že protiklady se přitahují. Proto po úvodním oslovení přejdi co nejrychleji do svého přirozeného chování. Od stálého partnera totiž zpravidla očekáváme alternativy k našemu chování. Potřebujeme, aby byl silný tam, kde my pociťujeme jakousi slabost. To už je ale jiný příběh...

Autor článku PaedDr. Vlastimil Orlita je odborníkem na problematiku tzv. trojjediného mozku, kterou aplikuje do svých tréninkových programů zaměřených na zvyšování výkonnosti člověka. Je autorizovaným školitelem tréninkového systému Structogram® IBSA Luzern a zkušeným poradcem v oblasti psychologie osobnosti, obchodu, komunikace a managementu. S teorií tzv. trojjediného mozku, jež vysvětluje rozdíly v našem myšlení a chování, se čtenáři mohou seznámit v jeho knize „Za to můžeš ty… můj mozku“ nebo na webu mujmozku.cz.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Proč to ženám za volantem nejde?

Proč to ženám za volantem nejde?

10. 12. 2016, autor: Jarda Sauer

Několik smutných pravd o hezčí polovičce lidstva.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.