Jak poznáte, že už jste starý

25. 08. 2011, autor: Jarda Sauer
Jistě, každý z nás se stále duchem cítí na sedmnáct, ale skutečnost je přeci jen jiná. Podle čeho poznáte, že čas bezstarostného mládí už máte dávno za sebou? Zde máte odpověď!
Jak poznáte, že už jste starý


Všichni si myslíme, že staří budeme možná několik let poté, co v osmdesáti odejdeme do důchodu. Když nás budou lidi pouštět sednout v tramvaji a tak. Ale to je samozřejmě omyl. Stáří přijde mnohem dřív. Pokud se na vás vztahují aspoň dvě z následujících sedmi kritérií, tak můžete začít sepisovat žádost o přijetí do nejbližšího domova důchodců.

1) Přestal jste sledovat hudební novinky - Vypadá to jako hloupost, ale ve skutečnosti jde o jeden z nejvýraznějších příznaků stáří – prostě hudebně ustrnete u své oblíbené kapely a veškerý další vývoj ignorujete s tím, že to prostě nemůže být lepší. Vím, o čem mluvím: Od doby, co se rozpadli Moimir Papalescu & The Nihilists, jsem si nekoupil ani jinak neobstaral žádné nové album. A kdybyste mi místo aktuální hitparády četli telefonní seznam, nepoznám to. Ovšem můžu nadávat na to, že současná hudba stojí za prd a dřív že to bývalo jinačí... A to je mi třicet jedna.

2) Z kaleb jezdíte domů tágem - Postupuje to plíživě. Nejprve na kalby prostě chodíte. Neřešíte, zda budete spát v něčí posteli, na zemi nebo v příkopu u cesty. Později si s sebou pro jistotu berete spacák. A pak se z vás stane starý člověk. Starý člověk má rád své pohodlí a nechce se v ničem omezovat. Takže i když slavíte kamarádovy narozeniny někde na hranici civilizace, před půlnocí seberete poslední zbytek sil, se všemi se rozloučíte, necháte je, aby se vám vysmáli, a zavoláte si taxíka, který vás odveze domů. Ano, bude vás to stát spoustu peněz a zřejmě v něm zapomenete telefon, ale za spánek ve vlastní posteli to stojí, ne?

I když jste starý, můžete se stát fanouškem prochlapa.cz na facebooku! Udělejte to, než bude pozdě!

3) Nevydržíte fungovat dva dny beze spánku - Dříve pro vás byl spánek něčím takřka zbytečným, podivnou kratochvílí, k níž jste se uchylovali, když jste potřebovali zabít čas. A navíc vám stačilo si schrupnout čtyři hodiny a měli jste dostatek energie na několik dní bujarého života. Chodit do práce nebo do školy přímo z hospody pro vás nebylo ničím neznámým. Jenže teď je všechno jinak: Oči vám začnou padat v deset večer, a když ráno v šest zamáčknete budík, cítíte se asi stejně svěží, jako mrtvola, vytažená po dvou měsících z řeky.

4) Nechodíte do kina - Ano, kino stojí spoustu peněz, ale zážitek z filmu na velkém plátně za to prostě stojí – nebo ne? Stojí, ale jen pokud nejste starým člověkem. Jednoho dne se ve vás totiž něco zlomí a lidi v kině začnete nenávidět. Jejich hlasité chroupání popcornu a srkání limonády. Způsob, jakým se mezi sebou během filmu baví. Jejich idiotský smích na úplně nepatřičných místech filmu. Telefonování jakoby diskrétním hlasem. Pokud si starý člověk chce zachovat své duševní zdraví a nestat se hrdinou článku „Maniak v kině zmasakroval 17 teenagerů,“ na návštěvy kina prostě rezignuje.

5) Kocovinu máte dva dny - Vzpomínáte, kdy jste stanovil svůj pivní rekord? Svůj panákový rekord? Svůj pivní a panákový rekord? S 90% jistotou to bylo předtím, než jste dosáhl dvaceti let. A zvláštní je, že jste si pak na dvě hodinky zdřímnul, dal jste si studenou sprchu a vaše výkonnost v čemkoliv zůstala nedotčena. Dnes stačí, abyste zapomněl na svoje zásady a nechal se přemluvit k tomu, že dvě piva a panák s vámi nic neudělají. A najednou ejhle – dva dny v kuse se živíte Ibalginem, polévá vás studený pot a nejste schopen ničeho kromě občasného výletu na záchod.

6) Místo sexu jídlo - Prioritou každého mladého muže byl, je a bude sex. Většina z nás od třinácti let nemyslela na nic jiného – a jen málokdo měl to štěstí, aby ho o panictví připravila chůva. Svět kolem nás vnímáme jako nekonečnou zásobárnu holek, o jejichž dobytí je potřeba se pokoušet. Ostatní věci (práce, jídlo, koníčky) jsou podružné. Do té doby, než zestárnete a zjistíte, že rafinovaná večeře o třech chodech vás naplňuje víc než tři čísla s blonďatou sousedkou. Zeptejte se sám sebe: Chtěl byste strávit noc zdarma v bordelu nebo v obchodě s italskými lahůdkami? Pokud při odpovědi jen na chvíli zaváháte, jste starý!

7) Podezřele často se vidíte se svým finančním poradcem - Chlápek v divně padnoucím obleku vás přesvědčuje, že právě teď je pravý čas pro založení důchodového připojištění. Stavebního spoření. Investičního účtu. Kapitálového životního pojištění. Hypotéky. A vy jen přikyvujete a posíláte svoje peníze někam do neznáma, protože to tak přeci dělají skoro všichni kolem vás. A najednou vám dojde, že se svým finančním poradcem se stýkáte mnohem častěji než s tím vlasatým týpkem, který vám tolik let dodával hulení za super ceny...

Poznali jste se? Gratulujeme, jste staří! Skoro jako hrdinové našeho komiksu Děda a děda!

ANKETA
Tak přiznejte: Jste starý?
Ano
Ne

VYBÍRÁME
Song pro horší den: Já jezdím v BMW

Song pro horší den: Já jezdím v BMW

17. 08. 2011, autor: Jarda Sauer

"Emtrojka nebo jednička, pětka, šestka, taky sedmička, jsou to prostě boží autíčka, jéjéjé..." Pokud jste si mysleli, že dneska vás nic zlého nepotká, pletli jste se. Váš den se za okamžik znatelně zhorší... Není zač!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
01. 09. 2011, Uživatel: Shade
Reagovat

Podle některých částí se mi zdá že jsem starý, a to mi ještě ani není 18 :D


img
08. 09. 2011, Uživatel: macek
Reagovat

nic z toho na me zatim nedopadlo ale cejtim se jako duchodce. Martin 26


img
22. 09. 2011, Uživatel: Vojtěch
Reagovat

No super, tak sem zjistil že sem vlastně už starej několik let, do kina nechodím a hudbu poslouchám už několik let tu samou...a to je mi 25


img
22. 09. 2011, Uživatel: Volph
Reagovat

Je to prde.l, když to člověk čte a přesě se v některých situacích vidí. Ale je to kravina... Každopádně dobrý na zabití času :)


img
19. 10. 2011, Uživatel: ANK
Reagovat

Myslím, že autor článku zaměňuje pojmy "mladý" a "blbý"


img
22. 10. 2011, Uživatel: HawkeySK
Reagovat

je me 22 ale podle tohohle clanku bych mel bejt uz po smrti ... tak 5 let v kine sem byl naposled pred 6 lety s bejvalou ... mam dve kapely co posloucham a radsi ani va aute nezapinam radio... zasadne uz nechodim na oslavy... (kuli piti vzdy sem sel autem a pak sem delal akorat chuvu ostatnim , ale hlavne ze sem se pohodlne odvezl)... a po praci jdu rovnou do postele ... no este aby me presla chut na sex a jdu do nejblizsiho domova duchodcu!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.