Interview

28. 08. 2007, autor: prochlapa.cz
Rozhovor, o který nikdo nestál, se brzo zvrtne v hru na to, kdo je lepší lhář a větší svině. Steve Buscemi a Sienna Miller si poměřují síly v kruté psychokomedii podle nizozemského vzoru.
Interview
Kromě krátké, úderné předehry v restauraci, se většina děje konverzačky s lakonickým názvem Interview odehrává v jednom luxusním rozlehlém loftu. Hra mezi zdánlivě ostříleným esem válečné žurnalistiky a zdánlivě hloupoučkou sexy celebritkou víc prostoru ani kulis nepotřebuje, jenom nějaký alkohol, drogy, cigarety, hudba k tanci a flirtování a odhalování kousků nejednoznačně záludných charakterů stačí k zábavě.

Interview, režírované, spolunapsané a spoluzahrané Stevem Buscemim je snímek velmi vtipný, ostatně jak bychom od Buscemi i čekali. Rozhovor novináře, který o zpovídané neví skoro nic až na to, že takový typ nenávidí, s hvězdou soap oper a hororů, která dorazí o hodinu později se slabě zakrytou nechutí k dalším neoriginální otázkám na její pestrý sexuální život, začíná jako jasná partie. Ale kdyby tak zůstala, nebylo by o čem točit. Takže z politického zpravodaje pohrdajícího laciností a zbytečností showbizu se klube persona o něco vypočítavější a sobečtější, než napovídají jeho hrdinské historky z Bosny. A z narcistní blonďaté star typu Paris Hilton okouzlující potvora, která vůbec není tak blbá, jak předstírá.

I potom se hraje utkání podle nejasných pravidel, a zase všechno směřuje k happy endu o sdílených tajemstvích a společných traumatech jenom zdánlivě. Interview je sice velmi vtipný film, jeho slogan ale hlásá: Všechno, co řeknete, může a bude použito proti vám. Interview je tak i vlastně velmi krutý film. Ten, kdo udělá víc chyb, víc platí. Povyšovat se, urážet a využívat druhé není moc hezké, zvlášť když podceníte schopnost toho druhého všechno oplatit.

Stavba i promyšlené dialogy, v nichž se minimalisticky režírovaný film odehrává, a ostatně i jistá nepřesvědčivost v barvitosti osudů postav a v nuancích jejich vztahu, by odkazovala na divadelní původ. Interview je nicméně remake filmu. A to filmu nizozemského enfant terrible Theo Van Gogha, zavražděného islámským fanatikem před třemi lety. Remake posvěcené samotným mrtvým tvůrcem, protože už on sám chtěl americké Interview s Buscemim natočit. (Mimochodem, do našich kin dorazily obě Interview spolu, takže můžete porovnat obě verze!)

Depresivita a krutost Interview nejsou díky jeho hořkému humoru tak obnažené jako v případě jiné, slavné psychohry v Kdo se bojí Virginie Woolfové. A jsou tak dobře stravitelné. Prostředí i obsazení tomuhle známému schématu, které ke konci oslabuje odhadnutelnost, přidávají i jistou atraktivitu. Díky tomu pak jeho emocionální dopad není tak silný, jak by mohl. Film ale pořád nabízí inteligentní, moderní a zábavnou podívanou. Zvlášť když oba herci bojují svůj souboj vůlí s takovým zápalem a přesností.

Buscemi už si díky americkým nezávislákům vystavěl pověst skvělého herce, takže víc překvapí, že mu tak dobře dokáže sekundovat Sienna Miller, hlavně všechny, pro něž takhle pětadvacetiletá módní ikona taky byla jenom blonďatá sezónní celebritka. Ovšem Interview přece výmluvně ukazuje, že z jednoho rozhovoru (nebo filmu) nikoho pořádně nepoznáte.

Interview, USA 2007, 81 minut. Režie Steve Buscemi, hrají Steve Buscemi, Sienna Miller. Premiéra 23. 8. 2007.

foto: Cinemart
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Grbavica

Grbavica

21. 07. 2006, autor: admin

Sára má mámu Esmu, Esma má tajemství a jizvy z války. Jasmila Žbanić o nich i o celé poválečné realitě Sarajeva natočila citlivý film, s nímž vyhrála festival v Berlíně.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.