Internetové auto roku: finále, vítězové a ceny

26. 06. 2012, autor: Roman Dubský
Anketa o nejlepší auto roku 2012 volené internetovou veřejností skončila. Vyhrál tuzemský model a jeden z vás odjel zbrusu novým autem.
Internetové auto roku: finále, vítězové a ceny

Naše vydavatelství spustilo na portálu www.internetoveautoroku.cz od 1. března anketu veřejnosti o nejoblíbenější automobily a druhým ročníkem navázalo na úspěšný projekt z roku 2011. Uživatelé českého internetu hlasovali v šesti kategoriích a volili podle svého přesvědčení nejlepšího kandidáta na titul Auto pro rodinu, pro radost, pro volný čas, pro město a Auto pro nejúspěšnější. Samostatnou kategorii tvořilo Auto pro ženy - tím se mohl stát kterýkoli z kandidátů na základě největšího počtu hlasujících žen.

Nejvíce hlasovali soutěžící v anketě Internetové auto roku 2012 pro automobil Škoda Citigo, to se tedy nejen stalo vítězem ve „své“ kategorii Auta do města, ale s celkovým počtem 8646 také absolutním vítězem ankety.

„Zisk titulu Internetové auto roku 2012 je oceněním nejen pro náš kompaktní vůz ŠKODA Citigo, ale také pro všechny, kdo stojí za značkou Škoda v České republice,“ prohlásil Vítězslav Pelc z oddělení komunikace Škoda Auto. „Tento úspěch je pro nás cennější o to víc, že se jedná o názory čtenářů, hlasujících. Je pro nás jasným signálem, že i v době cenově agresivních kroků konkurence dokáží zákazníci v ČR ocenit skutečně kvalitní vůz za férovou cenu.“


ČTĚTE TAKÉ: Více výkonu pro Porsche 911 Carrera S


Autem pro nejúspěšnější se s 8166 hlasy stalo Lamborghini Aventador. V kategorii Auta pro volný čas, kterou reprezentují zejména automobily typu SUV, se stal vítězem Range Rover Evoque, když na jeho konto bylo připsáno 8092 hlasů. Na otázku, zda výrobce očekával, že se Range Rover Evoque stane tak populární v oblasti automobilových anket, odpověděl Alexander Vysek z Jaguar Land Rover, že „každý automobilový výrobce vyrábí auto tak, aby se lidem líbilo. Auto se dopředu testuje, což jsme také udělali, a výsledky z toho byly vynikající, ale čekat se to nedá.“ A pokračoval s vyjádřením k vítězství Range Roveru v dané třídě: „Musím říct, že jsme do dnešního dne pozitivně překvapení a těšíme se z každé ceny. Relativně malý výrobce jako je Jaguar Land Rover není zvyklý dostat každý rok takové ceny, takže z toho máme opravdu velkou radost.“

Autem pro rodinu se s 4929 hlasy stalo Hyundai i40, mezi nominovanými do třídy Auta pro radost se stal díky 5176 hlasujícím Mercedes-Benz třídy C Coupé. K výsledku se vyjádřil za české zastoupení značky Jan Kuhn a řekl: „Velmi si vážíme ceny, kterou jsme získali díky přízni čtenářů. Všem fanouškům značky Mercedes-Benz moc děkujeme za zaslané hlasy a magazínům Autoweb.cz, Autotube.cz a iMotorMag.cz přejeme mnoho nadšených čtenářů." Napříč všemi kategoriemi byl po ukončení hlasování analyzován počet žen v anketě, díky jejich hlasům se Autem pro ženy stalo Audi Q3, když získalo 2147 hlasů.


DOPORUČUJEME: Chirurgové na kraji města - Mudr. Vosa nastupuje


V rámci ankety byly vypsány atraktivní a hodnotné ceny pro hlasující, a ten, který se strefil (a nebo byl nejblíže) svým tipem k finálnímu počtu hlasů absolutního vítěze, získal první cenu, automobil Mitsubishi Colt. Z rukou Filipa Rakovana si zbrusu nový vůz převzal Petr Kaplan z Rychnova nad Kněžnou.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.