Hudební prasáci - 10. díl

13. 05. 2010, autor: Jakub Lízal
Tentokrát jsme pro vás připravili opravdovou prasáckou extraligu. Keith Richard, Keith Moon a Sid Vicious si ze života nedělali moc těžkou hlavu - pokochejte se dalšími pohnutými osudy známých hudebníků!
Hudební prasáci - 10. díl

Keith Richards (1943)

Kdo to je? Kytarista Rolling Stones

keith-richardsProč ho zmiňujeme? Není moc chlapů, co by spořádali v životě tolik návykových látek a pořád byli naživu.  Richards je hříčkou přírody a v úrovni odolnosti organismu si zadá snad jen s Lemmy Killmisterem. Legenda říká, že zkoušel i prášky proti menstruaci a vytáhl nosem lajnu popela z urny s ostatky svého otce. Do dějin vstoupila jeho hláška: "Nikdy jsem neměl problémy s drogami, měl jsem jenom problémy s policií." V současnosti se už prý mírní, protože "dnešní drogy jsou moc slabý". Vyžahne tak alespoň denně zdravotní láhev vodky.

Rekordní průšvih: V roce 1973 byl před evropským turné ve fázi heroinového opojení, která mu nedovolovala strasti dlouhé šňůry zvládnout. Vydal se proto do Švýcarska, kde mu v průběhu třech dnů přefiltrovali jeho veškerou krev  - všechny koncerty pak zvládl s bravurou.

Keith Moon (1946 - 1978)

Kdo to je? Bubeník The Who a pionýr několika osvědčených rockových klišé.

keith-moonProč ho zmiňujeme? Bubeníci jsou obvykle velmi podivná sebranka, Moon ovšem s přehledem aspiruje na největšího šílence s paličkami všech dob. Nikdy mu nechyběla odrzlost rockové hvězdy -  do The Who se ostatně dostal tak, že na ně na koncertě zařval, že je lepší než jejich současný bubeník. Dodnes populární destrukce nástrojů na pódiu začala právě u něj a kytaristy Petera Towshenda. V ničem si nezadal ani v ničení hotelových pokojů. Na den jeho jednadvacátých narozenin rozhodně nevzpomínali v dobrém v hotelu Holiday Inn - dokázal tam totiž během něj vjet cadillacem do bazénu, pobíhal nahý po chodbách, zesměšňoval přivolané policisty a pomocí dělbuchů vyhodil záchod do povětří. Jeho konec svědčí o jeho přístupu k životu - zemřel na předávkování "odvykacími prášky" - předepsané maximum byly 3, v žaludku mu jich při pitvě našli 32.

Rekordní průšvih: Rozmazlenost a bohatství rockových hvězd v době, kdy si lidi originální desky koupit zkrátka museli, byla nehorázná. Dokládá to historka, kdy The Who jeli limuzínou z hotelu na letiště. Moon náhle nařídil řidiči, aby se neprodleně vrátil. Vběhl pak do svého pokoje a hodil z okna televizi rovnou do bazénu. "Málem jsem na to zapomněl," pronesl, když usedal zpět do kožené sedačky vozu.

Sid Vicious (1957 - 1979)

Kdo to je? Basák Sex Pistols

sid-viciousProč ho zmiňujeme? Sex Pistols jsou bráni jako legendy punku, o to peprnější je fakt, že byli poskládáni manažerem, jak ten nejpokleslejší boy band. Sid Vicious nahradil jejich stávajícího basáka, protože byl na všech koncertech kapely a vypadal fakt nebezpečně - to, že na daný nástroj vůbec neuměl hrát, nebylo až tak podstatné. Vicious byl skutečně magor, pral se s fanoušky a jeho sebepoškozovací metody mu dnešní emaři můžou jen závidět. Jeho největší akt sebedestrukce byla ovšem láska k feťácké groupie Nancy Spungen, která ho přivedla k heroinu a rozeštvala do té doby fungující skupinu. Jejich love story skončila nalezením mrtvé Nancy v jejich společném pokoji v slavném hotelu Chelsea v  New Yorku. Sid byl pochopitelně hlavním podezřelým. Po krátkém pobytu v lochu byl propuštěn na kauci a posléze poslán do psychiatrické léčebny. I tam dlouho nepobyl, ovšem svobody si příliš neužil, brzy na to šel opět za mříže za rozbití půllitru o hlavu bratra Patti Smith.

Rekordní průšvih: Když se po 55 dnech dostal z nápravného zařízení, na večírku na oslavu svého návratu se předávkoval heroinem a už se nikdy neprobral. Paradoxní je, že mu "zlatou dávku" prý dala jeho matka.

Přečtěte si o dalších individuích - Hudební prasáci - 9. díl!

robert-kitzlerRobert Kitzler vystudoval novinařinu, takže ví, jak to na světě chodí. A jako každý správný novinář, i on má touhu šířit své myšlenky a ideály mezi co nejširší publikum.

VYBÍRÁME
Hudební prasáci - 4. díl

Hudební prasáci - 4. díl

01. 04. 2010, autor: Jakub Lízal

Čtvrtý díl seriálu je věnován opravdovým legendám, které žijí věčně.  Doktoři by přitom určitě nechtěli slyšet, že recept na nesmrtelnost spočívá v ke smrti vedoucímu požívání tvrdých drog, alkoholu...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
13. 05. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

"Málem jsem zapomněl" - tak tuhle historku jsem fakt ještě neslyšel.


img
13. 05. 2010, Uživatel: pokemon
Reagovat

Keith Richards a lahev vodky denne? To spis cisternu na to jak vypada ne?


img
07. 04. 2011, Uživatel: brownstone
Reagovat

a co nikki sixx a tommy lee z motley crue?


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

L200 se prodává ve 150 zemích světa a je současně celosvětově druhým nejprodávanějším mo...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.