HRÁČI – modla všech hráčů

24. 11. 2006, autor: prochlapa.cz
Chcete hrát a nebo už hrajete poker a nevíte o čem je řeč? Pak pro Vás máme zajímavý tip, jak se dozvědět něco více o opravdové hře, kde jde jak jinak než o peníze.
HRÁČI – modla všech hráčů

Jedná se o film HRÁČI (Rounders) od režiséra Johna Dahla v hlavcích rolích s Mattem Damonem a Edem Nortonem.

Hráči pokeru by se dali rozdělit na dvě skupiny. Ti, kteří nejdříve hráli poker a až poté viděli film. Ti bývají k filmu mnohokrát kritičtější než si film nominovaný na Zlatého lva zaslouží. Do druhé skupiny patří ti, kteří film viděli a poté nemohli jinak než začít hrát poker. Možná se Vám to zdá přehnané, ale i mezi dnešní silnou generací nastupujících hráčů je mnoho těch, kteří se k této skutečnosti i veřejně přiznávají.

Ptáte se v čem je film tak fascinující? Tak pozorně čtěte... Je to psychologický příběh s kriminálními prvky odehrávající se v  nevšedním prostředí profesionálních hráčů pokeru. Mladý pokerový expert Mike (Matt Damon) před časem s hazardem skončil, ale kvůli příteli z dětství Červovi (Edward Norton), zapletenému do dluhů, se opět nechá vtáhnout do hry. V této pekelně nebezpečné partii už ovšem nepůjde jen o peníze. Jedná se o příběh hazardního hráče, který je postaven před osudovou volbu mezi láskou a hazardem. Příběh člověka, který svou nechuť zařadit se do "normální" společnosti kompenzuje geniálním talentem.

 

Matt Damon alias Mike je v hlavní roli obsazen více než dobře, role problémových studentů vysokých škol mu jdou opravdu skvěle. Hráčská vášeň Mika se všemi triky, manévry, gesty, blafováním a myšlenkovými pochody, je opravdu nakažlivá. I když partneři jako je Červ - Edward Norton - jsou na zabití, protože jim nejde o hru, ale jen o prachy a nikdy nevíte kdy něco podělá. Film je plný napětí, kdykoli je Mike u karet a to i v bezvýznamné hře, natož v důležité partii s Borisem KGB (John Malkovich). Na filmu je vidět, jak si herci své role užívají, což také přispívá k elektruzijící atmosféře filmu.

Každý si ve filmu může najít svou oblíbenou postavu a výběr je opravdu široký! Matt Damon hraje pokerového hráče, který si musí vybrat mezi láskou a hazardem. Edward Norton je znamenitý podvodníček, kterého stíhá jeden průšvih za druhým. Neméně oblíbená je i Famke Janssen v roli cílevědomé studentky práva a „přítelkyně“ Matta. John Malkovich alias ruský karbaník je neodolatelný, obzvlášť když promluví a spustí ten jeho „ruský“ přízvuk. Za zmínku stojí i soudce Petrosky v podání Martina Landaua, jehož role je sice malá, ale pro děj poměrně zásadní. Ve filmu si dokonce zahrál i Johny Chan a koho jiného by měl hrát než sáme sebe.

Film je prošpikovaný vsuvkami s radami o pokeru a byla by škoda některé nezmínit. Jedna z prvních vět filmu zní „Když u stolu nepoznáte zelenáče do jedné hodiny, jste to vy“, je to nádherná pokerová pravda! Také rčení, že všichni si pamatují jen velké prohry je výstižné. Opravdu málokdo si vzpomene na svou velkou výhru, pokud to ovšem není výhra na WSOP, ale každý si jistě vzpomene kdy prohrál vše co měl.

První pravidlo, které doporučuje Mike je, zbav se karet, když víš, že nemůžeš vyhrát. Toto pravidlo Mike opakuje, když se s ním rozchází jeho přítelkyně, a tvrdí, že by z ní byl opravdu skvělý hráč, protože přesně ví, kdy složit karty...

Další pěkné pravidlo zní „nemůžu ztratit co nevsadím“. Celý film se Mike snaží vysvětlit, že poker není hazard, proč by se přeci rok co rok u finálového stolu WSOP scházelo stále pět stejných hráčů? V okamžiku kdy vše dobře končí a Mike odjíždí na finálový turnaj WSOP, tak mu taxikář přeje hodně štěstí a poslední větou filmu Mike říká, „všichni to pořád mají za štěstí...“

Atmosféra filmu je jako, když jdete do kina na film o závodech automobilů, film skončí, sednete za volant a najednou máte pocit, že musíte sešlápnout plyn až na podlahu. To samé s Vámi udělá film Hráči. Pokud máte alespoň trochu rádi karty a hazard, tak budete celý film přikováni k židli a budete hltat každou sekundu příběhu od začátku až dokonce.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
BMW 5 s pohonem všech kol

BMW 5 s pohonem všech kol

04. 01. 2005, autor: admin

S výkonem třílitrového motoru posunutým k hranici 260 koní přijde pohon xDrive vhod, ale v nabídce se objeví už od verze 525xi.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘ



Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/03/titulka-54-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.