Honda představuje CRF450R, modelový rok 2017

18. 08. 2016, autor: Filip Rakovan
První komplexní modernizace modelu CRF450R po osmi letech přináší motor inspirovaný stroji HRC, jenž se vyznačuje o vyšším maximálním výkonem a silnějším točivým momentem v celém rozsahu otáček.
Honda představuje CRF450R, modelový rok 2017

Honda CRF450R je již od představení v roce 2002 považována za etalon ve své kategorii. Tento stroj je ztělesněním vyváženosti, disponuje motorem s nekompromisním výkonem a jeho podvozek umožňuje jezdcům všech úrovní každou kapku výkonu naplno využít. Z pohledu jezdce – ať amatérského nadšence nebo profesionálního závodníka – tento stroj vždy nabízel naprostou kontrolu, odolnost a dlouhou životnost, jimiž jsou výrobky Honda pověstné.

Model CRF450R se samozřejmě neustále vyvíjel, přičemž každé vylepšení vycházelo ze zkušeností získaných týmy značky Honda v motokrosových závodech po celém světě. V průběhu posledních osmi let byl model CRF450R vybroušen do jednoho z nejlepších strojů připravených pro závody. Pro rok 2017 namísto evoluce přichází revoluce.

Nejoblíbenější evropský open-class motokrosový stroj přichází ve zcela nové verzi, s výrazně posíleným motorem, vyšší přilnavostí a s lepší ovladatelností díky zcela přepracovanému podvozku. Vypadá jinak, chová se jinak a na trati nabízí zcela nový zážitek z jízdy. Jednoduše řečeno – je rychlejší. Mnohem rychlejší. Pan M. Uchiyama, vedoucí projektu CRF450R pro modelový rok 2017: „V případě CRF450R se jedná o kompletní modelovou obměnu. Nic nebylo přehlédnuto a veškeré úsilí jsme zaměřili na to, abychom zákazníkům nabídli stroj, který nechá veškerou konkurenci daleko za sebou. Hlavní důraz jsme kladli na vytvoření stroje s mimořádným výkonem motoru, špičkovou trakcí zadního kola a s nízko umístěným těžištěm – s cílem dosáhnout 5% zlepšení akcelerace oproti předchozímu modelu.

Slogan, ze kterého vývoj vycházel, byl „Nejrychlejší na startu“. S modelem CRF450R pro modelový rok 2017 jsme již vstoupili do motokrosového šampionátu v Japonsku a v prvních pěti závodech v řadě jsme vždy zvítězili. Proto jsme hrdí na to, že takto výkonný stroj můžeme nabídnout milovníkům motokrosu na celém světě.“ Motor modelu CRF450R má zdvihový objem 449 cm3 a oproti svému předchůdci disponuje o 11 % vyšším maximálním výkonem.

Porovnání křivek výkonu a točivého momentu u modelů 2016 a 2017 ukazuje nárůst výkonu dosažený novým konstrukčním řešením: motor je silnější ve všech oblastech, zejména však ve středních a vysokých otáčkách, kde je zřejmý výrazný nárůst otáček, maximálního výkonu i možnosti přetáčení. Pro dosažení tohoto nárůstu výkonu byl každý aspekt motoru pečlivě navržen ve spolupráci s inženýry z HRC. Hlava válce se čtyřventilovým rozvodem Unicam má zcela novou konstrukci.

U vahadel sacích ventilů došlo ke zvýšení zdvihu ventilů o 0,5 mm na 10 mm (také zdvih výfukových ventilů vzrostl, a to o 0,85 mm na 8,8 mm). Průměr sacích ventilů vzrostl o 2 mm na 38 mm. Dvousměrné obrábění sedel ventilů přispívá k hladšímu proudění plynů. Systém sání nyní umožňuje přímé a rovné proudění vzduchu k sacím otvorům, přičemž účinnost proudění v systému sání se zlepšila o 19 %. Také výfukový systém tvořený dvěma výfuky a potrubím s plynulými oblouky se vyznačuje o 10 % vyšší účinností proudění. Koncovky výfuků jsou o 78 mm kratší.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Dacia Dokker je symbolem toho, proč si lidé auta od počátku pořizovali. Ne aby se ukázali, ale ab...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.