FOTO: Německá žranice na MotoGP v Brně

27. 08. 2012, autor: Daniel Javorský
Němci o nás často rádi říkají, že jsme národ šetřílků a paštikářů bez vkusu. Dneska se dozvíte, že ne všichni to však mají právo říkat.
FOTO: Německá žranice na MotoGP v Brně

Závod nejprestižnější motocyklové série si každoročně nenechávám ujít. Líbí se mi atmosféra, líbí se mi fandit českým klukům, líbí se mi být mezi dvousettisícovým davem. Letošní návštěva Masarykova okruhu ale byla přeci jen jiná. Na okruh si našlo cestu o něco méně lidí a poprvé od roku 1978 se jel mokrý závod nejnižší třídy (teď Moto3), proto když jsme v neděli cestou na okruh šli v pláštěnkách, hezky jsme si zavzpomínali na loňský rok, kdy bylo přes třicet a já a moje rodina jsme byli zpoceni jak Paroubek na pátém schodu.

Proměnlivé počasí však bylo ideální pro obchodníky. I u stánků s občerstvením visel nápis: Pláštěnka/Regenmantel 50 Kč/3EUR. Další, co šlo na odbyt, byly rozkládací sedačky. S nimi se to pak mělo tak, že poměrně dost, převážně zahraničních návštěvníků, po skončení závodu sedačky odložili ke kontejnerům a mašírovali si to ke svým bourákům. Říkám to ale pořád, tohle plýtvání zdroji a penězi se jednou lidstvu obrovsky vymstí!

Usadili jsme se však skoro tradičně na stadionovou přírodní tribunu C. Kdybych trošku zalobboval, možná bych se dostal na sedačky i s VIP občerstvením a návštěvou Paddocku. Nikdo mi však nevymluví, že na tribuně C je nejvíc živo, chodí tam nejvěrnější skalní fandové a v zatáčkách „na stadionu“ padá nejvíc lidí. Konkrétně letošní závodní neděli nám udělalo radost hned šest závodníků, přičemž mezi nimi, na rozdíl od loňska, nebyl Karel Abrhám.

Pro umístění našich zadků jsme vybrali ideálních pozici, kde bylo vidět na všechny čtyři zatáčky, přičemž po chvíli si před nás sedla parta Němců. Měli sedačky a suverénně si sedli přesně tak, abychom z naší karimatky přes ně neviděli. Chtěli jsme jim to nějak rozumně vysvětlit, že jestli neuhnou, přijdou k úrazu. Ze strachu ze třetí světové války jsme je však nechali a radši si v dobách, kdy nebylo ještě na tribuně plno, poposedli.

Po nějaké době se nám však naskytl pohled, který především mému tátovi a jeho kamarádovi vyloudil úsměv na rtech. Především oni si totiž pamatují víc než já německé opovrhování Čechy za jejich zaostalost a šetřílkovství. Nedaleko nás se na rožni pekly šťavnaté flákoty, vedle nich klobásy tlusté jak paže Arnieho v dobách největší slávy, načež si občané vznešeného a bohatého národa vytáhli igelitku z evidentně německého obchoďáku a z ní vyndali žranici, která je v plné parádě na následující fotce.

Němci v Brně

Ona paštika a rohlíky zas až tak překvapivými nejsou. Přeci jen na celý den je to takřka ideální jídlo, moc neváží a zasytí. Největší důvod k zachycení a následovnému distribuování vám mého zážitku skrz ProChlapa.cz, mi však dala ta vajíčka. Nejsem si jistý, zda to bylo stejně u všech ostatních 218 tisíců lidí, ale nenapadlo by mě tahat sebou na závody mistrovství světa vajíčka.

Celý ten pohled na ně mi umístil do hlavy nápad vytvořit můj první demotivační obrázek v životě a pevně věřím, že se jím budete řídit…

VYBÍRÁME
Zdánlivě neškodná jídla, která vás můžou zabít

Zdánlivě neškodná jídla, která vás můžou zabít

08. 02. 2012, autor: Dalibor Žák

U nás na ně sotva narazíte, ale globalizace může i na váš stůl přinést něco exotického. Rozhodně si ale raději dopředu zjistěte, co jíte.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Čtvrtá generace Octavie, v novodobé historii, oslaví 60. výročí od představení původního vozu.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.