Druhá světová válka – alternativní konec

09. 05. 2011, autor: Dalibor Žák
Když se můžou dělat alternativní konce k různým filmům, proč bychom si nemohli vymyslet alternativní konec druhé světové války? Přepsali jsme tedy dějiny a vymysleli jedno mnohem lepší zakončení druhé světové!
Druhá světová válka – alternativní konec

O poválečném uspořádání Evropy se Spojenci dohodli už počátkem roku 1945. Jak by to ale dopadlo, kdyby se americký generál Patton rozhodl dohodu inorovat? Třeba nějak takhle...

První americké oddíly z obrovské 3. armády generála Pattona vkročily na půdu Československa už 18. dubna 1945. Sovětští vojáci byli v té době stále ještě za hranicemi Čech a Moravy, neboť sváděli "závod" o dobytí Berlína, který byl v té době prestižnějším cílem než bližší Československo.

Generál Patton, známý antikomunista a kritik Rudé armády, se odmítl podřídit politickým nařízením a se svými jednotkami po překročení západočeské hranice pokračuje směrem na východ. Jeho obrovská materiální a technická převaha rychle přemohla poslední německý odpor a jednotky obránců se rychle vzdávaly. Mezi Němci se už šíří informace o zvěrstvech, páchaných Rudou armádou; německá armáda na našem území rychle vycítila příležitost vzdát se raději civilizovaným Američanům. Němci proto prchají na západ a kapitulují. Američané tak ještě koncem dubna vstoupili bez jediného výstřelu do Plzně a v Praze vlála americká a česká vlajka už v noci z 1. na 2. května 1945.

general-pattonV té době si velení Rudé armády uvědomilo rozsah americké operace na našem území a rozhodlo se jednat. Rudá armáda dorazila na české území až po osvobození Prahy, kdy už byla 3. armáda generála Pattona za Prahou u řeky Labe a na Vysočině, kudy mířila na Brno. Americká a sovětská armáda se setkaly 4. května a zastavily se. Generál Patton si nárokoval české území a odmítal ustoupit. Sovětský svaz žádal stažení amerických jednotek, ale to Patton odmítl.

"Generál Patton si nárokoval české území a odmítal ustoupit..."

Došlo k diplomatickým jednáním, ale generál Patton využil svého silného postavení a nepřítomnosti kompletní americké delegace a dal Sovětskému svazu ultimátum ke stažení vojsk za hranice Československa. V noci z 5. na 6. května došlo ke vzpouře v českých oddílech Rudé armády na našem území a velká část českých vojáků a důstojníků se rozhodla přejít na americkou stranu.

Vyhrocená situace si vyžádala okamžitou schůzku tří nejvyšších představitelů USA, Sovětského svazu a Velké Británie. Americký prezident Roosevelt ale zemřel 12. dubna 1945, a za americkou stranu tak usedl za jednací stůl generál Patton. Patton a Churchill tlačili na Stalina, aby stáhl jednotky z Československa a soustředil svou pozornost na východ Německa a Polsko. To Stalin odmítl a nárokoval si celé Československo. Britské a americké spojence rovněž označil za zrádce a imperialisty. Velká Británie a USA okamžitě vyhlásily Sovětskému svazu válku a označily Stalina za komunistického agresora, který chce ohrozit demokracii v Evropě.

americky-tank8. května zahájily na Vysočině americké jednotky ofenzivu. Západní spojenci měli převahu; Stalin poslal posily, ale už bylo pozdě. Spojenci zároveň zahájili útok přes Labe na velké frontě a začali s tažením na Berlín. Ke spojencům se přidávali dobrovolníci z řad Němců. Berlín byl znovu dobyt 5. června.

Postupující americké jednotky, které už předtím objevily nacistické koncentrační tábory, se setkávaly s hrůzami, které páchala Rudá armáda na civilním obyvatelstvu. Média začala označovat komunistický Sovětský svaz za tyrana a obyvatelé východu Německa vítali Američany a Brity jako osvoboditele. Bývalí generálové Wehrmachtu žádali o dovolení vstoupit do spojenecké armády a bojovat proti Sovětskému svazu.

Mezitím spojenci rychle vytlačili Rudou armádu z českého území. 28. června 1945 se spojenecké jednotky zastavily na řece Odře a v noci z 29. na 30. června ji překročily. Stejnou noc začalo masivní bombardování ruských námořních sil v polském přístavu Gdaňsk. Rudá armáda Gdaňsk neudržela a 4. července se zde úspěšně vylodili Britové, Australané a Kanaďané. Zároveň začala mohutná ofenziva z jihu a západu. Spojenci pokračovali k Varšavě, kde koncem července došlo k tvrdým bojům.

Dokončení naleznete na druhé straně!

VYBÍRÁME
Druhá světová válka - východní fronta

Druhá světová válka - východní fronta

04. 11. 2009, autor: Jarda Sauer

Barevné fotky z druhé světové války sice nebývají moc kvalitní, ale vypovídací hodnotu určitě mají. Podívejte se na sérii zajímavých fotek z východní fronty, z bojů ruských a německých vojáků!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
09. 05. 2011, Uživatel: Grog
Reagovat

hmm, a co třetí jaderná bomba přímo v moskvě? aspoň krátkodobě by se při té ruské zimě oteplilo...


img
09. 05. 2011, Uživatel: david
Reagovat

Tohle je jeden z nejsmutnějších článků, které jsem kdy četl a jedna z nejsmutnějších teorií, které kdo mohl vymyslet. Z jednoho důvodu: BOHUŽEL TO TAKHLE NESKONČILO. Ale třeba bude někdy v USA někdo rozumnější než je dnes a udělá stejný proces se zeměmi, u kterých to ještě udělat lze. S Ruskem a Čínou to už bohužel nejde.


img
27. 05. 2012, Uživatel: kačer Donald
Reagovat

no já myslim že by amíci a britové byly rádi kdyby nemuseli plavat přez lamanche do velký británie před rusama sice rusové neměli zrovna dokonalý vybavení ale mněli velkou početnou armádu a lidi který se nebáli umřít a ne jako amící který sou akční jenom ve filmu.


img
10. 05. 2011, Uživatel: hax
Reagovat

skoda ze ruda armaeda disponovala v evrope vetsi armadou nez spojenci ale v dusledku dlouhych zasobovacich tras by byla schopna leda valky ve stylu blitzkriegu ... vidim jak M4 sherman a slavny churchil drti ty zrezle trosky T34/85 ... priste min tech drog panove v redakci :)


img
10. 05. 2011, Uživatel: Richie
Reagovat

Tak bratia cesi, opat uder pod pas. V celom clanku ani len slovicko o slovensku. Krasne ste nas obisli zo vsetkych svetovych stran a zavrsili ste to frazov o prosperujucom ceskoslovensku ...


img
11. 05. 2011, Uživatel: Terasbetoni
Reagovat

tak slovensko by si samozrejme vyhadalo nezavislost nekdy v prvni polovine 60tych let :)


img
12. 05. 2011, Uživatel: Jarda
Reagovat

Možna ten stroj času by lecos vyťešil. :D


img
14. 05. 2011, Uživatel: PP
Reagovat

A co čína ta by nedělala problemy?


img
15. 05. 2011, Uživatel: Vojtěch
Reagovat

Zajímavý článek, ale myslím že autor trochu podceňuje roli sovětských velitelů a generálů, kteří by případné rozkazy Stalina k agresím vůči spojencům neuposlechli, protože by si to dokázali spočítat. Myslím, že by sověti raději pustili ČSR, případně by u nás na jednání Churchil/ Stalin/ Panton zavedli "německý dělící model" a vznikly by 2 státy Čechy a MSSR (Moravskoslovenská socialistická republika). Málo komu by se chtělo po tak dlouhém válečném a krvavém sporu hned bojovat s novým nepřítelem.


img
05. 08. 2011, Uživatel: Pavel
Reagovat

Alternativní konec, ale naprosto nereálný. Ani spojenci by nechtěli bojovat, měli války dost… Přání otcem myšlenky…


img
11. 08. 2011, Uživatel: Specnaz
Reagovat

Je to trapný Amíci by ani nedokázali s těma svejma tančíkama nic proti IS 2 a t 34 ale to je jedno ono taky dokázat vstoupit jeden rok do války proti pár divizím je taky hrdinství,ale nic proti a jelikož nás soudruzi v 68 obsadili tak maj rádi všichni partičku,která si hrála na svym písečku až je do tá války někdo zatáh a málokdo vímže nám Ivani chtěli poslat sice jen technickou pomoc proti hitlerovi jelikož nemohli kvůli paktu o neutočeni snim bojovat,ale jediný se na nás aspon nevykašlali s Rumunama.


img
21. 10. 2011, Uživatel: HawkeySK
Reagovat

si chodil na dejepis??? Nacek hitler ohrozoval ČSR uz roku 1938 (vyustilo to v mnichovsku konferenciu ) -Dohoda o nas bez nas ... vygoogli si to ... pakt Molotov- Ribbentrop ( zmluva o neutoceni medzi CCCP a tretou rišou august 1939 (pokial ma pamat neklame) Dalej sovieti sa spoliehali na tanky ako pišes Is2 alebo zastaraly T34 (ani si len nespomenul tanky KV , t34\85 -To bol ten s predlzenou hlavnou - museli ju tam dat lebo obycajny T34 ked vypalil do nemeckeho PKFW 6 Tiger tak sa projektil odrazil ) a pokial sa nemylil jeden mudry človek povedal : Kto ovlada oblohu , vyhrava vojnu (W.Churchill) a za najlebsie stihačky (tankobijcov tej doby ) su oficialne vyhlasene americke P51D typ mustang lietadla schopne zničit nezničitelny nemecky tank KINGTIGER by si s nejakou ruskou rachotinou poradili raz dva ... inak tento koniec ktory sem napisala redakcia prochlapa.cz by bol realne mozny ale nie v tak kratkom čase a určite by amici neriskovali vojnu zo sovetskym zvazom koli nejakemu československu . a este na tvoju adresu specnaz .... par bodov ... 1.MENO MAS ZLE ... pise sa spetsnaz (Vojska specialnogo naznacenia - v ruštine po slovensky: Jednotky špecialneho určenia ) 2: Ked niečo pises musis si byt 100% isty ze nevyjdes za vola (ako napr svojim tvrdenim o rumunoch ... hmmm ked sa nas rumuni nevykaslali ako to ze vstupovali tajne a potom aj verejne do utvarov Waffen SS (k Himlerovi)) 3.USA sice vyhlasili nezavislost ... avšak celu dobu trvania II SVETOVEJ VOJNY podporovali britov a neskor aj rusakov ... boli to americke tanky a zbrane a strelivo ktore vyhnalo rommela z afriky ... . a pravda o rudej armade : Obečena v kanadskych handrach , obuta v americkych kanadach, strielala britsku a australsku municiu z ruskych mosin nagantov ... to to su fakty ...


img
26. 11. 2011, Uživatel: Pepa
Reagovat

Vy jste curaci nebyt rusu, tak jeste dneska zdravime pravici


img
09. 01. 2012, Uživatel: wenca
Reagovat

no nevim..... nebyt rusu tak povstani v praze nestalo zivot tolik lidi, pac by tam amici byli driv jak rusove, a celkove by to vypadalo o hoodne lepe s podporou americanu


img
28. 01. 2013, Uživatel: Honzíček
Reagovat

Nebýt Sovětů, a hlavně Hitlerova dementního útoku na východ, žádní amíci by se nikdy nevylodili v Evropě.


img
02. 02. 2012, Uživatel: bobeš
Reagovat

Tak nevím , v zimě v Rusku neuspěl Napoleon ani Hitler ( oba měli nepoměrně větší armády než rusové ) tak nevím jak by tam uspěli Amíci , nemluvě o dlouhých zásobovacích trasách pro spojence . Je možné že otevřením druhé fronty na Východě by sovětům moc sil nezbylo . Každopádně bych je nepodceňoval , zatím co američani hodily bomby na Hirošimu a Nagasaki čímž donutili japonce se vzdát , sověti ještě několik měsíců vytlačovali japonskou východní armádu z Číny , Mongolska a blízkého okolí , protože se odmítli japončíci vzdát , ale o tom se moc nemluví .


img
02. 03. 2012, Uživatel: Ondra
Reagovat

Pěkný konec, ale taky si myslím, že je dost nereálný. Myslím, že pokud by se nějaké konference uskutečnila, spíše než Patton, by po boku Churchilla a Stalina zasedal třeba Eisenhower nebo rovnou tehdejší viceprezident USA Harry S. Truman (ale to je jenom detail). Za další si myslím, že Američani by neměli nejmenší zájem pouštět se do války se SSSR a radši by se z Československa stáhli úplně. A pokud by k válce došlo, rozhodně si myslím, že by neprobíhala tak hladce. Navíc, čím blíž by se Spojenci dostávali k Moskvě, tím víc by rostla síla Rudé armády, protože by se pro ni zkracovaly zásobovací trasy, které by se zase naopak prodlužovaly pro Spojence. A myslím, že 2. bitva u Stalingradu je tady taky vykreslená dost optimisticky. I Hitler počítal s tím, že dobude Stalingrad rychle a pak se přesune k ropným polím. No a nakonec je tady ta bájná ruská zima, na které ztroskotal i Napoleon. A myslím, že ani v Asii by nešlo všechno tak hladce, obzvlášť pokud by se třeba zapojila Čína.


img
09. 11. 2013, Uživatel: rozum
Reagovat

DEBILOVÉ JEŠTĚ NEVYMŘELI


img
16. 08. 2014, Uživatel: NORMAL
Reagovat

Je to hloupé. Kdyby nebylo Ruské armády, tak bychom zde mluvili německy. To si pisatel neuvědomuje, nebo je tak hloupý? Američané otevřeli západní frontu jenom proto, že nechtěli ztratit vliv v Evropě. A to, jak odmítali utečence z Evropy, jak se bránili zapojit e do války - to těm hrdinům neříká nic? kdyby nebylo rudá armády,tak by to ani ten blbec takhle nemohl psát. Tohle je typická demagogie. Před rokem 89 jsme byli fanatičtější, než Moskva, nyní jsme zase dál na západ, než New York. Asi tak nekde v Tichém oceánu.


img
16. 08. 2014, Uživatel: NORMAL
Reagovat

Je to hloupé. Kdyby nebylo Ruské armády, tak bychom zde mluvili německy. To si pisatel neuvědomuje, nebo je tak hloupý? Američané otevřeli západní frontu jenom proto, že nechtěli ztratit vliv v Evropě. A to, jak odmítali utečence z Evropy, jak se bránili zapojit e do války - to těm hrdinům neříká nic? kdyby nebylo rudá armády,tak by to ani ten blbec takhle nemohl psát. Tohle je typická demagogie. Před rokem 89 jsme byli fanatičtější, než Moskva, nyní jsme zase dál na západ, než New York. Asi tak nekde v Tichém oceánu.


img
08. 01. 2015, Uživatel: Slavek
Reagovat

Jo, tak nějak to bylo, jenom ten konec máte špatně! Patton se totiž zasekl před Stalingradem, odkud ho Stalin hnal přes celou Evropu kde všude nastolil socialismus. Proto o pár let později vyhráli komunisti volby i v USA!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Výzkum americké IIHS dokazuje zanedbatelný efekt kolenních airbagů, naopak mohou následky nehody ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.