Dovolená last minute: šest největších pastí a chytáků

16. 07. 2012, autor: Roman Dubský
Koupit dovolenou na poslední chvíli má jednu zásadní výhodu a tou je cena. Pozor ale na detaily, které by vás mohli později mrzet!
Dovolená last minute: šest největších pastí a chytáků

Tak za prvé je tady konečná cena. „Cena je klíčový aspekt při výběru last minute zájezdů. Sleva z původní ceny může být výrazná, ale nenechte se zlákat koupí výhodné dovolené bez řádného posouzení nabídky,“ upozorňuje Tatiana Poláková, Neckermann CK. Jsou v zájezdu zahrnuté všechny náklady, jako je nutnost dálničních známek při cestování vlastní dopravou? Informujte se také na aktuální ceny paliva v daných zemích. Nezapomínejte si také k ceně přičíst odpovídající zdravotní pojištění a případné povinné či nutné očkování.

Poloha hotelu a umístění hotelu patří mezi další hlediska. Pečlivě se vyptejte na detaily umístění hotelu. Informace „hotel se nachází přímo u moře“ může znamenat, že sice leží přímo u moře, ale není u něj žádná pláž, pouze skalnatý útes. Pod popisem „s krásným panoramatickým výhledem“ se pravděpodobně skrývá ubytování umístěné vysoko na kopci. Je-li hotel v letovisku „s bohatými možnostmi zábavy“ nebo „s centrální polohou“, pak očekávejte rušnou oblast, kde to celou noc žije. Naopak „rychle se rozvíjející letovisko“ může být krycím názvem pro oblast s rozestavěnými hotely, kde je dosud nedostatečně vybudovaná infrastruktura.


DOPORUČUJEME: Tři modelky si užívají dovolenou na pláži


Na co si dát ještě pozor při koupi zájezdu? Je to umístnění pokoje, výhled na moře.  Pokud je pro vás důležitý výhled na západ slunce nad mořem přímo z pokoje, pak si ověřte, že vaše okno skutečně povede tím správným směrem. Informace „na straně k moři“ nezaručuje, že na azurové vlny zaručeně uvidíte. Mezi hotelem a mořem se mohou nacházet jiné budovy nebo stromy. „Boční výhled na moře“ neznamená, že se postavíte na balkón a uvidíte pláž jako na dlani. Často se kvůli idylickému pohledu na hladinu musíte z balkónu vyklonit. U výhledu do krajiny neočekávejte vždy jenom krásné louky a lesy. Krajinou se rozumí také třeba silnice nebo stavba.

Popis pokoje. „Účelně zařízené pokoje“ jsou zpravidla místnosti skromně vybavené. „Přátelsky zařízené pokoje“ disponují obvykle stejným vybavením jako účelně zařízené, ale v hezčích barvách.

Samozřejmě podstatná je také délka zájezdu.  Ne ta, kterou si představujete nebo o které si myslíte, že je reálná... Dobře se informujte o skutečné délce pobytu. Informace o počtu strávených dní může být zavádějící a může znamenat přílet před půlnocí a odlet po půlnoci, což na první pohled prodlouží pobyt o dva dny. První a poslední den však strávíte čekáním v recepci. Proto se raději orientujte podle počtu nocí. První a poslední den je zpravidla určený na dopravu, klienti mají nárok na pokoje až od 14:00 a poslední den musí pokoje do 12:00 opustit.

Doprava? Samozřejmě nesmí chybět v našem výčtu. Pečlivě prostudujte, co všechno zahrnuje cena za dopravu. Důležité je, zda je u letecké dopravy v ceně započítán i transfer z letiště a na letiště. Dobré je ujasnit si i délku letu - zda se jedná o přímé spojení nebo let s mezipřistáním, který nakonec trvá dvakrát déle. „Přímý let“ nemusí vždy znamenat, že letadlo letí rovnou z bodu A do bodu B. Může mít mezipřistání, při němž vy nemusíte z letadla vystoupit. Vše platí obecně, ne jen u aktuálně "diskutovaných destinací," třeba v Řecku.


ČTETE TAKÉ: Čtyři nejhloupější koníčky a zájmy


A na závěr tři dobré rady... Nechte si předložit řádný certifikát o pojištění proti úpadku, čímž minimalizujete případné nepříjemné překvapení. Každá CK by tuto informaci měla mít také na internetu.

Pečlivě si prostudujte cestovní smlouvu (obsahuje mj. označení CK, místo pobytu, druh dopravy, vzdálenost hotelu od pláže, druh pokoje) a seznamte se s obchodními podmínkami.

Prověřte si reference CK, destinace a dispozice hotelu na internetových diskusních fórech. Tento fenomén získává stále větší oblibu a lidé živě sdílejí své zkušenosti s jednotlivými hotely, službami i společnostmi.

VYBÍRÁME
Dovolená na dně moře

Dovolená na dně moře

19. 09. 2006, autor: admin

Scifi se stalo skutečností a ti, kdo touží usínat obklopeni výhledem na hejna tropických ryb, se mohou těšit, že si konečně splní svůj sen.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Soudní znalkyně a bývalá kontrolorka kvality staveb Ředitelství silnic a dálnic odhaluje, proč js...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.