Devět chyb, kterých byste se neměli dopouštět, když vám je jen 20 let

02. 07. 2013, autor: Daniel Javorský
A dneska trochu z té vážnější jamky. Když je člověk mladý, dělá chyby, které si neuvědomuje. My jsme tu od toho, abychom vás varovali.
Devět chyb, kterých byste se neměli dopouštět, když vám je jen 20 let

1. Pracujete pro peníze, ne pro tvoření snů

Devět chyb ve dvaceti

Pokud vytváříte peníze jen pro to, abyste pokryli spotřebu, je to zlé. Je to cestou do pekel. V tak nestabilním světě, jako je ten náš, kdy ty papírky, co máme v rukou, nemají ani tu hodnotu výtisku, je strašně špatný motiv vydělávat na pokrytí spotřeby. Pokud je vám 20 let, je nejvyšší čas vytvořit si koncept. Ten týpek z Básníků, který měl rozplánovanou první dovolenou v Jugoslávii, první auto, dítě, druhou dovolenou v Jugoslávii, kariérní postup, druhé dítě a dále už jen pozitiva a pozitiva, je možná k smíchu. Pokud ale vytvoříte reálný cíl a načrtne si cestu, po jaké k němu doputujete, vaše snažení bude sklízet úspěchy. Chce to vytvořit a vytunit si koncept a za ním si jít.

2. Myslíte si, že je ta správná chvíle zamilovat se

Devět chyb ve dvaceti

Někomu to vyjde, že tu pravou skutečně takhle brzo najde. V drtivé většině se ta pravá ale najde až mnohem později. Proto pokud se snažíte až moc horlivě najít tu pravou, většinou narazíte. Chce to víc nadhledu a testování.

3. Snažíte se vypadat jako chlap, místo abyste se jedním stal

Devět chyb ve dvaceti

Namísto kupování moderních hadříků, vymetání klubů a filozofování o tíze života byste se raději měli zaměřit na kariéru a vytvořit muže, který v tomhle světě uspěje. Chlapeček na skateboardu s rovným kšiltem a drsnými hláškami, který si myslí, že až skončí školu, tak na něj budou všude čekat, je osel. Nesnažte se stát se někým. Vytvořte někoho!

4. Děláte všechny vaše tužby potřebami

Devět chyb ve dvaceti

Není to zas až takový problém, ovšem je třeba si uvědomit, že doby, kdy bylo nutně potřeba pořídit si čokoládu u regálu a křičelo se do té doby, dokud to maminka nekoupila, jsou pryč. Pokud něco nejde, buď se koncepčně snažte, aby to šlo, nebo se přes to přeneste. S potřebami totiž vzniká závist a závist s kombinací se záští a ukřivděností je vždycky zlá. Proto pokud má někdo něco a vy po tom toužíte, nezaobírejte se tím, jak k tomu někdo přišel. Přemýšlejte nad tím, jak k tomu nejsnáze přijdete vy (krádeže a podvody prosím vynechte, na to máme dost lidí na Hradčanech).

5. Zapomínáte na to, že rodina je na prvním místě

Devět chyb ve dvaceti

Můj otec říkal, jak slýchával o klukovi, který si v sedmnácti letech o svém otci nemyslí, že je idiot, je divnej. Na jeho otázku jsem se jen tak lehce usmál a poklepal ho po rameni. Je však pravdou, že pokud vaši rodiče nejsou überkrutí lakomci, nikoho lepšího nikdy nepoznáte. Proto si jich važte a užívejte si je. Pokud je máte skutečně rádi, zahrňte i jejich problémy do svého konceptu k vyřešení. Mnohdy jsou křivdy, kvůli kterými vás terorizují, zapříčiněny chybami, které lze odstranit.

6. Ztrácíte čas děláním práce, která vás nikam neposouvá

Devět chyb ve dvaceti

Tohle by bylo na samostatný článek. V moderním světě je potřeba se posouvat. Nejcennější komoditou je tím pádem čas. Vše ostatní se dá koupit. Ztrácením času u World of Warcraft, World of Tanks nebo makání mezi regály supermarketu za čtyři pětky čistého vás proto kupředu skutečně neposune. Jasně, i já si zahraju FIFA 13. Beru to ale jako relax v období mezi prací a vzděláváním. Pokud ztrácíte čas, musíte si zároveň i uvědomit, že někdo v tu samou chvíli na sobě dře a až přijde čas zúčtování, ve kterém se bude rozhodovat, kdo má v práci a v životě navrch, bude to na 99 % ten, kdo dřel (no a nebo ten, kdo má vlivné rodiče a mocné kamarády, ovšem to nevymýtí nikdy nikdo a patří to do již zmíněné závisti se záští a ukřivděním).

7. Ztrácíte čas s přáteli, kteří vám nic nedávají

Devět chyb ve dvaceti

Gangy floutků, kteří se poflakují po náměstích českých měst jsou někdy až k smíchu. Největší raubíři planety, nikoho neuznávají, cigáro v puse a výraz čerstvě sklizeného hlávkového salátu. Tohle není ideál, o kterém většina ženských sní a který má každé dveře pootevřené. Stejně tak parta donekonečna se ožíracích lidí, kteří mají střízlivé a opilé dny co se týče počtu až v nebezpečné rovnováze. Pokud něco takového zažíváte a vaši přátelé jsou za střízliva nebo bez fetu strašně nudní, raději si najděte někoho jiného. Člověk by se totiž měl naučit přátele ztrácet, protože někteří jsou pro váš život spíše kotva, než raketoplán vzhůru. Zapřemýšlejte nad tím.

8. Následujete dav, místo abyste se stal originálem

Devět chyb ve dvaceti

Asi nikdy v historii lidstva nebylo tolik různorodých stylů života, jako je dneska. Problémem mladého člověka je však kastování. Pokud má někdo nějaký komplex, jeho největší potřebou je někam patřit. Někam se začlenit. Ovšem tím se z člověka stává ovce, která jen poslouchá to, co ostatní diktují. Namísto toho byste měli přemýšlet jinak. Najít si svůj styl. Své názory. Svůj pohled na svět a to všechno neustále aktualizovat. Veškeré extrémy vedou ke konfliktům, které jsou nežádoucí. Jakmile jste hoper, nesnáší vás metalisti. Jakmile jste nácek, nechoďte v noci do Chánova. Proto ideální je zamyslet se, zpomalit a jak bylo už výše zmíněno, vytvořit samostatnou rozhodnou jednotku, která byla vyslána na tenhle svět za tím účelem, aby to tu všechno zmanažerovala.

9. Randíte s rozmazlenýma holkama

Devět chyb ve dvaceti

Vlastně všechno, co se vám v tomto článku snažím říct, je to, že plýtvání časem je ta největší volovina, kterou může mladý člověk udělat. A flirtování s nedospělýma holkama k tomu patří úplně přesně. Mladé holky prostě potřebují dospět a dospělost není doba, kdy dostanou občanku nebo oslaví osmnácté narozeniny. Holky mají mnohem větší tendenci se upnout na své rodiče a proces odlučování od nich prožívá každá jinak. Proto pokud se chcete vyhnout ostrým dramatům a patetickým proslovům typu „Právě jsem se rozešla s klukem a moje máma říká, že bych se neměla zamilovat tak brzo, protože jsem teď slabá“. Když už chcete mladou šťávu, vybírejte. Hezký ksichtík nutně nemusí znamenat rozumnou hlavu.

VYBÍRÁME
Stačí jedna chyba a přijdete o miliardy

Stačí jedna chyba a přijdete o miliardy

28. 03. 2011, autor: Jarda Sauer

Všichni známe příběhy úspěšných podnikatelů, kteří se díky jednomu skvělému nápadu stali miliardáři. Ale už méně se ví o těch, kteří o miliardy přišli kvůli jediné hloupé chybě!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
03. 07. 2013, Uživatel: Rišo
Reagovat

Podobné články čítam asi tak, že si prečítam nadpis a kuknem obrázky. ALe tento ma fakt zaujal, veľmi dobré postrehy :D Vtipná satira zo života :D


img
03. 07. 2013, Uživatel: David
Reagovat

Presne :D tiez ma to dost zaujalo a cast veci z toho viem aj sam ale je dobre si to takto precitat a uvedomit :)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Každý, kdo má automobil, jistě ví, že je potřeba nezapomínat na pravidelné servisní intervaly a j...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.