DCS: Black Shark

22. 05. 2009, autor: Jarda Sauer
Velmi vážně pojatý helikoptérový simulátor pro ostré muže, které jen tak něco nerozhází a troufnou si ukočírovat ruského Černého Žraloka - vrtulník Kamov Ka-50. Připravte se na boj!
DCS: Black Shark

Co si budeme nalhávat, pokud davy po něčem na PC právě nešílí, pak jsou to hyperrealistické simulátory ruských helikoptér. Pokud nás paměť neklame, tak podobné polétání jsme naposled viděli za časů starého dobrého Hinda a poté u KA-52 Team Alligator (sice méně povedený, zato s lepší grafikou). Ani titul DSC: Black Shark není nic pro nepřátele žánru, kterým radíme z článku raději rovnou odejít - k proniknutí do hry samotné (stejně jako k následnému cvičení) je třeba investovat obrovské množství času. Nakonec, dva manuály - jeden se 400 stránkami a druhý s 200 určitě hovoří za vše. Taktéž nejde o nic pro osoby, které si potrpí na variabilitu strojů, zde je opravdu jen jeden. DSC: Black Shark je velká věc. Najdete v něm tolik obsahu, nastavení i realističnosti, že to běžného hráče může zprvu až odradit. Jen s tím kovovým monstrem odstartovat a udržet je ve vzduchu je tak trochu na metál, natož ještě někoho hledat a střílet po něm. Program modeluje nesmírné množství proměnných a faktorů - jeden by skoro řekl, že má před sebou skutečný simulátor pro piloty a nikoliv hru pro masy. Nakonec, podívejte se na doprovodné video, jak "jednoduché" je jenom odstartovat. Stačí jen přehodit několik desítek tlačítek v tom správném pořadí!

Mimochodem, již v tréninkových misích (obsahujících tuny důležitých informací) lze kdykoliv převzít knipl. I v případě, že patříte ke zkušeneným leteckým hráčům, má pro vás titul v záloze minimálně jedno překvapení: Konfigurace rotoru je zde kapku jiná, nežli je v tomto typu her obvyklé. Ka-50 totiž nemá ocasní vrtuli, ale dva koaxiální rotory umístěné nad sebou, jež samozřejmě rotují opačným směrem. To se pochopitelně odráží i na letových vlastnostech a dále na možnosti provádět některé pěkně efektní manévry, na které by si běžná helikoptéra netroufla (respektive troufla jen jednou). Misí jsou zde všechny představitelné typy - od patrol, až po čistě útočné. Je tu i editor a multiplayer.

Po grafické stránce je Black Shark na jedničku. Hlavně ty důležité objekty - Žralok, vozidla, jeepy, tanky, stavby atd. jsou vyvedené až na úroveň uvnitř vozidla viditelného Ivana, bafajícího do novin umotanou machorku. Jak se dá očekávat dle vážně pojatého ladění celé hry, podobně seriózně programátoři zpracovali i další vizuální náležitosti: Namátkou zmiňme animace raket, kouřové efekty obecně, rozostření vzduchu od horka motoru či model poškození. Naprosto perfektní je pak to, že si lze zalétat i na více monitorech najednou! Zvuk si nijak nezadává s grafikou. Vrčení motoru, svištění vrtulí a raket i štěkání kulometu zní velmi velmi uvěřitelně. Komunikace rádiem je správně stručná a dokonce se povedla i muzika, znějící na pozadí a v menu. Abychom však jen nechválili. Hra má sklony se nahrávat nepohodlně dlouhou dobu, hravě to trvá i kolem minuty. A také od ní nepůsobí příliš realisticky, že vás nenechá narazit do stromů. Hardwarové nároky rovněž nepatří k právě mírným. Hodnocení: 9/10

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Mercedes CLK 63 AMG Black Edition

Mercedes CLK 63 AMG Black Edition

12. 04. 2007, autor: admin

Vypadá jako DTM, jede třístovkou a dovolí vám poslat elektronického hlídacího psa k vodě. Tohle fakt není obyčejný Mercedes.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
01. 01. 2010, Uživatel: Apo
Reagovat

Byl spuštěn 1. československý informační portál o DCS: BLACK SHARK http://DCS.nightlion.cz


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

První návštěva v legendárním Zeleném pekle je zážitek, který si pamatujete celý život. O to víc, ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.