Dannyho parťáci 3

06. 07. 2007, autor: prochlapa.cz
Banda elegantně šarmantních zlodějů svůj značkový styl nezměnila. Pořád vymýšlejí zbytečně složité plány, jak někomu ukrást peníze, popř. samolibost. A pořád se u toho nenuceně baví.
Dannyho parťáci 3
Parta elegantně dokonalých zlodějů okolo Dannyho Oceana vždycky věděla, jak přivést na plátno nonšalantní charisma nadsázky lehké a lesklé jako prvotřídní materiál obleku u Armaniho. Takový luxusní kousek padne na míru a do peněženek spoustě diváků, aniž by poskvrnil pověst kohokoliv ze zúčastněných přátel, od George Clooneyho, přes Brada Pitta a Matta Damona až po Stevena Soderbergha.

Takže proč s takovou úspěšnou kamarádskou partou přestávat, zvlášť když se to dneska nenosí? Nejenom pirátských pokladů a komiksových zlosynů, ale i důmyslných kasin a nenasytných boháčů může existovat pořád dost. Tentokrát jde ale hlavně o přátelství a loajalitu. Když jeden z parťáků kvůli podrazu lasvegaského žraloka (Pacino) skoro umře, ostatní se sletí, aby zlodějovi, který zapomněl zůstat gentlemanem, dali najevo, že neudělal správnou věc. Tak najevo, aby na to nikdy nezapomněl.

Po dobrodružství v Evropě jsme tedy zpátky v Americe a v kasinu. Ve známém elegantním stylu se odvíjí detaily nabitý plán, do něhož je zapojeno tolik lidí, že ženy musely zůstat doma. Pro zápletku stojící na mnoha ležérně nepravděpodobných tahech byla potřeba jenom Ellen Barkin jako pravá ruka Al Pacina. Základní mužská sestava se zato vrací i s Andy Garcíou, protože potlačovaná nechuť i velké ego jsou vděčným zdrojem vtipů.

A ty jsou v takovém relaxačním dýchánku důležité, když nejde o příběh ani o postavy, u nichž je těžké si zapamatovat vůbec všechna jména, natož pečlivě probrat jejich charaktery. Dannyho parťáci jsou jako sklenka šampaňského, která pobaví, ale rychle vyprchá. Záleží jenom na tom, jestli se šampaňské podává dobře vychlazené.

Soderbergh, který si kromě režie pod pseudonymem zase přibral i kameru, má už pro tenhle žánr cit. Ve svižném tempu hladce krátí čas profesionálně nenáročnou, i když ne hloupou zábavou. Spolu s přátelskou uvolněnou atmosférou lehké sebeparodie a šarmem hlavních představitelů (především Clooneyho a Pitta) tím uhlazuje i vady typu nerovnováhy mezi počtem vtipů, počtem minut a počtem informací.

Filmy s Danny Oceanem vypadají tak dobře jako on, že ani nevadí, že Danny žije ve světě stejně blyštivě nereálném jako je Las Vegas (nebo Hollywood). Tvůrci by ale mohli být skromnější a nesnažit se jednoduchý námět přecpávat hvězdami, která pak nemají prostor, ani složitými plány o vrtačkách, umělém zemětřesení nebo stávce v Mexiku, které stejně není třeba pochopit.

Ocean’s Thirteen, USA 2007, 122 minut. Režie Steven Soderbergh, hrají George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Al Pacino, Ellen Barkin, Andy García, Casey Affleck, Elliot Gould, Bernie Mac, Don Cheadle, Scott Caan, Vincent Cassel, Julian Sands, Eddie Izzard, Carl Reiner, Shaobo Qin, Eddie Jemison. Premiéra 5. 7. 2007.

Foto: Warner Bros.
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Dannyho parťáci 2

Dannyho parťáci 2

16. 12. 2004, autor: admin

Další z rodiny filmů o loupeži století se chytil do pasti vlastního dokonalého stylu a zapomněl na to, že má být víc filmem než úchvatným videoklipem.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.