Ďábel nosí Pradu

27. 10. 2006, autor: prochlapa.cz
Místu, pro které by většina holek zabíjela, šéfuje zabijácký šéf. Teda šéfka. Ďábelská Meryl Streep v kreaci dodávající šťávu jinak příliš uhlazenému hollywoodském příběhu ze světa módy.
Ďábel nosí Pradu

Román Ďábel nosí Pradu, v němž Lauren Weisberger zpeněžila své zážitky z doby strávené v prestižním módním magazínu Vogue, kritici za jeho mělkost a průměrnost nijak zvlášť nemilovali. Čtenáři ho ale udrželi půl roku v žebříčku bestsellerů. A to je dobrý důvod pro filmovou adaptaci.

Informace, že nelítostný svět fiktivního magazínu Runway řízený lítou saní jménem Miranda Priestly je inspirován skutečným kolotočem kolem nového čísla Vogue a drby kolem jeho šéfky Anny Wintour, dodává dílku šrmc. Ale o módě jinak vědět nic nemusíte. Aspoň se lépe ztotožníte s Andy, hlavní hrdinkou. Ta totiž o módě taky nic neví. Na světě ani v New Yorku není tak dlouho, aby přišla o iluze, a pořád sní o dráze investigativní novinářky. Role asistentky Mirandy Priestly by se jí v životopisu hezky vyjímala. Takže když je Andy shodou náhod a rozmaru velké šéfky přijata, rozhodne se vydržet. I když asistentka v Runway znamená osobní služka. I když ji módní svět začne formovat podle svých mír. I když ji přítel vyčítá, že její nové já vůbec nemá tak rád jako tu starou dobrou Andy (pokud teda zrovna na sobě nemá nové krajkové prádlo, co jí dali v Runway)…

Anne Hathaway, stále nejznámější díky Deníkům princezny, má pravý kukuč pro naivní holku s ideály a lehce ji lze z rozcuchané popelky přeměnit v pretty woman, i když se jí v Runway snaží namluvit, že je na to moc tlustá. Na nepřehlédnutelnou Meryl Streep ale nemá, ostatně jako nikdo, včetně režiséra. Streep jako Miranda nemusí křičet, aby dovedla své podřízené k slzám, a nemusí se předvádět, aby dovedla obecenstvo k smíchu. Její dokonalé výstupy jsou ovšem nakonec jediné, na čem tenhle elegantní filmový kabátek drží.

Celkově je totiž aktuální satira střižena podle velmi střídmého modelu. Mirandě to je upřímně jedno, ale film jakoby nikoho urazit nechtěl. Ani čtenářky Elle, které věří, že bez oblečení podle poslední módy by ztratily identitu, ani ty, kterým podobné časopisy připadají jako plývání časem, penězi a lidmi. Než Andy odsoudí povrchnost módního průmyslu, užije si všechny jeho výhody a vzrušení a přizná mu srdce. Aby nikdo nebyl úplně zlý. Postavy jsou raději nevýrazně ploché, především ty vedlejší a mužské (kromě sarkasticky kamarádského Stanley Tucciho).

Prostě, ne každý je Robert Altman, aby natočil Pret-a-Porter. Minimálně ne David Frankel. Ten ví, jak natočit Sex ve městě a přesně tak pojal i Ďábla nosícího Pradu. Jako nákladnou, sympatickou a velmi vtipnou hollywoodskou pohádku zdánlivě o něčem důležitém, ale bez překvapení. Stačí se jen rozhodnout, jestli je tohle váš vkus.

Devil Wears Prada, USA 2006, 110 minut. Režie David Frankel, hrají Meryl Streep, Anne Hathaway, Stanley Tucci, Emily Blunt, Adrian Grenier, Simon Baker. Premiéra 26. 10. 2006.

Foto: Bontonfilm

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Zítra nehrajeme!

Zítra nehrajeme!

11. 08. 2006, autor: admin

Nesentimentální elegie o zastaralých zlatých časech, posledních show a posledních setkáních v režii Roberta Altmana, který je sice hollywoodskou legendou, ale z jeho filmu byste to nepoznali.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.