Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

15. 02. 2011, autor: Jarda Sauer
Mnozí zarputilí šiřitelé božích pravd by si zasloužili tečku. Ale protože jsme v civilizované zemi, nemá cenu sahat k násilí. Přečtěte si, čím nás dokážou různí hlasatelé lásky vytočit!
Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

Kolem nás je spousta věcí, které nám pijí krev. Rozhodli jsme se začít s novým volným seriálem, kde na tyhle věci budeme poukazovat. Jasně, ničemu tím nepomůžeme a problémy se tím nevyřeší, ale nám se aspoň uleví... Dnes jsou terčem naší nenávisti vlezlí křesťani!

Nedávno jsem jel z Prahy do Brna. Vlakem. V Holešovicích jsem si našel prázdné kupé, vytáhnul knížku (o letecké válce na východní frontě) a těšil se na klidnou a pohodovou cestu. Samozřejmě, že deset vteřin před odjezdem vlaku se mi do kupé vmáčkla dvojice spolucestujících. On a ona, oba asi v mém věku. Ona byla poměrně nehezká a on intenzivně smrděl potem. No co už - zachmuřeně jsem si začal číst a snažil jsem se dýchat pusou.

Relativní klid vydržel jen pár minut. On, jelikož se posadil proti mně, si se zjevnou nelibostí prohlížel obal mojí knihy. Asi se mu nelíbila scéna, jak německý messerschmitt sestřeluje ruskou P-40. Nakonec nevydržel, naklonil se ke mně a naléhavě řekl: "Promiň."

Vzhlédnul jsem od knížky. Pořád ještě jsem chtěl věřit, že se mě třeba zeptá na něco normálního, nebo že je taky fanoušek do letadel a bude se chtít bavit o historii proudového motoru. Ale kdepak. "Promiň," zopakoval. "Nechtěl by sis s námi povídat o Ježíši Kristu?"

"Promiň, nechtěl by sis povídat o Kristu?"

Eh? Cože? Vypadá snad člověk, který si čte knížku o válečných letcích, jako že by si chtěl povídat o někom, kdo neměl ani jeden sestřel? Neberu nikomu právo věřit si v cokoliv, ale proč si tihle jelimani myslí, že mě jejich názor zajímá? Respektive, co jim dává přesvědčení, že oni jsou ti nejlepší a nás ostatní musí spasit? Na jeden nádech jsem mu vysvětlil, proč mě jeho biblobláboly nezajímají; přesto to s pověstnou křesťanskou zarputilostí zkusil podruhé. Asi nemá cenu opakovat vše, co jsem mu na to řekl, důležité je, že zbytek cesty strávil v uraženém mlčení a já si mohl číst (a dýchat pusou).

Příklad dva: Byli jste někdy v pátek v podvečer v Praze na Andělu? Vždycky tam je minimálně jeden neskutečně odporný člověk s mikrofonem, často i kytarou a pár následovníky. Zpívají písně o tom, že Ježíš je nejlepší. Po hudební i textové stránce je to totální humus, ale budiž. Bohužel, když nezpívají, jejich vedoucí do mikrofonu agresivně huláká o tom, že bůh je cesta, bůh mu dává sílu, bůh všechny miluje a je třeba jej uctívat.

Mám za to, že křesťani hlásají lásku k bližnímu. Tenhle člověk ve mně ale probouzí pocity přesně opačné - když ho tam slyším otravovat vzduch, úplně mnou cloumá vztek a nejradši bych ho fyzicky napadl. A zase: Když už se sám nechal zmagořit, proč si myslí, že o tom musí křičet do světa? Přišlo by vám normální, kdybych stál někde na nároží, řval na vás přes mikrofon a nutil vás, abyste začali fandit Spartě, protože já jí fandím taky? Asi ne, že?

Abych to uzavřel: Asi nemám nic proti křesťanům jako celku. Mám dokonce asi tři kamarády, kteří do kostela chodí. Nechápu to, ale oni zase třeba nechápou, jak je dobré hrát deset hodin v kuse Fallout New Vegas. Svoje záliby respektujeme a nevnucujeme si je. Takže, milí křesťani po celém světě, přidejte si ke svému Desateru ještě jedenácté přikázání: Neobtěžuj bližního svého vírou svou. Uvidíte, že pak bude všem líp.

Co štve vás? Určitě přijdete na něco, co vás vytáčí k nepříčetnosti... Nestyďte se a napište nám na mail redakce(zavináč)prochlapa.cz - ty nejlepší nenávistné příběhy zveřejníme a jejich autoři dostanou 500 Kč!

 

 

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

08. 11. 2010, autor: Jarda Sauer

Hlavní nádraží alias Hlavák se v minulých letech stalo synonymem špíny a hnusu. Vyslali jsme mezi bezdomovce a narkomany našeho redaktora!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
15. 02. 2011, Uživatel: Stuck
Reagovat

Chci jen říct,že tohle nedělají křesťané, ale např. jehovisti a další sekty jako je církev ježíše krista posledních svatých dní atd.. Jsem křesťan a tohle mě uráží..my se chováme ohleduplně nikoho nikdy neoslovujeme ani nelanaříme, ne jako operátoři na ulici a nenutíme nikoho koupit si náš produkt.


img
29. 09. 2011, Uživatel: bubu
Reagovat

iba ste vzdy vtrhli niekam tam ste zmasakrovali kazdeho kto neveril vo vasho boha aj kazdeho kto ku krestanom nechcel konvertovat! krestanstvo je nasilne nabozenstvo ako kazde ine pozri do minulosti kolko vybojnych vojen viedli a kolko zla sposobili a nevinnych ludi zo sveta odpratali


img
15. 02. 2011, Uživatel: Jan
Reagovat

prečo nenávisť


img
15. 02. 2011, Uživatel: Jan
Reagovat

prečo nenávisť


img
16. 02. 2011, Uživatel: Grow
Reagovat

Mě taky otravují jen jehovisti a jim podobné sekty. Mám pár přátel mezi křesťany a jsou úplně v pohodě...


img
16. 02. 2011, Uživatel: wii
Reagovat

to ich "kresťanske" vnucovanie je na grc, a je úplne jedno či sú to katolíci, jehovisti alebo iná chamrať ktorá vnucuje svoje presvedčenie druhým...


img
21. 02. 2011, Uživatel: Maveric
Reagovat

Cus autore máš dobré postřehy, ale špatný zkušeností. Nechceš zajít k nám do církve a zapařit FNW?? =oD Dělám si srandu =oD Stuck, asi mame neco spol.


img
27. 02. 2011, Uživatel: exxe
Reagovat

No kdyby jen sektáři. Mě takhle totálně vytáčí i v marketech různé reklamní akce, kde se mi snaží vnutit nějaké ochutnávky. Pak mě štvou reklamy, které se mi snaží vnutit nejrůznější pocity a potřeby a taky mě štvou různé vědecké pořady, které se mi snaží vnutit zase nějaké nové myšlenky o tom, co jak vzniklo a k čemu všechno směřuje. Připadá mi, že celej den je člověk pod tlakem nějakého vnucování.


img
22. 03. 2011, Uživatel: Josef
Reagovat

Podobně otravní začínají být "finanční poradci"...


img
15. 04. 2011, Uživatel: Anonymka
Reagovat

Jedna holka co znám taky věří na Boha a říká že kdo ne, ten je divnej. Spíš je divná ona protože co je jí do života ostatních? Ještě ve čtyřiceti bydlí s rodiči v podnájmu a věří, že nic dělat nemusí že jí Bůh pomůže když bude taková jaká byla do dnes. Krade v obchodech, celý její život je jedna velká lež a živí se jako (omlouvám se za to slovo) ku*va. Jinak nic proti věřícím.


img
03. 05. 2011, Uživatel: anonym
Reagovat

Ne že bych měl něco proti křesťanům (moje sestřenice je křesťanka) ale ve třídě máme holku která i v 18 letech si myslí že děti nosí čáp. Při promítání videa kde jsou milostné scény si buď pouští mp3 nebo odejde na záchod. To by ještě nebylo nic strašného ale k nám do třídy chodí jeden muslim je úplně v pohodě ale jakmile se jí zeptá např. jestli by mu nepůjčila propisku vždycky odpoví záporně. Ano je to její věc komu tu propisku dá ale člověk který nedělá konflikty ani nijak neupozornuje na svoji víru?


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Znovuoživení značky Alpine se povedlo, nyní se sportovní vůz odkazuje k úspěšné závodní historii ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.