Co nesnášíme: Sex za zdí

22. 02. 2011, autor: Jarda Sauer
Pokračujeme v seriálu, který odhaluje všechna neřádstva moderní doby. Dnes se zaměříme na příliš hlučné sousedy, příliš šetrné stavebníky a příliš tenké zdi – to všechno tvoří směsici, která je k nesnesení!
Co nesnášíme: Sex za zdí

Většinu dětství jsem bydlel v komunistickém paneláku; o něčem na způsob zvukové izolace se tehdy nesmělo ani přemýšlet, a tak jsem byl odmalička zvyklý, že mě obklopují zvuky z cizích bytů. Za zdí mého pokoje se hádali a usmiřovali jedni sousedi, zpoza zdi kuchyně vyhrávalo rádio druhých sousedů, a když si soused v patře nad námi prdnul ve vaně, měli jsme to z první ruky.

Ve dvaceti jsem s partou kamarádů obýval krásný prvorepublikový byt v činžáku na pražských Vinohradech. Tam poprvé jsem poznal, jaké to je, nevědět o sousedech. Ať se ve vedlejších bytech dělo cokoliv, k nám nedolehlo nic. Idyla. Bohužel netrvala dlouho.

"Ani nechci přemýšlet o tom, co všechno bylo slyšet..."Mojí další štací byl taky činžák, taky s pár kámoši, tentokrát v pražských Vršovicích a bohužel podstatně méně kvalitněji vybudovaný. Se sousedy jsme sice měli společnou jenom jednu zeď, ale i to stačilo. Rozvedená Romka neustále hulákala na svoje dítě, aby nebrečelo, což samozřejmě nefungovalo. A vzhledem k našemu tehdejšímu životnímu stylu ani nechci přemýšlet o tom, co všechno přes zeď slyšela od nás.

Nejkrutější akustický zlom přišel, když jsem začal bydlet se svou současnou ženou. Jako slepí k houslím jsme přišli k luxusnímu mezonetu v půdní nástavbě činžáku opět na Vinohradech. Jenže – jak se dělají půdní vestavby? Co nejlevněji. A tak nás od dalších bytů oddělovala asi dvoucentimetrová vrstva sádrokartonu a nám začalo peklo. Sousedi ani nemuseli zvyšovat hlas, abychom je slyšeli – i běžné klidné řeči jsme rozuměli jasně a čistě. Zapnutá televize rezonovala celým patrem, a když náhodou byla v některém z okolních bytů nějaká party, proti svojí vůli se jí účastnili úplně všichni.

Snažili jsme si zvyknout, a když už se nám to skoro povedlo, ti nejhlasitější sousedi se odstěhovali. Radovali jsme se ale předčasně: Byt po nich si pronajali dva mladí gayové ze Slovenska. Sexuálně bohužel ze všech sousedů zdaleka nejaktivnější. Představte si noc, relativní ticho, z většiny bytů se ozývá jen tlumené chrápání. Najednou, zdánlivě tak dva metry za vaší hlavou, se ozve nezaměnitelné vrzání postele, podezřelé mlaskavé zvuky a pořád opakované a pořád hlasitější Joj! Joj! K dobré noční pohodě to nepřispívá, věřte mi.

"Mít sex méně než sedmkrát týdně je hanebnost..."

Momentálně žijeme v malém městě za Prahou. Náš činžák byl postaven za války a tím se snad vysvětluje snížená kvalita materiálů. Dobře tedy vím, že paní v patře nad námi má ráda telefonování během ležení ve vaně; že jeden soused je proslulý pozdními příchody z hospody, druhý soused rád poslouchá Radiožurnál a třetí se rozhodl, že mít sex méně než sedmkrát týdně je hanebnost.

Aby bylo jasno: Jsem rád, že mým sousedům všechno funguje; přeju jim to. Ale raději bych se toho neúčastnil. Dokážeme vyrobit materiály, které přežijí průlet atmosférou nebo zastaví letící kulku. Neříkejte mi, že by nešlo stavět zdi a stropy, které by vás nechaly klidně spát, ať už se u sousedů děje cokoliv!

Co štve vás? Určitě přijdete na něco, co vás vytáčí k nepříčetnosti... Nestyďte se a napište nám na mail redakce(zavináč)prochlapa.cz - ty nejlepší nenávistné příběhy zveřejníme a jejich autoři dostanou 500 Kč!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

15. 02. 2011, autor: Jarda Sauer

Mnozí zarputilí šiřitelé božích pravd by si zasloužili tečku. Ale protože jsme v civilizované zemi, nemá cenu sahat k násilí. Přečtěte si, čím nás dokážou různí hlasatelé lásky vytočit!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
28. 10. 2011, Uživatel: Ernest
Reagovat

Neznasam akukolvek formu reklamy. Obzvlast tu vianocnu na Orange a T-mobile, ktora zacina prave teraz.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Společnost Polaris představuje svou modelovou nabídku pro rok 2020. Mezi největší taháky patří no...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.