Co nesnášíme: Ruské spamy na ICQ

17. 02. 2011, autor: Matěj Kučera
Taky se vám na ICQ neustále cpou do seznamu kontaktů spamy psané azbukou? Pokud ano, předpokládáme, že je to pro vás minimálně obtěžující. Nás už tyhle ruské spamy opravdu vytáčejí!
Co nesnášíme: Ruské spamy na ICQ

 

Nejsem nijak zaujatý vůči širé ruské zemi a jejímu lidu. Vzhledem k tomu, že jsem se narodil ve druhé polovině 80. let, ve mně nestačily narůst silné „protiivanské“ nálady, jak tomu bylo u několika předchozích generací. Dokonce jsem si na gymnáziu zvolil jako druhý cizí jazyk ruštinu a i dnes bych dokázal zarecitovat pár veršů od Puškina či Lermontova v originále.

Nebudu však zapírat, že mě obtěžuje pověstná ruská rozpínavost (jak to vyjádřil Zdeněk Svěrák v Koljovi „Kam šlápnete, odtud už se nehnete“), respektive jeden její specifický druh. Pominu teď, jak to vypadá v současné Praze, nemluvě o Karlových Varech, netvrdím, že mám osobně s rusky mluvícími jedinci nějaké trpké zkušenosti, ovšem ve virtuálním světě existuje jistý fenomén zjevně ruského původu, který mi skutečně leze na nervy.

Prakticky neuplyne den, aby na mě na ICQ několikrát nevybafla zpráva s žádostí o přidání do seznamu kontaktů, přičemž se jedná o kontakt s přezdívkou sestávající ze shluku jakýchsi podivných znaků a vzkazem psaným v azbuce. Někdy jde o prosté sdělení ve smyslu „chci mít co nejdelší contact list, tak si mě prosím přidejte“, objevují se však také rafinované způsoby útočící na základní lidské pudy například skrze oznámení o hledání „znakomstva dlja seksa“, prostě nezávazného sexu.

 

Tip: Vyhrajte v naší soutěži jeden z pěti iPadů!

 

Samozřejmě jsem si nikdy takovýto kontakt nepřidal (pokud jsem se tak snad připravil o výjimečný erotický zážitek, marná sláva) a okamžitě jej zablokoval či nahlásil jako spamera. Jenže ono to vyskakuje pořád. Netuším, co to má znamenat, kdo si to vymyslel, možná jde o nějakou zákeřnou akci bývalých agentů KGB operujících na tajné sibiřské základně za účelem ovládnutí internetu, každopádně mě to dost otravuje. Dá se tomu nějak zamezit?

Mimochodem, v rámci samostudia jsem se na gymnáziu naučil taky pár šťavnatých ruských nadávek, které mi vždy, když se nějaká Nataša nebo Grigorij přes ICQ vtírá do mé přízně a contact listu, vytanou na mysli. Párkrát už jsem si tak pohrával s myšlenkou hodně rázné záporné odpovědi, nicméně obávám se, že by se tím nic nevyřešilo. Takže neustále jen blokuji a nahlašuji.

Nevím, jestli se tato otravná záležitost týká všech uživatelů ICQ, spousta mých přátel je nicméně ruským spamovým útokům vystavena také, a i mnozí z vás s tím jistě budou mít zkušenost. Pokud snad znáte způsob, jak se jednou provždy azbukou píšících spamerů zbavit, dejte mi vědět. Byl bych vám velmi vděčný. Cпасибо. Tedy děkuji.

Co štve vás? Určitě přijdete na něco, co vás vytáčí k nepříčetnosti... Nestyďte se a napište nám na mail redakce(zavináč)prochlapa.cz - ty nejlepší nenávistné příběhy zveřejníme a jejich autoři dostanou 500 Kč!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Bláznivé Rusko

Bláznivé Rusko

02. 12. 2009, autor: Jarda Sauer

Zemí neomezených možností není Amerika, ale Rusko! Naši východní bratři dokážou po pár hltech samohonky takové věci, že nad nimi zůstává rozum stát. Tohle video je toho nejlepším důkazem!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
17. 02. 2011, Uživatel: KM
Reagovat

Jak se toho zbavit? Jednoduše. Používat jiný komunikační protokol, nejlépe XMPP/Jabber. ;) Nebo i WLM (MSN) - já osobně jej nepoužívám, protože je od Microsoftu, ten já nerad. :)) A pokud je nutnost používat ICQ protokol, tak jedině s neoficiálním klientem, který má anti-spambot - QIP Infium/2010. Určitě to má Miranda a možná i Pidgin. :) Ale jak říkám, nejlepší je udělat ICQ pápá. :)


img
17. 02. 2011, Uživatel: JM
Reagovat

KM: naprostej souhlas... od té doby co používám QIP sem nedostal ani jednu takovou zprávu... max vyskočí hláška spambota že něco zablokoval a to je dobře :D btw: doporučuji QIP Jadris pack - je to qip upravenej od ceskych autoru se spoustou vychytavek :D


img
19. 02. 2011, Uživatel: f.e.e.t
Reagovat

Ironie je, že QIP je původem od Ruských programátorů, ale i tak ho používám výhradně a jsem s ním při optimálním nastavení spokojenej. Taky tam věčne jsou ruský spam správy i s odkazem, tak si nastavíš i blokování s práv s URL a maj smolík. :-)


img
17. 02. 2011, Uživatel: KM
Reagovat

Jak se toho zbavit? Jednoduše. Používat jiný komunikační protokol, nejlépe XMPP/Jabber. ;) Nebo i WLM (MSN) - já osobně jej nepoužívám, protože je od Microsoftu, ten já nerad. :)) A pokud je nutnost používat ICQ protokol, tak jedině s neoficiálním klientem, který má anti-spambot - QIP Infium/2010. Určitě to má Miranda a možná i Pidgin. :) Ale jak říkám, nejlepší je udělat ICQ pápá. :)


img
18. 02. 2011, Uživatel: k8
Reagovat

Ještě tak pětkrát to napiš, abys na sebe upozornil.


img
17. 02. 2011, Uživatel: tados
Reagovat

aj mne tito každy dern se mi ukazuje novy kontakt ale ted tam maji i česke jmena napsane


img
19. 02. 2011, Uživatel: Honza
Reagovat

Nejlepší je tam nechodit ;) ale pravda serou mě tím


img
20. 02. 2011, Uživatel: blee
Reagovat

Mám QIP a blokovaný zprávy, který jsou spojený s autorizací. No problem.


img
02. 03. 2011, Uživatel: Mousty
Reagovat

Přesně tak, nejlepším IM klientem pro protokol ICQ je QIP, který je opatřen ANTIspamem...


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nový Lexus ES není jenom převlečená americká Toyota Camry, ale luxusní koráb, který vás přenese d...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.