Co nesnášíme: Ranní show Evropy 2

05. 05. 2011, autor: Jarda Sauer
Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Lucie Šilhánová. Každý všední den jejich Ranní show poslouchá obrovské množství lidí. Taky se vám ale zdá, že co do kvality je to v poslední době velký průšvih?
Co nesnášíme: Ranní show Evropy 2

Cesta autem do Prahy mi trvá nějakých pětačtyřicet minut. Z jakési nostalgie a nedostatku vhodných alternativ většinou z autorádia zní Ranní show Evropy 2. A protože se s tímhle pořadem setkávám už od jeho počátků, nemohlo mi uniknout, jak jeho kvalita šla v poslední době dolů.

Modelovým příkladem může být předvčerejšek, tedy úterý. Během třičtvrtěhodinové cesty jsem se na Evropě 2 dočkal dvou nebo tří písniček, ohromujícího množství reklam, jednoho trapného Návratu do minulosti a především záznamu z televizní SuperStar. Reklamy chápu – jsou sice pitomé, ale přinesou stanici peníze. Ale to ostatní?

"Vypadnutí ze SuperStar je asi drama, ale proč to má být v rádiu?"

Záznam ze SuperStar byl o tom, kterak jeden ze soutěžících měl vypadnout, fanynky ječely, jedna omdlela, porota mu dala divokou kartu, takže nevypadl, a fanynky ječely ještě víc. Fakt drama, bla bla bla... Ale proč je to v rádiu? Předpokládal bych, že všichni, kdo to chtěli vidět, to viděli večer předtím v televizi. A všichni, kdo to vidět nechtěli, to nechtějí ani slyšet.

Kdyby se to stalo jednou, tak se to dá pochopit. Ale v posledních měsících se během Ranní show k televizním vycpávkám sahá pořád. Nejdřív pravidelně vysílali ukázky ze seriálu Okresní přebor, pak ze 30 let staré Nemocnice na kraji města a následně navázali SuperStar. Včera pouštěli komentář Roberta Záruby k hokeji. Osobně to chápu jako celkem jasný signál: Moderátorům došly nápady, pustit do rádia pětiminutové video je pro ně přeci pohodlnější než vymýšlet něco, co by dávalo smysl a bylo vtipné.

"Scénky Leoše Mareše a Patrika Hezuckého jsou bída..." Když jsme u té vtipnosti, nemůžu pominout Návrat do minulosti. Scénky Leoše Mareše a Patrika Hezuckého bývaly kdysi fakt dobré. Ale teď je to bída a povede se tak možná jedna z deseti. Ostatně oba moderátoři se nijak moc netají tím, že je vymýšlejí na poslední chvíli – a jejich smích je většinou jediným smíchem, který po pointě zazní (je-li pointa vůbec přítomna).

Někdy mám z poslouchání Ranní show pocit, jako že už nebaví ani samotné moderátory. Patrik Hezucký, kterého považuji za nejlepšího a nejvtipnějšího z celé trojice, by si asi zasloužil show vlastní. Právě u něj mi přijde, že o televizní výstelky nestojí a že ho štvou. Proti Leoši Marešovi a Lucii Šilhánové nic nemám, ale zdá se mi, že dělají dobré vtipy hlavně v těch dnech, kdy ještě mají v krvi zbytkový alkohol z předchozího večera. Což by se asi nemělo dít často, že.

Vzato kolem a kolem: Ranní show Evropy 2 by potřebovala obměnu. Chápu, že skvělých moderátorů je málo a že Evropa 2 by bez Mareše, Hezuckého a Šilhánové hodně riskovala. Ale když nedokázali současní tvůrci Ranní show přestat v nejlepším, mohli by aspoň skončit dřív, než už to bude absolutní trapas.

ANKETA
A vám se jako Ranní show Evropy 2 líbí?
Miluju jí!
Je to nic moc...
Naopak, čistá nenávist!
Evropu 2 neposlouchám.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Nedotknutelné pivo z Plzně

Co nesnášíme: Nedotknutelné pivo z Plzně

17. 03. 2011, autor: Jarda Sauer

Je mi jasné, že dnešní příspěvek asi vyvolá mezi pivaři vlnu nevole, ale nedá se nic dělat – stejně jako Jan Hus věřím, že pravda musí vyjít najevo, i kdyby mě kvůli ní měli upálit!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
05. 05. 2011, Uživatel: Miro
Reagovat

No já poslouchám Evropu 2 pokaždý když se ráno dostanu k rádiu (občas když jedu do školy autem atd.) a nějak si nemůžu stěžovat. Ono hlavně není moc alternativ ráno. Vysočina před pár lety začala dělat něco ve stylu Ranní show Evropy 2, ale osazení moderátorů bylo vždycky slabý, takže to ve finále byla jen taková trapná náhrada Evropy. Muziku kterou hrajou na Evropě nijak neposlouchám (nevadí, ale nevyhledávám) takže přes den je neposlouchám, ale ráno se rád pobavím. To že odvysílají nějakej úryvek například ze Superstar je čistě taky jenom reklama - už dávno si všichni mohli všimnout že Evropa 2 a Nova na sebe mají reklamy navzájem. Ranní show bych u nich rozhodně nehodnotil negativně.


img
05. 05. 2011, Uživatel: m6
Reagovat

Naprosto souhlasím s článkem, který je ještě mírňounký na všechny tři. Copak Patrik s Luckou, těm to docela jde. Leoš ale přestává mít soudnost a někdy mi jeho humor připadá více než laciný a vymačkaný. Hlavně, v neděli jsem po asi pěti letech viděl poprvé superstar a Leoš se tam snažil o něco vtipného, pokaždé to ale bylo v křeči a bez smyslu pro gradaci... myslím, že jeho dny jsou dávno pryč a Ranní show je toho důkazem...


img
18. 05. 2011, Uživatel: ferda-66
Reagovat

tohle radio nastesti neposloucham,a jsem tomu i rad,ze je větší vyber jinych stanic,o hodne zabavnejsich.Superstar...tuhle kravovinu taky nesleduju,musel bych rozbit TV .. jak to muze byt česko-slovenska superstar,kdyz se tam kazdy magor snazi kdakat anglicky(s malou vyjimkou,kdyz mely pět veci od dvou nasich trapnych kapel)


img
16. 07. 2011, Uživatel: m78
Reagovat

Tak bacha Jardo aby na E2 nechtěli hodnotit tenhle ubohej web a Tvojí práci :-)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

První výhradně elektrický vůz lidové značky je očekáván s velkým napětím – přinese skutečně elekt...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.