Co nesnášíme: Otravné telefonisty

12. 05. 2011, autor: Daniel Javorský
„Dobrý den, máte minutku?“ – „Jsem smluvní partner společnosti…“-„Prosím, mohu rušit?“ Ty telefonáty začínají vždy stejně. A my v naprosté většině případů minutku nemáme, smluvní partnery bychom nejraději prohodili oknem a vážení, ano, rušíte, a vždycky!
Co nesnášíme: Otravné telefonisty

Je hodně věcí, co mě dokážou naštvat. Vymatlaní telefonisté a telefonistky otravující v sedm hodin večer a nabízející skvělou prezentaci nejlepších matrací na trhu, MNOHEM lepší tarify či nabídku další ultra mega moc výhodné koupě, však patří mezi záležitosti, které mě dohání k nepříčetnosti! Proto využiji prostoru na ProChlapa.cz, abych si v záchvatu zlosti vylil své, jinak velmi citlivé, srdíčko.

Přednedávnem na můj telefon neustále volalo jedno číslo, přičemž pokaždé, když jsem hovor přijal, nastalo ticho. V ten den mi volala i jedna paní z jakési ústředny, prý jestli nejsem pan Lounský. Počtvrté jsem ji už poslal do háje s tím, aby si na ústředně udělali pořádek.

Poté jsem, jak je mým zvykem, neznámá čísla předhodil strýčkovi Googlovi na kontrolu. Ta paní, co mi volala, za nic nemohla. Byla z Kroměříže a řešila dodavatelsko-odběratelské vztahy, přičemž si jen spletla číslo. Znepokojil mě však ten druhý volající, který komunikaci se mnou provozoval decentním mlčením. Na stránkách WhoCallsMe.com jsem se dozvěděl, že bych si s ním pokecal jen stěží - jednalo se totiž o robota v područí marketingové firmy, který náhodně generuje čísla a zkouší na ně volat, aby zjistil, zda je číslo aktivní. Pokud nějaký vůl (jako já) hovor vezme (dohromady 3x), dostane se jeho číslo do databáze (v mém případě do tří databází), načež je toto funkční číslo prodáváno dalším čičmundům, jako jsou odborní prodejci, statistické agentury nebo smluvní partneři.

"Tři telefonáty za dopoledne a čtyři za odpoledne? Nezbláznili se?"

Nastala sobota, den bohabojného klidu, který jsem opět plánoval kompletně proválet a proflákat. Nicméně kluci z telefonických ústředen po celé republice mi dali jen pramálo času na spánek. Už v 7:45 začal tajfun telefonátů. Asi se brigádníci (mimochodem, vcelku štědře placeni) na mě domluvili. Tři telefonáty za dopoledne a čtyři za odpoledne? Nezbláznili se? Proč zrovna já? Na prvního telefonistu nabízejícího holící břity švýcarské kvality (ale čínské výroby), jsem byl ještě milý. Přeci jen chápu, je za to placený. Na druhé číslo jsem ale byl nevrlý a od čísla tři jsem vypnul GSM modul svého telefonu (celý jsem ho vypnout nemohl, pochopte, Angry Birds). Je mi jasné, že ti lidé na ústřednách za to nemohou, ale v ten den jsem si přál všechny je přiškrtit na jejich šňůře od sluchátek. Navíc měli opravdu otravující hlas, který se přesunul až do ukřivděné polohy, když jsem je odmítal.

Od té doby jsem naštěstí podobnou sobotu nezažil, jen sem tam někdo otravuje jako smluvní partner. Vulgaritám se nicméně v těchto chvílích poměrně s důstojností vyhýbám.

Bohužel, bojovat proti těmto exkrementům nemá význam. Telefonisté stále volají a obtěžují, a koho to vytáčí, začne na ně řvát. Ale zase je třeba si uvědomit, že právě oni jsou ti poslední, kdo za to může. To, co mě skutečně vytáčí, je handlování s informacemi. Jde o velký business, který živí jenom ti pitomci, co skočí na hovadiny typu „My, jako smluvní partner společnosti X, vám nabídneme mnohem výhodnější a lepší podmínky, než společnost Y“. No tak, nebuďme hlupáci. A vy, co máte sluchátka na kedlubnách a posíláte ty hlody skrz telefonní linky – najděte si normální práci!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Triky v hypermarketech

Co nesnášíme: Triky v hypermarketech

24. 02. 2011, autor: Matěj Kučera

Je všeobecně známo, že prodejci v hypermarketech se snaží pomocí mnoha zákeřných triků zákazníky nachytat a oškubat. V podstatě tak z nás nakupujících dělají blbce - a to se nám vážně nelíbí!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
12. 05. 2011, Uživatel: Honimír
Reagovat

Normálně je vypičovat, kretény. Řekni jim, že víš kde bydlí a že jim zabiješ děcka a bude klid... :D


img
12. 05. 2011, Uživatel: DV 505
Reagovat

To co píše Honimír mentálně odpovídá jeho předzdívce, kterou si zvolil. P.S. Honimíre, kde bydlím? :-)))))))))


img
12. 05. 2011, Uživatel: DV 505
Reagovat

máte velmi zvláštní stanovisko, beru, že je to váš názor, ale akceptovat ho nemohu. Ten, kdo je na druhé straně hovoru pracuje! Já spíš vždy přemýšlím, kdo to dotyčného tak špatně naučil!!! A Vám stačilo přece jediné, když jsem kdysi uzavíral smlouvu na mobil, zeptali se, zda chci být zveřejňován ve veřejných databázích, řekl jsem že ne. Občas se mi tak ozve jen operátor. Nejspíš jste to neudělal, teď si stěžujete! Pokud jste to neudělal, je to jen Váš problém. I tak ovšem máte právo na dotaz, kde onen volající vzal Vaše číslo a pak si stěžovat, pokud Vám to až tak vadí. Já 5 let neberu telefonáty, kde se mi nezobrazí číslo volaného. Pro toho volajícího je to práce jako každá jiná, on za to opravdu nemůže... bývají to studenti na brigádách... obecně lidé kteří chtějí pracovat. Tedy je to práce, podobně jako i ta Vaše! (Nevím, co vás živí ale využívání komunikace nejspíš asi ne), onen volající většinou bývá zaplacen jen za hovor, z něhož mu něco vzejde, a to nijak zvlášť... Vaše stanovisko, tak jak je prezentujete mi připadá, já pracuji, oni ne! A to je, myslím si, špatně!


img
13. 05. 2011, Uživatel: Daniel Javorský
Reagovat

Já to psal v článku. Mají na to taková zařízení, co testují funkčnost čísla. Je však pravdou, že tuto informaci mám z internetových fór, nicméně se opakuje, proto na ní něco bude. Využívání komunikace mě skutečně neživí, ale když jsem sháněl nějakou brigádu, bývala místa v telemarketingu placena od hodiny + bonusy. Jinak stanovisko jste pochopil špatně. Já neodsuzuji ty lidi, co volají. Ti jsou mi volní a z článku je jasně zřejmé, že jim nenadávám. Jasně chápu, že se nějak musí živit. Mě jen vadí celý telemarketing. To jakou formou se dostávají k číslům a jak svým způsobem otravují normální lidi. V tomto stanovisku, dle mého názoru, nejsem sám...


img
18. 05. 2011, Uživatel: stuffcze
Reagovat

Po pročtení krátké diskuse mě tak napadlo, co je ještě horší a mnohem častější než telemarketing. Otravní rejpalové co nenechají názor názorem, jako třeba DV 505 ... Ex-přítelkyně pracovala v takovéhle firmě, nějaké vysavače tam prodávala. Placení jsou za to mizerně a je to děsný nápor na psychiku. Přesčasy jsou na denním pořádku. Ale rejpalové jsou všude, v každé diskusi, na každém fóru, se najde osoba která má potřebu ostatním rýt do jejich názoru :). ... ale co se toho telemarketingu týče. Já osobně si s nimi chvilinku pokecám, a pak jim slušně sdělím že nic nechci. Ono, ti na druhé straně to vážně nemají lehké.


img
18. 05. 2011, Uživatel: ferda-66
Reagovat

ja cizi cisla posilam do hajzlu,a nezvedam...a mam klid ale zkousel jsem tu stranku WhoCallsMe.com ale nejak mi to nepremava :-((


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Šéf vývoje GT-R tvrdí, že současný model není příliš starý a bude konkurenceschopný ještě dlouho.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.