Co nesnášíme: Neschopné opraváře

24. 03. 2011, autor: Jarda Sauer
Přiznávám: Jsem lempl, který by se rukama neuživil. A tak se nepouštím do žádných větších oprav či odborných zásahů. Ale zdá se, že opraváři jsou ještě větší lemplové než já – a navíc asociálové.
Co nesnášíme: Neschopné opraváře

Problém je už v tom, opraváře sehnat. Představte si, že v sobotu odpoledne přijdete domů a zjistíte, že vám něco zásadního nefunguje. Najdete telefonní čísla na pár poblíž sídlících odborníků a začnete je obvolávat. A co se dozvíte? „To ne, dneska určitě nikam nepojedu.“ „O víkendu nedělám.“ „Mám toho teď moc, tak třeba za týden ve středu?“

Opraváři prostě nechápou, že vy chcete svůj problém vyřešit teď. Nechápou, že byste klidně i zaplatili něco navíc. A troufám si říct, že málokterý příjemce orgánů čekal na transplantaci ledviny tak dlouho, jako já na opravu myčky.

Za posledních pár měsíců jsem potřeboval opravit několik věcí: Ledničku, která se rozhodla nechladit.; plynový kotel, který odmítal ohřívat vodu; protékající odpad z WC a myčku, která přestala fungovat dva měsíce po skončení záruky. Někdy se to tak prostě sejde. Zákon pravděpodobnosti by říkal, že aspoň něco z toho se musí povést bez problémů, ale kdepak!

"Opravář buď neměl čas nebo mu chyběly náhradní díly..." Nechladící lednička opravář se dostavil už dva týdny po nahlášení závady. Problém moudře diagnostikoval jako „buď je rozbitej motor nebo vám něco netěsní nebo je to něco jinýho.“ Pak si dal zase pár dní pauzu; následně se dostavil, s lednicí něco provedl, nechal si zaplatit a při odchodu nás varoval: „Ale pozor, vůbec nevim, jak dlouho to vydrží – to vám může fungovat dva roky nebo dva tejdny!“

Plynový kotel – opravář ve smluvený den nepřišel ani nezavolal – a to jsem si kvůli němu vzal dovolenou. Následující dva dny nebral telefon, bez jakékoliv omluvy se ozval až další den a domluvili jsme si nový termín. Hádáte správně, nepřišel. Ke kotli jsme ho dokopali až o dalších pár dní později; samotná oprava proběhla víceméně v klidu.

Protékající odpad z WC – tato hrůzná nehoda nás postihla den před silvestrem. Telefonicky jsem sehnal instalatéra, který se zdál být velmi ochotný. Omlouval se, že je momentálně na horách, ale za tři dny prý může být u nás. Nechal jsem se ukolébat a uvěřil, že vše půjde hladce. Nešlo. Ve smluvený den sice dorazil, se záchodem se krátce potýkal, následně prohlásil problém za vyřešený a řekl si o osm stovek. Moje manželka je naštěstí jako všechny ženy přirozeně zvědavá, a tak chtěla zkontrolovat, zda je vše opravdu opraveno. Řemeslníka to trochu vyvedlo z míry – a po zkušebním spláchnutí se ukázalo, že problém přetrvává. Instalatér se dal znovu do práce a napodruhé už vše zvládl. Platili jsme mu tisícovkou, ošíval se, že nemá nazpět. „Víte co, já zítra pojedu kolem, ty dvě stovky vám vrátím,“ napadlo ho a my souhlasili. Ani jeho ani dvě stovky jsme už samozřejmě nikdy neviděli. Čert vem dvě kila, ale tomu člověku to opravdu stojí za to? To nemá žádnou čest?

"Mohli by si vydělat slušné prachy, ale asi nechtějí..." Nefunkční myčka – naprostá klasika. Myčka se nám rozbila před měsícem. Nefunguje dodnes. Opravář dlouho neměl čas, pak neměl potřebný náhradní díl, pak zjistil, že závada je vlastně v něčem jiném a že opět nemá potřebný náhradní díl. A tak myjeme nádobí v ruce jako za starých časů.

Nechápu to. Je zjevné, že poptávka po šikovných a spolehlivých řemeslnících je obrovská a že kdyby jen trochu chtěli, mohli by si vydělat fakt pěkné prachy. Ale asi nechtějí. Uklidňuje mě jen to, že v tom nejsme sami. Kamarád, který žil ve Francii, mi vyprávěl, že sehnat tam opraváře je záležitost na pár měsíců, a stejně vám nakonec doma udělá víc škody než užitku. Co s tím? Někdy lituju, že jsem se hůř neučil...

Co štve vás? Určitě přijdete na něco, co vás vytáčí k nepříčetnosti... Nestyďte se a napište nám na mail redakce(zavináč)prochlapa.cz - ty nejlepší nenávistné příběhy zveřejníme a jejich autoři dostanou 500 Kč!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Nedotknutelné pivo z Plzně

Co nesnášíme: Nedotknutelné pivo z Plzně

17. 03. 2011, autor: Jarda Sauer

Je mi jasné, že dnešní příspěvek asi vyvolá mezi pivaři vlnu nevole, ale nedá se nic dělat – stejně jako Jan Hus věřím, že pravda musí vyjít najevo, i kdyby mě kvůli ní měli upálit!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Kompaktní SUV od Land Roveru přijíždí s velkou modernizací, jejíž pomocí je o hodně lepší. Vyzkou...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.