Co nesnášíme: Lidi v nákupních centrech

07. 04. 2011, autor: Jarda Sauer
Každý víkend už od časného rána je vidět stovky aut a lidí, jak si míří užít den v pomyslném ráji v některém z obřích nákupních center. Z mého pohledu je to peklo a jasná známka lidského úpadku!
Co nesnášíme: Lidi v nákupních centrech

Na naši výzvu, abyste i vy posílali články o tom, co vás nejvíc štve, reagujete pozitivně a několik zajímavých příspěvků se nám už sešlo. Dnes vám přinášíme jeden z nich, poslal nám ho čtenář Pavel Mareš z Prahy 3. Pavel píše:

Nedávno jsem v přeplněné tramvaji slyšel rozhovor dvou školaček, které bych ještě ani nezprznil, neboť jim táhlo odhadem na dvanáct. Jedna se svěřovala druhé: "Byla jsem tak rozhozená ze života, že jsem odešla z hodiny a zavolala mámě.  Slíbila, že zajdeme v sobotu na Anděl koupit boty a nějaký to značkový oblečení. Myslím že mi to pomůže z krize." Chtěl jsem se otočit a dát jí pár facek. Ostatně se divím, že to neudělal už učitel. To by jí ve dvanácti jistě pomohlo z depresí taky. Ale pak jsem si uvědomil, jak moc se doba změnila.

"Dnes zde potkáte rodiny zbohatlických blbečků..." Já ve dvanácti žádný otevřený obchod neznal a pořádal jsem na silnici před domem závody se špulkou, fixou a gumičkou, s jejíž pomocí vznikl pekelný stroj s dojezdem až tři metry... Fantazie a ruce makaly naplno. Uskakování a záchrana strojů před projíždějícími auty bičovaly naší fyzičku k samé hranici dokonalosti. Rodiče se tomu jen vesele smáli, neboť věděli, jak jsme bystří a obratní.

Dnes když vlezete o víkendu do obchodního centra, potkáte rodiny zbohatlických blbečků nevalného intelektu, zato ostrých loktů, kteří jsou schopni svého spratka rozmazlovat dárky v hodnotě řeckého dluhu a vychovávat z nich podobné mladé slepičky, jako byla ona dívčina. A po nákupu si ještě skočí do kina na komedii, samozřejmě s tunou smradlavého popcornu, co ho všude trousí a s colou, co ji všude krkají.

Pak jsou tu ti nejzchudlejší ze všech - bezdomovci. Vstup do centra je volný, a tak zde v atmosféře, kde nevíte, kdy den a kdy noc, kdy je léto nebo kdy je zima, dýchají vzduch z klimatizací a žijí na chodbě. Využívají záchodů zdarma, které jinde nemají, a čekají… Na příležitost přiživit se na jakýchkoli zbytcích, nebo na chybu nějakého prodavače.

Kliknutím na tento odkaz odhalíte špinavé triky hypermarketů!

Posledními do party jsou rodiny vesničanů. Dobře vykrmená rodina vyrazí žít do města a nakoupit si. Jsou schopni také neopustit dveře centra třeba celý den. Táta vezme tři pětikoruny a zapřáhne tři vozíky. Vjedou mezi potraviny a už za několik hodin vjíždí jako dobře naložený vlak k pokladnám. Je opravdu radost něco takového potkat a ještě za nimi zkejsnout ve frontě. Cítím se pak jaksi nepatřičně, když se v mém vozíku choulí na dně kuřecí křídla a dva rohlíky... Spokojený taťka s mamkou a synkem, co se blíží metráku, to nahází do auta a vrátí se dát si zlevněný oběd. Synek mezitím rozsedne v dětském koutku houpacího koně. Po kilu sežraných výpečků si táta preventivně stříkne nitrák. Ještě pokoukají po šatech, co si stejně nekoupí a hurá domů. Sobota utekla jako víno!

Neříkám že je třeba být asketou a žít jako řeholník, ale k čemu vede takovýhle život? Vždyť zajet si třeba pod Karlštejn a vyšplhat pěšky nahoru na prohlídku je o tolik lepší... Nebo se už lidi dneska za aktivně strávený víkend stydí?

Co štve vás? Určitě přijdete na něco, co vás vytáčí k nepříčetnosti... Nestyďte se a napište nám na mail redakce(zavináč)prochlapa.cz - ty nejlepší nenávistné příběhy zveřejníme a jejich autoři dostanou 500 Kč!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejulítlejší zákazníci z obchoďáků

Nejulítlejší zákazníci z obchoďáků

10. 10. 2010, autor: Jakub Lízal

Jestli se chystáte navštívit Spojené státy, určitě si zajděte nakoupit do nejbližšího supermarketu. Američané jsou totiž cvoci a garantujeme vám, že vás skvěle pobaví!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
10. 04. 2011, Uživatel: Dublin
Reagovat

Začíná to připomínat důchodcovské brblání na všechno a všechny. Nesnáším čuprmárkety - tak tam nechodím = vyřízeno...


img
11. 04. 2011, Uživatel: Karlos
Reagovat

Vůbec ne, já to naprosto pochopil. Dalo by se tímhle příspěvkem komentovat vlastně fungování lidí o volnějším čase, na to navazuje spousta dalších věcí a myšlenek ,,moderního,, života. podle mě se jedná nejen o tupost jedinců, ale mnohdy se mi před očima otvírá tenhle pohled jako na celou společnost. Lidi tím zahubí sami sebe,...buď se sežerou, nebo natolik změknou, že už si nedovedou sami s ničím pomoct. Nákupy ať z té, nebo druhé strany(co se týká článku) je pravda, vidíš? Vždyť je to k zblití. Navíc až přijde opravdová krize, nedejbože válka, nebo cokoliv, co by mělo přimět lidi být tvrdými a něco vydržet, jednat... tak půlka lidstva kvůli sobě vychcípe, protože už budou jako hloupej a rozteklej plivanec na chodníku.


img
14. 04. 2011, Uživatel: Dublin
Reagovat

Já to taky pochopil. Lidi jsou v drtivé většině kkti. Ale co já s tím? Ať si každý dělá co se mu zlíbí, ať se unakupuje třeba k smrti. Pokud jde o "osud lidstva" tak to samé, co začalo, musí skončit a to nezmění nikdo. Takovéhle globální úvahy jsou naprosto k ničemu, navíc odvádějí člověka od vlastního života. navíc kverulováním stejně nikdo nikdy nic nenapravil a nenapraví. Tudíž je to neprosto zbytečné....


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Už od prvních minut soboty si dejte na D1 pozor na nové radary. Spuštěny budou v modernizovaném ú...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.