Co nesnášíme: Agresivní opilce

15. 03. 2011, autor: Matěj Kučera
Alkohol by měl sloužit k uvolnění a dobré zábavě. Někdy se ale bohužel stane, že po pronesení „Na zdraví“ je vinou opilecké agresivity něčí zdraví zle pošramoceno.
Co nesnášíme: Agresivní opilce

To, že si někdo jednou (nebo i vícekrát) za čas řádně vyčistí harddisk etanolem, mě nijak nepohoršuje. Sám už teď sice dávám přednost spíše pohodovému posezení s přáteli u sklenky před soutěžením, kdo toho více vyklopí do sebe a následně ze sebe, ovšem nepopírám, že jsem taky nezřídka zažil stavy, kdy jsem měl ke střízlivosti dále než Usama bin Ládin ke křtu, takže rozhodně nechci moralizovat. Alkoholové opojení spojené s agresivním chováním ve mně ale vzbuzuje skutečný odpor.

Zpívající, hulákající i zvracející opilce snesu, skousnu i takové ty typy, které si k vám přisednou na baru a mají tendenci svěřit se vám s celým svým trudným životem, popřípadě vysvětlit spojitost mezi pořadím skladeb na posledním albu Beatles a současnou ekonomickou krizí. Pro osoby, v nichž se pod vlivem alkoholu začnou probouzet násilnické choutky, ale opravdu pochopení nemám.

Agresivní opilci by se dali rozdělit do dvou kategorií. Jednak jsou to lidé, kteří se mohou více či méně agresivně projevovat i za střízlivosti, alkohol je tedy v podstatě jenom „nakopne“. Potom však také existují jedinci, které normálně žádná „krvavá aura“ neobklopuje, dobře se s nimi bavíte, dáte si pár piv, pak třeba něco ostřejšího... a najednou se z příjemného kámoše stane bestie, co vypadá, že komukoliv, kdo se jí znelíbí, vytrhne játra.

"Domluvte se s rozzuřeným ožralou..."

Znelíbit se opilému násilníkovi pochopitelně není žádný problém. Jde o tvora mimořádně vnímavého, jenž v přeplněné hospodě na několik desítek metrů zaslechne, že si děláte srandu z jeho začínající pleši, či zaregistruje, že se vaše oči nepřiměřeně kochají výstřihem jeho holky. Najít záminku je opravdu to nejmenší. A domluvte se s rozzuřeným ožralou.

Občas se sice podaří celou situaci zavčas urovnat bez újmy na zdraví (zpravidla pokud má agresor uvědomělé společníky), bohužel ale není výjimkou, že to někdo nepěkně schytá. Vystřízlivělý útočník pak může klidně stokrát upřímně litovat svého činu spáchaného v „pomatení mysli“; jeho oběti s rozmlácenou hlavou to není moc platné.

Zavrženíhodná je samozřejmě i opilecká agresivita zaměřená proti neživým objektům. Převrácené popelnice, vysypané odpadkové koše, rozkopané lavičky jsou ještě tou mírnější variantou; někdo taky třeba může dostat nápad osobitým způsobem „vytunit“ ne zrovna laciný cizí bourák.

Vůbec nejhnusnější formu alkoholového násilí pak bezesporu představuje vybíjení vzteku na životní družce, popřípadě na dětech. Takovéhle zvěrstvo je opravdu neodpustitelné.

Pokud někdo o sobě ví, že se z něj v opilosti stává nekontrolovaná mlátička, měl by prostě přestat chlastat. Anebo skutečně vědět, kdy má dost, a tuto hranici za žádných okolností nepřekročit. Mimochodem, důvodem k celoživotní abstinenci prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka bylo údajně právě jeho zjištění, že se po požití alkoholu začíná chovat agresivně.

Každý je za svou opici zodpovědný a měl by ji umět krotit. Opíjet se je lidské; nerozbít nikomu v opilosti hubu božské.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

Co nesnášíme: Vlezlé křesťany

15. 02. 2011, autor: Jarda Sauer

Mnozí zarputilí šiřitelé božích pravd by si zasloužili tečku. Ale protože jsme v civilizované zemi, nemá cenu sahat k násilí. Přečtěte si, čím nás dokážou různí hlasatelé lásky vytočit!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.