Chris Moneymaker - otec pokeru

06. 11. 2006, autor: prochlapa.cz
Chris Moneymaker je považován za otce pokerové revoluce. Přes noc se z něj stala hvězda, to když jako amatérský hráč vyhrál v roce 2003 World Series of Poker (WSOP).
Chris Moneymaker - otec pokeru

Od Chrisova vítězství zažívá WSOP velký nárůst hráčů. Před érou internetového hraní pokeru, každý rok příbývalo hráčů vždy jen několik desítek, ale po ineternetovém boomu pokeru se počet hráčů několikanásobně zvyšuje a je tak mnohem těžší WSOP vyhrát. A Chris Moneymaker je ten, díky němuž toto pokerové šílenství vypuklo.                                                         

Začátek svých karetních dovedností u něj nalezneme jinde než u pokeru. První hra s kterou se Chris detailněji seznámil byl bridge, který jako dítě hrával se svojí matkou, později se z Chrise stal vášnivý hráč Blackjacku a jeho největším rivalem byl pro změnu jeho otec.

Později Chris získal diplom na University of Tennessee, usadil se a pracoval jako účetní a ubíjel v sobě svou hráčskou touhu. Nakonec však jeho pudy převládly. A jako mnoho ostatních mladých hráčů jej inspiroval film Rounders (Hráči) k tomu aby se ponořil do světa Texas Holdem. Po nějaké době mu bylo hraní s kamarády málo a toužil po tom změřit své síly s jiným hráči. A tak se začal shánět po nějaké herně, aby si mohl legálně zahrát poker. Po nějakém čase také hernu našel, bohužel pro Chrise byla vzdálená 4 hodiny jízdy autem. Chris tedy začal hledat jiné možnosti jak hrát poker a zaujali ho online multi-table turnaje (je nutné si uvědomit že v roce 2003 bylo internetové hraní pokeru ještě v plenkách). Díky těmto turnajům se začal zlepšovat a tím pádem i vyhrávat.

Jednoho dne se Chris přihlásil do jednoduchého $39 satellitu WSOP s 18 hráči. Chris ani sám nevěřil tomu, že by mohl vyhrát. Chtěl jen získat další zkušenosti a něco se přiučit. Ale nakonec se mu podařilo vyhrát a tím pádem se mu otevřela cesta do dalšího kola satelitu World Series of Poker. Nyní se ale Chris musel utkat s více než 60 soupeři. Vítěz tohoto satelitu bral neskutečných $10 000 a vstupenku do WSOP. A světe div se z Chrisových $39 se stalo $10,000.

Ne není to zázrak, to je Moneymaker...

A tak se Chris rozjel do Las Vegas. V kasinu potkával své pokerové hrdiny jako je Johnny Chan a snažil se toho od nich co nejvíce přiučit. Chrise samotného zaráželo, že ho nesvírala žádná nervozita, žádný strach a tak si chtěl turnaj prostě jen užít.

Chris si uvědomoval, že nikdy nehrál poker v žádném kasinu, v žádné pokerové herně a bylo mu jasné, že zkušeným protihráčům může jeho obličej říci mnohem víc než bych on sám chtěl. Proto si na hlavu nasadil klobouk a černé sluneční brýle.

Když Chris začal hrát jeho jediným cílem bylo přežít první den. Nakonec první den končil s více než $60 000. Po tomto dílčím úspěchu své cíle přehodnotil řekl si, že se tedy pokusí něco vyhrát.

Jeho úspěch ho ve třetím dnu dostal do nezáviděníhodné pozice, hrál u stolu, který snímaly kamery televize ESPN a jeho protihráči byli takoví borci jako Paul Darden, Howard Lederer a Johnny Chan. Nakonec pro Chrise všechno dobře dopadlo a dostal se až do finále, kde byl jeho soupeřem Sammy Farha.

Vítězná ruka WSOP 2003 byla následující. Moneymaker měl 4-5 proti Farhovým J-10. Na flop přišlo 4-5-J. Chris měl tedy dva páry a Farha nejvyšší pár JJ. Chris zahrál check, načež Farha zahrál all-in. Následně přišla jako fourth street osmička a river čtyřka...Moneymaker v ruce držel skoro zbytečný full house!

To byla tedy poslední hra WSOP 2003, která přinesla Moneymakerovi $2.5 millionu, ale ani Sammy Farha nemusel být tak smutný, získal $1.3 millionu.

V současnosti Chris objíždí velké světové turnaje jako například World Poker Finals ve Foxwoods, the WPT Invitationals, the PokerStars Caribbean Poker Adventure, the Bay 101 Shooting Stars tournament a European Poker Tour Grand Final v Monte Carlu.

Od roku kdy Chris vyhrál WSOP slýchá Chris stále dokola jednu otázku:

To je opravdu vaše pravé jméno Chris Moneymaker ?

Je to otřepaná otázka, ale uznejte sami že je důvod proč se zeptat...

VYBÍRÁME
Rekordní výhra v pokeru: 12 milionů dolarů

Rekordní výhra v pokeru: 12 milionů dolarů

06. 11. 2006, autor: admin

Jamie Gold vyhrál v hlavním turnaji World Series of Poker 12 miliónů dolarů!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.